Pompka paliwa w zbiorniku PD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: androv » ndz sty 04, 2009 15:45

Panowie Bora 2000 rok 1.9 tdi PD AJM, nie ma w zbiorniku pompki wspomagającej.Jest tylko pływak i wtyczka na dwa piny.Czy spotkaliście się z takim przypadkiem ?.Nie wiem co o tym myślec,czy ktoś wywalił bo padła i wstawił wkład od VP.


Jak by co VAG. VCDS

Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » ndz sty 04, 2009 16:00

androv, jesteś pewnien że nie ma pompki ?, AJM to pompowtryski więc i pompa elektryczna w zbiorniku powinna być, u mnie jest coś takiego też mam pompowtryski
ciśnienie robocze jakie powinna ta pompka podać to o ile dobrze pamietam to 0,5 atmosfery a jej zadanie to tylko dopchnięcie paliwa do filtra paliwa
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 16:02 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: androv » ndz sty 04, 2009 16:23

kulon-x. też jestem przekonany że powinna byc,wczoraj wyjąłem i zrobiłem wielkie oczy, poza tym wtyczka na dwa piny czyli tylko do wskaźnika.


Jak by co VAG. VCDS

Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Re: Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: NEMESIS » pn sty 05, 2009 00:32

androv pisze:kulon-x. też jestem przekonany że powinna byc,wczoraj wyjąłem i zrobiłem wielkie oczy, poza tym wtyczka na dwa piny czyli tylko do wskaźnika.
Spoko chłopaki nie musi być ..na początku nie występowały dopiero póżniej ..pewnie jak był problem z odpaleniem przy wyssanym do zera zbiorniku ..zaczęli montować ! :pub:



androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: androv » pn sty 05, 2009 10:23

Sprawdzę jeszcze czy jest przekaźnik 167,Chyba ona załącza pompkę.


Jak by co VAG. VCDS

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn sty 05, 2009 11:02

androv u Ciebie nie ma fabrycznie pompki w baku, Ty masz tylko pompę tandem przy głowicy nad króćcem wodnym, od którego biegnie górny wąż do chłodnicy, pompa tandem to zespolona pompa pełniąca funkcję pompy paliwa niskiego ciśnienia jak i pompy podciśnienia zasilającej serwo hamulców jak i sterowanie N75 i N18 i zawór klapy gaszącej.


Obrazek

androv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn sie 07, 2006 16:37
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: androv » pn sty 05, 2009 11:13

androv u Ciebie nie ma fabrycznie pompki
.Zgadza się dzwoniłem właśnie do ASO po numerze vin nie ma pompki.


Jak by co VAG. VCDS

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn sty 05, 2009 14:16

u mnie też nie było, i czasem potrafił zgasnąć na zakręcie :goof:


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

szopja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 25, 2008 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: szopja » śr paź 03, 2012 08:55

Witam,
przepraszam, że odgrzewam stary temat. Mam pytanie do wspomnianej pompki w zbiorniku. Stąd pytanie. Czy po przekręceniu kluczyka powinno być słychać dźwięk pompki z przodu. Golfik pali lepiej jak stoję z górki, a pod górkę trzeba kilka sekund pokręcić rozrusznikiem, dlatego szukam powodu, dlaczego nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa. Czy można pompkę tandemową w jakiś sposób sprawdzić np. vag'iem?



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: Cinek » śr paź 03, 2012 09:43

dzwięk bedzie słychać w zależności od ilości paliwa, jak przekręcisz zapłon to powinna działać przez momencik. pompy tandem nie sprawdzisz, bo nie jest elektryczna. na rurce paliwowej jest też zawór, może coś z nim nie teges.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: EnJoy » śr paź 03, 2012 21:25

U siebie, siedząc z przodu, w ogóle nie słyszę pompy paliwa ze zbiornika.. ani w momencie przekręcania kluczyka, ani w dalszych etapach jazdy.. bez względu na poziom paliwa.
Filtr paliwa można sprawdzić i przewody paliwowe jak Cinek, zaznaczył.



Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: maks149 » czw kwie 30, 2015 23:02

Ja czytając już kilka tematów z tego i innych forum wyczytałem że w ASZ i ARL były montowane od początku nie ważne od rocznika tylko w AJM występowały w późniejszych rocznikach .
Dziś niestety się zdziwiłem bo w moim ASZ takowa pompka nie występuję co mnie zaczyna denerwować (przy prze gazowaniu auta na zimnym silniku (temp powietrza 30 *C) do 3 tyś gaśnie bo brakuje mu paliwa i trzeba kręcić z 5 sek żeby odpalić) zastanawiam się nad dołożeniem tej pompki w przypadku gdybym chciał podkręcić moc jest to zabieg obowiązkowy :banghead:
podobno wtedy silnik gdy zimny bardziej miękko pracuje, I lepiej się zbiera z niższych obrotów przy 0-1 obchodzeniu się z pedałem przyśpieszenia (np. przy wyprzedzaniu)

ps. przy pompie kostka 2 pin czyli tylko pływak bez pompy brak bezpiecznika nr 28 sterujący pompą i brak wiązki przewodów :rozpacz:
nr.części 1J0 919 183 F


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: Michał_1977 » pt maja 01, 2015 20:48

maks149 pisze:(przy prze gazowaniu auta na zimnym silniku (temp powietrza 30 *C) do 3 tyś
Gratulacje... :panna:
maks149, przecież ta pompa uruchamia się po przekręceniu kluczyka na chwilę i wsio.Później tandem przejmuje zadanie zasilania pompek w paliwo,bo jest pompą ssąco-tłoczącą.

Teraz tak-nagrzej tym razem silnik- dodawaj gazu i niech ktoś trzyma lekko dłonią wąż paliwowy zasilający przy filtrze. Jeśli zacznie drgać lub targać nim,zmień uszczelnienia między pompą tandem,a głowicą.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

mateusz8884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2015 11:15
Lokalizacja: Września

Pompka paliwa w zbiorniku PD

Post autor: mateusz8884 » sob maja 02, 2015 15:57

ja mam swap silnika 90 km na 130 ASZ chce podłaczyć pompe w zbiorniku wszytskie czesci mam przekaznik pompe paliwa i chce dowiedziec jak ja podłaczyc wiem ze sterowanie wychodzi ze sterownika tylko nie wiem z jakiego pinu jak by ktos wiedział niech napisze ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości