Brak napięcia świec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » pt sty 24, 2014 00:05

Witam serdecznie.Przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem,znalazłem podobne problemy ale brak odpowiedzi.Mianowicie,zakupiłem tydzień temu VW Borę 99 1.9TDI 110KM. Przyszły duże mrozy i już się zaczęły jazdy,na początek poleciał akumulator,potem wieszająca się turbina,problemy udało się rozwiązać ale teraz problem za który dziś się wziąłem mianowicie,jak jest duży mróz auto bardzo długo kręci,pomyślałem na pewno świece nie grzeją,podjechałem do mechanika, sprawdził że wszystkie ok,okazało się że niestety do świec nie dochodzi prąd:( Jaki może być powód takiego stanu? Mechanik za bardzo nie miał głowy do tego tematu i na razie zostałem z tym sam... Po podłaczeniu vaga brak błędów. Kontrolka od świec z nocy pali się bardzo długo,natomiast jak już odpali to zazwyczaj tylko mignie max 2sek.Proszę o pomoc :) Dodam tylko że z rana trzeba kręci kilka razy aby udało się go zapalić,jak tylko trochę się nim przejadę pali od strzała.

Wiem już że winowajcą może być czujnik temperatury albo przekaźnik 103,czy coś jeszcze,jak najszybciej sprawdzić czy to czujnik,po prostu go odłączyć?



fire&fice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr sie 10, 2011 14:39

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: fire&fice » pt sty 24, 2014 01:05

Czujnik temp. odlacz i zobacz jak odpali i sprawdz ten przekaznik



paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » pt sty 24, 2014 13:19

Witam ponownie,właśnie nadaję auta:) To co udało mi się ustalić po podłączeniu vaga to :

-po wejściu w 01 Engine, 08 Meas. Blocks, grupa 007 i odczyt temperatury z 4 pola (wskazanie z czujnika G62) wynik po chwili rozgrzania auta 5 stopni
- po wejściu w 01 Engine i 17 Instruments, 08 Meas. Blocks, grupa 03 odczyt temperatury z 1 pola wynik +30stopni mimo 16 stopniowego mrozu
- trzecie ustalenie po podłączeniu polskiego vaga 4.9 po wejściu we wskazania licznika pojawiły się błędy

- 1039 czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodz -G2 przerwa lub zwarcie do plusa
- 1176 Klucz sygnał za mały
-1314 sterownik silnika magistrala CAN brak sygnału

Mimo rozgrzania czujnik G2 cały czas ma wartość +30stopni

Co zrobić dalej z tym fantem?

Kod silnika AHF, gdzie zlokalizować ten czujnik G2?



Antyko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt paź 02, 2012 20:28

Brak napięcia świec żarowych

Post autor: Antyko » pt sty 24, 2014 20:05

Bezpiecznik sprawny?
Kolega CI radzi żebyś odłączył kostkę i próbował zapalić, bo wtedy komputer będzie odczytywał temperaturę płynu -40 i świece powinien zagrzać na pewno.

Możesz go sprawdzić poprzez test wyjść VCDS, czy w ogóle się odzywa, tzn. jak w teście wyjść dojdziesz do przekaźnika świec żarowych to usłyszysz takie cykliczne cykanie.
Ostatnio zmieniony ndz sty 26, 2014 16:34 przez Antyko, łącznie zmieniany 1 raz.



paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » sob sty 25, 2014 02:15

Antyko pisze: Dodatkowo możesz sprawdzić grupę 016 pozycja 3 - sterowanie elementu grzejnego i sprawdzić czy ECU w ogóle wysyła sygnał na przekaźnik świec.
Jeżeli tutaj wszystko zagra to pozostaje przekaźnik.
Możesz go sprawdzić poprzez test wyjść VCDS, czy w ogóle się odzywa, tzn. jak w teście wyjść dojdziesz do przekaźnika świec żarowych to usłyszysz takie cykliczne cykanie.
Ta grupa 016 w 08 Meas. Blocks ?? Możesz mi podpowiedzieć jak robi się ten test,pamiętam że kiedyś przy okazji robiłem test zegarów ale już nie pamiętam gdzie dokładnie jest ta opcja.



paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » sob sty 25, 2014 02:17

Antyko pisze: Kolega CI radzi żebyś odłączył kostkę i próbował zapalić, bo wtedy komputer będzie odczytywał temperaturę płynu -40 i świece powinien zagrzać na pewno.
Wiem że tak powinienem zrobić ale miałem już ciepłe auto a na ciepłym pali dobrze więc i tak był tego od razu nie sprawdził a że chciałem ogarnąć temat podjechałem do sklepu i od razu zmieniłem czujnik na nowy,na razie nie testowałem czy pomogło,zostawiłem na mrozie,rano się okaże:)



