Podwieszające się zawory

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Podwieszające się zawory

Post autor: tomau » wt lut 26, 2013 23:50

Witam. Mam taki mały problem. Podwieszają się zawory głownie jak silnik nie jest dogrzany do konca (ale czasami, bardzo rzadko szarpnie i przywiesi się jak jest nagrzany). Silnik ALH po modach. Olej motul 10w40 w nastepnym tygodniu będę wymianiał więc myślałem nad jakimś innym. Jaki ? 5w40, 0w40 ? Przy okazji wymiany oleju zdejmę miskę i zobaczę pompę oleju. Zobaczę w jakim stanie są popychacze i wymienię uszczelniacze zaworowe. Jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić ?


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: Podwieszające się zawory

Post autor: tower » śr lut 27, 2013 01:38

Po czym wnosisz, że zawory się podwieszają? Jakie są objawy? Wykluczyłeś układ paliwowy?
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2013 01:39 przez tower, łącznie zmieniany 1 raz.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Podwieszające się zawory

Post autor: MK3speed » śr lut 27, 2013 01:39

Najpierw proponuję sprawdzić ciśnienie oleju na zimnym silniku powinno byś max 5bar na jałowych jeśli dasz gazu i wskoczy na 5,5bar to nic ważne żeby nie było ponad na rozgrzanym do 80* to powinno znajdować się w granicach 2bar na 2000 obr/min

Pamiętaj że nie wolno zmieniać oleju z 10w40 na 5w40 albo 0w40 bo może Ci panewki rozwalić :) opisz dokładne objawy bo po Twoim piśmie wynika że coś boli ale nie wiadomo gdzie :)



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Podwieszające się zawory

Post autor: Fafik258 » śr lut 27, 2013 08:37

MK3speed pisze:Pamiętaj że nie wolno zmieniać oleju z 10w40 na 5w40 albo 0w40 bo może Ci panewki rozwalić :) opisz dokładne objawy bo po Twoim piśmie wynika że coś boli ale nie wiadomo gdzie :)
Dobre, poprawiłeś mi humor z rana :rotfl:



tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Podwieszające się zawory

Post autor: tomau » śr lut 27, 2013 09:59

normalny objaw podwieszających się zaworów, zaczyna szarpać, chodzić na 3 cylindry, kopci na biało itp. Sprawdzę to ciśnienie oleju, ale nie słyszałem żeby pompa oleju w nowszych VP padała (w starszych typu 1z to tak). Na seryjnym programie to nie występowało, ale po wymianie na wieksze turbo i programie zaczęły się problemy (ciśnienie chyba 1.68b o ile pamietam jak patrzyłem na logi).


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Podwieszające się zawory

Post autor: ja4rqu » śr lut 27, 2013 15:13

MK3speed pisze:Pamiętaj że nie wolno zmieniać oleju z 10w40 na 5w40 albo 0w40 bo może Ci panewki rozwalić :) opisz dokładne objawy bo po Twoim piśmie wynika że coś boli ale nie wiadomo gdzie :)
za takie brednie powinien być warn! w starszych vp'kach problemem był zawór ciśnienia pompy olejowej, ile zrobiłeś km na tym oleju? Pamiętaj że jak auto po programie i go pałujesz to olej szybciej traci swoje wartości. Wieksze temperatury, więcej sadzy :bigok:



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Podwieszające się zawory

Post autor: stefano189 » śr lut 27, 2013 18:20

ja4rqu pisze:Pamiętaj że jak auto po programie i go pałujesz to olej szybciej traci swoje wartości. Wieksze temperatury, więcej sadzy
prawda w 100%, odkąd na pokładzie zawitało wieksze turbo i 216-tki, olej wymieniam co 7000 km ( wcześniej wymieniałem co 12000 km) , bo po takim przebiegu szklanki dają o sobie znac rano przez 3 sekundy ( pomimo że są nowe ), po wymianie oleju i każdorazowo płukance Liqui Moly , na zimnym silniku nawet ich nie słychać przez 0,5 sek.
tomau pisze:Pamiętaj że nie wolno zmieniać oleju z 10w40 na 5w40 albo 0w40 bo może Ci panewki rozwalić
a jak ktoś przez pomyłkę przejdzie z 15w40 na 5w40 to mu silnik rurą wydechową wyskoczy buahaha. :hmm: :hmm:

a jeśli chodzi o podwieszanie zaworów to zasada jest prosta: póki olej nie osiągnie temperatury roboczej, nie deptamy gwałtownie pedału gazu, bo się później turbawki wysrywają i zawory podwieszają :okej:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Podwieszające się zawory

Post autor: mivhal_f » śr lut 27, 2013 22:15

Widzę że kolega ma podobny problem jak ja u siebie w 1Z. Program seryjny, turbo też. szklanki wymienione na nowe INA. Olej 5w40. Ciśnienie oleju sprawdzane i jest ok. Aktualnie zbieram kasę na regeneracje wtryskiwaczy bo podejrzewam że one są winne. Dopóki się nie rozgrzeje to przy ok 3000obr/min szarpnięcie, chodzi bardzo nierówno i czarny dym zostawiam za sobą. Po wymianie szklanek jest mniej czarnego dymu. A jak się rozgrzeje to prawie do 4000 obr/min dojdzie i jest podobnie.

