TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek0809
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 14:18

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek0809 » pn gru 10, 2012 11:01

untaztood- teraz jak było -15 stopni to na podłączonym czujniku ostatnie gasły świece żarowe , tak nawet ze 2 sekundy po wszystkim.



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: mgralien » pn gru 10, 2012 13:04

krzycho85 pisze:Słuchajcie koledzy, mam nietypowy problem z odpalaniem. Gdy było ciepło zdarzało się to rzadko, teraz jak przyszły mrozy to gdy zostawię na kilka godzin samochód przodem w dół lub pochylony na lewą stronę, muszę pokręcić kilka sekund zanim zapali. Widać, że próbuje łapać ale nie może przez kilkanaście obrotów. Gdy stoi na równym odpala po dwóch obrotach.
Filtr paliwa Bosch wymieniany w październiku, świece Beru wszystkie nowe,kąt wtrysku ustawiony na 53, paliwo zimowe z dodatkiem SKYDa.

Auto to passat B5 z silnikiem AHU.
Witam
U mnie natomiast jak stoi w nocy silnikiem w dół to pali lepiej niż silnikiem do góry lub na prostym. Czy to może być problem z cofaniem paliwa? Może zawór zwrotny przy filtrze by pomógł?
Odpalił tak:
[youtube][/youtube] (sory za jakość - ciemno było i telefonem nagrywane)
Co powiecie? Dobrze? Źle?



tomek0809
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 14:18

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek0809 » pn gru 10, 2012 13:49

no właśnie nie zawsze mi tak gaśnie kontrolka od świec żarowych jak w tym filmiku mgralien'a . Czasami zgaśnie szybciej niż reszta kontrolek a czasami troszkę dłużej . Oczywiście mowa o mrozach tak powyżej -5 Stopnia.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: szewczi90 » pn gru 10, 2012 23:25

też się zacząłem nad tym zastanawiać, kurde bo jak jestem w pracy to stoi trochę na pochyłej powierzchni i przeważnie w pracy pali dobrze tak jak u Ciebie na filmiku i to po 9h postoju, a jak przyjadę nim pod blok np o 23 a palę go rano o 6 to też mija te 9h ale pali źle, palę go z drugiego żeby się nie męczył, podkręcę go raz ze 3 sekundy a później mu już idzie prawie idealnie podczas drugiego kręcenia, kurde nie wiem ale zaczęło mnie to zastanawiać, pod blokiem stoi na równym zazwyczaj.

p.s jak zrobić ten zaworek zwrotny czy jak to tam?


Obrazek

Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Gerard1920 » wt gru 11, 2012 09:26

Witam
Mam problem z moim paskiem. Problem polega na tym,że silnik zapala za pierwszym razem ale jak się go trochę pokreci. Niewiem od czego to zależy ale w sobote po nocy przy -13 st. zapalił od szczała tylko dość moicno telepało po odpaleniu jakby nie palił na 1 gar. a nastepnego dnia przy tej samej temperaturze trzeba Go było kręcić z 5-6 sekund a po odpaleniu też nim tak samo pelepało. W oby przypadkach czas postoju ten sam ok 10 godz. Mam ten problem od monemtu kiedy temperatura spadła poniżej 5 st. Po tym pierwszym odpaleniu auto można zgasić nawet po 2 sek. i następne odpalenie idzie bez problemu. W rozruszniku wymieniony jest bendix, autonat, tulejki, akumulator sprawdzony, świece też, prąd na świece dochodzi, nie wa widocznych bąbelków w przedodach paliwowych. Doradzicie co oże być tego przyczyną, bo nie mam już pomysłów :banghead:



rozgre
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 21:04

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rozgre » wt gru 11, 2012 09:36

Witam,

Czytałem prawie cały wątek, wiem, że już było, ale tak:
Samochód po nocy, Golf IV silnik AHF
w Engine w grupie 7 przy porannej temp -4 stopnie pokazywał mi temp -1,5 i tu ok
w intruments grupa 3 pokazuje mi 30C.

I tutaj moje pytanie, który z pomiarów trafia do ECU, ten z engine czy intstuments.
Wiem, że czujnik do wymiany, ale czy wskazania z instruments o temperaturze 30c mają wpływ na to, że przy minus 3-5c samochód odpala jak poniżej.

" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2012 10:26 przez rozgre, łącznie zmieniany 1 raz.



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kornat » wt gru 11, 2012 10:09

Pomiar z Engine trafia do ECU a z Instruments do licznika.



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Fiedor » wt gru 11, 2012 10:52

Witam :) Proszę o pomoc bo już nie mam siły na ten sprzęt. Golf 1.6 Td. Historia trwa już dużo czasu i nachodzi falami, raz jest lepiej, raz jest gorzej. Przykładowo ostatnia sobota. Przychodzę rano, -8 stopni, kręci rozrusznik kręci i nic nie łapie. Kolejna sprawa to taka, że rozrusznik dobrze kręci, wyłączę zapłon, zaczynam kręcić drugi raz i ledwo mieli jak by jakieś zwarcie było, odpuszczę znowu, kręcę kolejny raz, i albo już kręci normalnie, albo dalej ledwo obraca, loteria czy będzie kręcił dobrze czy ledwo, jakieś zwarcie momentami? No nic, nakręciłem się z 5 min, popryskałem plakiem i tyle, tego dnia czekał mnie autobus. Świece grzeją, tzn kontrolka zawsze się świeci na zimnym silniku ok 10 sekund, czasem 15s, jest wyraźny spadek napięcia, świece sprawdzałem i są dobre. Podłączyłem nawet któregoś dnia dla sprawdzenia na krótko tzn prostownik do aku i z aku kablem bezpośrednio do świec, po długim kręceniu odpalił ale nie wiem czy to kwestia tego czy po prostu miał dobry dzień i postanowił odpalić. No nic, wracam z uczelni, wieczór -10 stopni, myślę a spróbuje będąc prawie pewnym że i tak nic z tego. Kontrolka świec po 10 sekundach gaśnie, rozrusznik nie zdążył nawet raz zakręcić a on już odpalił, do słownie na dotyk. O co tu chodzi bo to trwa już pół roku ale nie wiem jakie zdarzenie mogło to spowodować, nic nie kojarzę :/ Podsumowując, świece grzeją, nie wiem czy zawsze ale prawdopodobnie tak (nie grzeją wystarczająco?), trzeba wykminić o co chodzi z tym rozrusznikiem że kręci raz dobrze raz źle a potem znowu dobrze (rozrusznik wymieniany, poprzedni miał tak samo), kompresja jest bo w końcu przy -10 odpalił na dotyk czyli w tym momencie coś co to powoduje ucichło. Wybaczcie że tak się rozpisałem, i błagam o pomoc bo teraz 3 dzień stoi a ja jeżdżę autobusem tylko go przeklinając :/ p.s na ciepłym zawsze pali dobrze, tzn jak rozrusznik akurat dobrze kręci bo na ciepłym jest to samo, najczęściej kręci dobrze choć czasem właśnie jak opisałem ledwo mieli ale odpuszczę i po ponownym zakręceniu kręci dobrze (czasem pomagało wyjęcie przekaźnika świec, którego zresztą wymieniałem i wtedy kręcił dobrze :P)



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » wt gru 11, 2012 13:47

co do czujnika temp to tak jak ktos wyzej napisal wskazania z engine ida do ecu silnika a z instruments do licznika i zapewne jak go wymienisz to zauwazysz ze dalej w instruments bedzie ci pokazywal 30 stopni na zimnym, bo przecierz licznik nie pokaze ci -5 stopni. wazne zeby wskazania z engine sie zgadzaly.
Kolego fiedor skoro rozrusznik sprawny to cala kabloteka silowa do sprawdzenia ( przewody plusowe jak i masa) wszystko wyczyscic i zabezpieczyc przed korozja jakas wazelina. W momentach jak nie umiesz zapalic auta to proboje lapac czy tylko kreci? Bo jak tylko kreci to mozesz miec uszkodzony elektrozawor na pompie wtryskowej - po podaniu plusa z aku powinien zawsze cyknac - mozesz podpiac go na krodko z aku przed zapaleniem i wtedy sprobowac.


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Fiedor » wt gru 11, 2012 14:15

Co do elektryki to ogólnie posprawdzałem, masa na budzie jak i na silniku jest oczyszczona i zabezpieczona. Co do kręcenia to może kręcić nawet bardzo dobrze a i tak nie będzie łapał, tzn jak za którymś razem się uda to po 5 min kręcenia coś tam zacznie jeden cylinder łapać i jakoś odpali, ale to rożnie bywa, albo odpali po 2 obrotach wału albo będzie kręcił i nic. Elektrozawór wkręcałem z innej pompy i było wszystko tak samo, chyba że jest opcja że po prostu zawór jest sprawny ale po prostu nie dochodzi do niego prąd który by go załączył?



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » wt gru 11, 2012 15:30

to zrob tak jak pisalem daj mu plusa prosto z aku. Zobacz tez bezpiecznik ze swiec zarowych. Dojdziesz do niego po kablu od swiec do takiego plastikowego pudelka na scianie grodziowej i w nim powinien byc bezpiecznik taki paskowy - wykrec go i poczysc ( u mnie wygladal jak nowy a jak go wykrecilem to sie rozpadl -utlenil sie- po wymianie palil od kopa, az zal bylo sprzedawac)


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Fiedor » wt gru 11, 2012 15:44

Bezpiecznik jest wymieniony, testowałem teraz Twoją metodę, elektrozawór jest sprawny, cyka jak się podłączy go bezpośrednio pod aku ale nic to nie dało, nadal kłęby nieprzepalonej ropy za samochodem i zero reakcji, ja już nie wiem.... Świece są sprawne więc powinny grzać jak podepnę je bezpośrednio od aku więc tym sposobem i tak omijam bezpiecznik a nadal zero reakcji :/



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kornat » wt gru 11, 2012 16:48

ronuch pisze:co do czujnika temp to tak jak ktos wyzej napisal wskazania z engine ida do ecu silnika a z instruments do licznika i zapewne jak go wymienisz to zauwazysz ze dalej w instruments bedzie ci pokazywal 30 stopni na zimnym, bo przecierz licznik nie pokaze ci -5 stopni.
Licznik też nie pokaże 30*C bo skala zaczyna się od 60. Wartość z instruments powinna się zgadzać wartością odczytaną z engine. Owszem będzie lekka różnica ale tak do 5*C. W jego wypadku uważam za uwalony czujnik temperatury.
rozgre sprawdź jeszcze w engine w grupie 007 jakie są temperatury w tych trzech okienkach jeżeli jednakowe to za złe odpalanie nie będzie on odpowiadał.



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: ronuch » śr gru 12, 2012 00:11

osobiscie mam ahu i w instruments zawsze pokazuje mi 30 stopni na zimnym i jak dobrze pamietam to gdzies na forum to wyczytalem ze tak ma byc (tez chcialem wymienic) a silniczek pomimo tego na zimnym zapala lepiej niz w lecie


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 104 gości