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Brak napięcia świec żarowych

Post autor: tomcio-91 » sob sty 25, 2014 10:31

Podłączę się do tematu :)
Ja także muszę długo kręcić w te mrozy zanim Autko mi odpali :(. Wczoraj kręciłem ze 3 dłuższe razy, aż w końcu padł akumulator i musiałem ładować.
W aucie od lata mam jakieś problemy z czujnikiem temperatury silnika, mianowicie robi on zwarcie do plusa ale temperaturę pokazuje dobrą, na rozgrzanym silniku pokazuje 83stopnie.
Mam do was pytanko czy występowanie tego błędu w komputerze może mieć jakiś wpływ na uruchamianie się świec w aucie przy tych mrozach ?


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

Antyko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt paź 02, 2012 20:28

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: Antyko » sob sty 25, 2014 17:10

tomcio-91 pisze:Podłączę się do tematu :)
W aucie od lata mam jakieś problemy z czujnikiem temperatury silnika, mianowicie robi on zwarcie do plusa ale temperaturę pokazuje dobrą, na rozgrzanym silniku pokazuje 83stopnie.
Mam do was pytanko czy występowanie tego błędu w komputerze może mieć jakiś wpływ na uruchamianie się świec w aucie przy tych mrozach ?
Prawdopodobnie dlatego, że są 2 czujniki temperatury (albo dwa zespolone w jeden, zależy). Jeden mierzy temperaturę na potrzeby ECU (G62), a drugi na potrzeby licznika (G2). Grzanie świec żarowych uzależnione jest od ECU, więc jeżeli zwarty będzie G62, to temperaturę będzie Ci pokazywał prawidłową na liczniku, a świece mogą nie grzać. Pytanie brzmi - który czujnik ma zwarcie do plusa?



tomcio-91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: śr lut 29, 2012 19:36
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: tomcio-91 » sob sty 25, 2014 18:32

w komputerze wywala błąd czujnika G62


VW Golf IV 1.9 TDI 110KM

Kupię TUNEL ŚRODKOWY DWA Elementy w kolorze szarym do Golfa IV.
Wszystkie Propozycję proszę składać na PW lub GG: 8228398.

paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » sob sty 25, 2014 18:37

Przedstawiam wynik moich kolejnych ustaleń.

Niestety to byłoby zbyt piękne aby było prawdziwe,mianowicie to nie czujnik,fakt że kupiłem nie oryginał ale delphi więc na pewno jest ok,zresztą zdjąłem kostkę i to także nic nie pomogło,nadal po wejściu w 01 Engine i 17 Instruments, 08 Meas. Blocks, grupa 03 odczyt temperatury z 1 pola wynik +30stopni mimo dużego mrozu.
- wykonałem test przekaźnika tak jak sugerował antyko ale oczywiście przekaźnik się odzywa:)Po nim był test przekaźnika małej i dużej mocy grzewczej także odzywały się kolejno dwa przekaźniki w komorze silnika.
- podpowiedz aby sprawdzić "grupę 016 pozycja 3 - sterowanie elementu grzejnego i sprawdzić czy ECU w ogóle wysyła sygnał na przekaźnik świec. Będziesz miał tam wartość dwucyfrową, np. 00 - świece nie grzeją, 11 - pełna moc, 10 - przekaźnik dużej mocy grzewczej włączony, 01 - przekaźnik małej mocy grzewczej" jest trochę utrudnione gdyż po przekręceniu kluczyka zanim podłączę się ze sterownikiem kontrolka świec żarowych zdąży zgasnąć i wynik sprawdzenia jest 00,pewnie gdyby świece dłużej się grzały wynik mógłby być inny,chyba że jest inny sposób aby to sprawdzić to proszę o podpowiedź
- kolejna sprawa samego bezpiecznika,głupio się przyznać ale nie sprawdzałem,gdyż miałem dwie odmienne informację,jedną że bezpiecznik świec żarowych jest to wg schematu z książki Dietera Korpa "Sam naprawiam Golf 4/Bora" - podano, że jest to bezpiecznik nr 2 o wartości 30 A oznaczony również jako S163, natomiast wg. rozpiski jaką kiedyś jaszczur zamieścił na forum to wynika, że będzie to bezpiecznik oznaczony jako FL4 o wartości 50A - blaszka przed przewodem zasilającym wychodzącym z listwy prądowej zacisku dodatniego akumulatora opisany jako sterowanie silnikiem http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fa043bb4e2" onclick="window.open(this.href);return false; , kto ma rację, bezpiecznik 30A na pewno dobry,jak sprawdzić czy ta blaszka jest dobra,czy z zewnątrz jeśli jest cała to jest ok,na tej samej zasadzie co normalny bezpiecznik?