Macie jakieś inne pomysły?? Wydedukowałem że może pompę oleju zmienić, da to coś?wolałbym się w niepotrzebne wydatki nie pakować



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Podwieszające się zawory

Post autor: munior » śr lut 27, 2013 22:39

mivhal_f pisze:Aktualnie zbieram kasę na regeneracje wtryskiwaczy bo podejrzewam że one są winne.
A ja jestem praktycznie pewien ,że wtryski nie mają na to wpływu


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Podwieszające się zawory

Post autor: tomau » śr lut 27, 2013 23:35

U mnie na letnim silniku się podwieszają (temperatura płynu 90stopni, oleju mniej). Jak bardziej go rozgrzeję to się to nie dzieje, albo baaaardzo rzadko. W następną sobotę płukam silnik, wymieniam olej na 5w40 motula i odrazu przy wymianie oleju miska w dół i zobaczymy co z pompą oleju. Na seryjnym programie tego problemu nie było. (po odpięciu map sensora też go nie ma, czyli widać że przez turbine, a raczej duże ciśnienie). Jeżeli to nie pomoże to pomyślimy nad wymianą szklanek.
Obecnie mam zalanego motula 10w40 zrobiłem na nim około 7-8 tyś km (więc juz raczej zbliża sie pora wymiany).


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Podwieszające się zawory

Post autor: MK3speed » pt mar 01, 2013 00:38

Fafik258 pisze:Dobre, poprawiłeś mi humor z rana
ja4rqu pisze:za takie brednie powinien być warn!
To mało widzieliście :P
Obstawiam ciśnienie doładowania za dużo daje z samego dołu miałe taki przypadek w E46 :) jeśli masz turbo z geometrią wkręć śrubę ogranicznika kierownic o 0.5 obrotu w tym przypadku pomogło



tomau
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 01, 2010 18:13
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Podwieszające się zawory

Post autor: tomau » pt mar 01, 2013 01:49

MK3speed pisze:
Fafik258 pisze:Dobre, poprawiłeś mi humor z rana
ja4rqu pisze:za takie brednie powinien być warn!
To mało widzieliście :P
Obstawiam ciśnienie doładowania za dużo daje z samego dołu miałe taki przypadek w E46 :) jeśli masz turbo z geometrią wkręć śrubę ogranicznika kierownic o 0.5 obrotu w tym przypadku pomogło
To ja wiem, że podpiera zawory przez ciśnienie doładowania, tylko czemu....
Ale co mi to ma niby dać ? poza tym że turbo będzie później wstawało ? Nie ma żadnego overbosta, ładnie wstaje i trzyma ciśnienie do końca.
Poza tym to bym musiał wydłużyć sztangę żeby turbo wolniej wstawało, tylko nie mam pojęcia co to ma niby dać.
Zaleje 0w40 lub 5w40 i zobaczymy może pomoże :)
PS. Mam nadzieję że mi silnik nie wyjdzie wydechem :) :rotfl:


ALH+++
wtryski 0.260
pompa 11 ori 107 J
Turbo GTB2260
Mój BOLF ---> viewtopic.php?f=89&t=425728" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Podwieszające się zawory

Post autor: mivhal_f » pt mar 01, 2013 08:04

hmm. u mnie jest zwykłe turbo ale w programie jest zmienione ciśnienie atmosferyczne na ok 860 na stałe więc turbo pompuje non stop, to może być tego przyczyna?



MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Podwieszające się zawory

Post autor: MK3speed » pt mar 01, 2013 21:14

Dzieje się dlatego :) zimny silnik zimny olej i jak napompuje Ci szklanki na zimnym silniku to one nie zdążą się opróżnić w tym przypadku wspomaga to cisnienie doładowania że je delikatnie wypycha i jak zawór powraca w gniazdo to olej pompuje szklanki i wypycha je do swojej największej granicy i wtedy zawór nie osadza się w gnieździe i jest delikatnie uchylony i masz brak kompresji :) i jak pochodzi na wolnych obrotach to wróci do normy :) na ciepłym silniku będzie to samo tylko w mniejszym stopniu :) dlatego jak występuje z tym problem to najlepiej zastosować regulatory płytkowe :) i problem znika :) czasami dzieje się tak że w sportowych autach zmiejszają ciśnienie oleju tylko na głwice bo może się zdarzyć tak że olej nie zdązy zlecieć z głowicy do misy i kłopot gotowy :)

Nie skracasz stangi od geometri :) tylko wkręcasz śrubę na której opiera się dzwignia od kierownic jak są spuszczone czyli w momęcie kiedy są one w spoczynku wtedy zmiejszysz delikatnie doładowanie a usterka powinna ustąpić :) ta śrubką znaduje się na obudowie wirnika po stronie wydechu :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości