ajm mk4 dziwna praca silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adamSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 17:23
Lokalizacja: Morąg

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: adamSA » sob lis 22, 2014 16:29

Witam w silniku ajm miałem problem z doładowaniem (przegnił zawór podciśnienia na turbinie) wymieniłem go identycznie jak na foto poradzie z forum . dodam że samochód jezdził z niepracującą turbiną około roku. Po wymianie przejechałem jakieś 600 m samochód przyśpieszał tak jak powinien i nagle podczas jazdy skoczyły obroty silnika i zaczął dziwnie pracować zgasiłem go po czym po chwili kręcenia zapalił pracował jakby na 3 cylindrach nierówno i nie miał siły nawet żeby ruszyć .olej w silniku jest , kontrolki żądne sienie zapaliły , myślałem ze to coś z kompem więc go zresetowałem odłączając klemy z aku i je zwierając (kiedyś pomogło) dodam że turbina nie miała luzów na wirniku kręciła się lekko, jak dla mnie po pracy silnika wnioskują uległ on uszkodzeniu czy to możliwe ? czy to raczej przeładowało i jakiś błąd wyskoczył ? nie chce go odpalać jeszcze raz ( ale na 99% nie wyskoczył błąd na panelu) :banghead:


adamAS

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: italiano_83 » sob lis 22, 2014 17:09

Jak jeździła zblokowana na przeładowaniu to mogło dojść do jej uszkodzenia, jak obroty skoczyły same z siebie to prawdopodobnie zaciągnął silnik olej z dolotu który się tam nagromadził. Zacznij od pomiaru ciśnienia sprężania, bo jak chodzi na trzy garki to mogła ugiąć się korba.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Adi wwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pt lis 23, 2012 14:59
Lokalizacja: warszawa

Re: ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: Adi wwl » sob lis 22, 2014 23:37

italiano_83 pisze:Jak jeździła zblokowana na przeładowaniu to mogło dojść do jej uszkodzenia, jak obroty skoczyły same z siebie to prawdopodobnie zaciągnął silnik olej z dolotu który się tam nagromadził. Zacznij od pomiaru ciśnienia sprężania, bo jak chodzi na trzy garki to mogła ugiąć się korba.
Kolega ma rację
czarno to widze
zobacz teraz w jakim stanie jest turbo



adamSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 17:23
Lokalizacja: Morąg

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: adamSA » sob lis 22, 2014 23:56

dzięki,, tak samo ja myslałem ze zaciągną oleju z turbo tylko juz mi się poprostu nie chciało tego rozbierać :grrr: :-( :-( :-(


adamAS

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: Sztomel » ndz lis 23, 2014 22:59

adamSA pisze:olej w silniku jest
jeśli olej jest w silniku w takiej ilości w jakiej był to silnik z pewnością się nie rozbiegał z powodu puszczonego oleju przez turbo do dolotu. Jeśli zaś nie ma siły ruszyć to pierwszym podejrzanym jest ciągle otwarty zawór EGR.


Obrazek

adamSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 17:23
Lokalizacja: Morąg

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: adamSA » czw lis 27, 2014 20:55

olej był wymieniony dzień wczesniej i jest go tyle samo ile po wymianie , nie miałem czasu nic wiencej sprawdzać bo złożyłem inne auto do kupy aby mieć czym jezdzić .Jutro zajrze na egr . samochód pali nie ma siły jezdzić jak by miał sie rozpaść ,, jak jest zimny to trzeba go długo kręcić nieraz zapali i zgasnie jak był wczesniej ciepły to palił za pierwszym razem lecz jak by na 3 tłokach . wytłumacz o co chodzi z tym egr kiedy ma sie on otwierac a kiedy zamykac ? wiem że ma sie poruszyć podczas odpalania i zamknąc podczas gaszenia ale czy on pracuje podczas jazdy albo na jałowym ??? chyba nie wytłumacznie mi to :shock:


adamAS

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: italiano_83 » sob lis 29, 2014 16:37

adamSA pisze: wiem że ma sie poruszyć podczas odpalania i zamknąc podczas gaszenia ale czy on pracuje podczas jazdy albo na jałowym ??? chyba nie wytłumacznie mi to
EGR to zawór który upuszcza spaliny do układu dolotowego - do kolektora. Jeśli chcesz zobaczyć czy działa to ściągnij wąż doładowania z EGR i uruchom silnik po około 1minucie EGR się uruchomi - otworzy i będzie to wyraźnie widoczne jaki i słyszalne,ton silnika się zmieni.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

adamSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 17:23
Lokalizacja: Morąg

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: adamSA » wt gru 02, 2014 08:54

witam dzisiaj z rana miałem chwilkę wolne i jednak klapa egr nie porusza się przy odpalaniu ,, po jej lekkim zamknięciu ręką samochód zaczyna łapać . nie miałem na tyle czasu żeby wszystko posprawdzać i odpalić samochód . sztanga chodzi lekko na pierwszy rzut oka nie widać by wężyk był przetarty jest tylko trochę oleju w klapie czy klapa podczas zapalania silnika nie powinna sie poruszyć ??? (lekko przymknąć) u mnie podczas odpalania jest cały czas otwarta " onclick="window.open(this.href);return false;


adamAS

Awatar użytkownika
arkadiusz87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 09, 2011 20:42
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Odp: ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: arkadiusz87 » wt gru 02, 2014 10:29

To jest klapa gasząca i ona przymyka się tylko jak gasisz auto a nie jak odpalasz. ..



adamSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 17:23
Lokalizacja: Morąg

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: adamSA » wt gru 02, 2014 10:51

ale jak zapalasz to powinna sie troche przymknąć ???


adamAS

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: Detektor » wt gru 02, 2014 20:26

adamSA pisze:ale jak zapalasz to powinna sie troche przymknąć ???
Nie. Twoja klapa pracuje normalnie.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

adamSA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 17:23
Lokalizacja: Morąg

Re: ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: adamSA » wt gru 02, 2014 23:13

ta praca z tego linku to nie moje auto podałem go tylko bo przy próbie odpalania na filmie wajcha delikatnie sie porusza u mnie stoi cały czas w miejscu wienc chyba z nią jest coś nie tak ,, i tak ta klapa nie ma wpływu na zawory które u mnie prawdopodobnie są pogięte jutro będę miał wiencej czasu to sprawdzę zawory i cisnienie


adamAS

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: Detektor » śr gru 03, 2014 15:08

Przeczytałem dokładnie twój post i mówię ci jeszcze raz ,ze twoja klapa pracuje prawidłowo.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Adi wwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pt lis 23, 2012 14:59
Lokalizacja: warszawa

ajm mk4 dziwna praca silnika

Post autor: Adi wwl » śr gru 03, 2014 21:08

A jak chodzi silnik to na vagu pokazuje który cylinder odstaje od reszty.?
bo może coś poszło do cylindrów jak turbo ruszyło i teraz nie ma ciśnienia na jednym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 33 gości