Prosiłbym o pomoc,gdyż przy tych mrozach odpalenie bory graniczy z cudem,dobrze że mam dobry akumulator to jakoś się udaje:)


Spokoju nie daje mi ten czujnik G2,dlaczego do licznika podaje temperaturę +30stopni,może to głupie co teraz napiszę ale czy winny może być sam licznik,że poprzedni właściciel założył nie taki licznik jak należy??
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 18:45 przez paweldzwo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: krzycho85 » sob sty 25, 2014 22:09

Spokoju nie daje mi ten czujnik G2,dlaczego do licznika podaje temperaturę +30stopni,może to głupie co teraz napiszę ale czy winny może być sam licznik,że poprzedni właściciel założył nie taki licznik jak należy??
Czytałem gdzieś, że to normalne. Skala na wskaźniku nie zaczyna się przecież od 0 stopni.



paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » ndz sty 26, 2014 15:06

No ja nie wiem czy to normalne,w każdym razie na dworze temperatura -20 ,g62 pokazuje -16 a g2 +30 non stop,czy się rozgrzeje czy stoi w garażu,non stop jest stała temperatura 30stopni.Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego nie dochodzi prąd do tych cholernych świec?



Antyko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt paź 02, 2012 20:28

Re: Brak napięcia świec żarowych

Post autor: Antyko » ndz sty 26, 2014 15:59

tomcio-91 pisze:w komputerze wywala błąd czujnika G62
W takim razie odepnij wtyczkę od tego czujnika i spróbuj zapalić silnik. Świece powinny grzać. Sam czujnik natomiast do wymiany.
paweldzwo pisze:Przedstawiam wynik moich kolejnych ustaleń.

- wykonałem test przekaźnika tak jak sugerował antyko ale oczywiście przekaźnik się odzywa:)
Wygląda więc na to że sygnał z ECU do przekaźnika dochodzi.
paweldzwo pisze:- podpowiedz aby sprawdzić "grupę 016 pozycja 3 - sterowanie elementu grzejnego

Tutaj wprowadziłem Cię w błąd. W tej grupie sprawdza się świece żarowe od podgrzewania płynu, więc nijak się to ma do świec żarowych silnika. Przepraszam ;)

paweldzwo pisze: - kolejna sprawa samego bezpiecznika,głupio się przyznać ale nie sprawdzałem,gdyż miałem dwie odmienne informację,jedną że bezpiecznik świec żarowych jest to wg schematu z książki Dietera Korpa "Sam naprawiam Golf 4/Bora" - podano, że jest to bezpiecznik nr 2 o wartości 30 A oznaczony również jako S163, natomiast wg. rozpiski jaką kiedyś jaszczur zamieścił na forum to wynika, że będzie to bezpiecznik oznaczony jako FL4 o wartości 50A - blaszka przed przewodem zasilającym wychodzącym z listwy prądowej zacisku dodatniego akumulatora opisany jako sterowanie silnikiem http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... fa043bb4e2" onclick="window.open(this.href);return false; , kto ma rację, bezpiecznik 30A na pewno dobry,jak sprawdzić czy ta blaszka jest dobra,czy z zewnątrz jeśli jest cała to jest ok,na tej samej zasadzie co normalny bezpiecznik?


Najważniejszy jest bezpiecznik na akumulatorze, bo to z niego idzie zasilane są świece żarowe. Blaszka ma być po prostu cała. Sprawdź od razu miernikiem, czy na kablu za bezpiecznikiem jest napięcie. Da Ci to obraz, czy jest zasilany kabel, który idzie na przekaźnik.

Następnie dokop się do przekaźnika świec żarowych, wymontuj go i sprawdz czy na wejściu do przekaźnika jest napięcie. Jeżeli będzie to musisz sprawdzic, czy jak zewrzesz wejście i wyjście z przekaźnika drutem to będzie napięcie na kablach, które wpinane są na świece. Poprostu odepnij wszystkie świece i sprawdź, czy masz napięcie na którymś kablu wpinanym na świece. Jeżeli będzie tam napięcie to zwróć uwagę, czy świece żarowe, bądź te fajki nie są zaśniedziałe, ewentualnie czy nie wchodzą luźno na świece żarowe. Sprawdź też styki na przekaźniku czy są czyste.
Możesz od razu rozebrać przekaźnik, tzn. zdjąc z niego plastik i poszukać zimnych lutów. Jakby takowe były - spróbuj go przelutować.

Powodzenia ;)



paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

Brak napięcia świec żarowych

Post autor: paweldzwo » pn sty 27, 2014 12:00

.
Ostatnio zmieniony pn sty 27, 2014 19:35 przez paweldzwo, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości