Wężyki podciśnienia - schematy - 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mihau
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt maja 06, 2005 07:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Post autor: mihau » czw wrz 20, 2007 07:36

Więc wężyk luzak wychodzący z prawej części podszybia wraca z powrotem w podszybie pomiędzy węże od nagrzewnicy. Wystaje taki biały kawałek plastikowej rurki. Najwidoczniej jest to wężyk podciśnieniowy od obiegu zamkniętego bo zreperował mi się obieg jak go podłączyłem.

Pytanie jeszcze o dolny czarny wężyk wychodzący z N18. Górny idzie do EGR-a a dolny w zasadzie do czego służy? Łączy się w prawej części silnika z innym, długim który natomiast wychodzi z podszybia w prawej części samochodu. Później oba idą grubszą czarną rurką z tworzywa sztucznego gdzieś do serwa.



ajni
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr mar 29, 2006 02:47
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon 1M 1.4 16V
Silnik: AXP

Post autor: ajni » czw wrz 20, 2007 14:01

mihau, napisałem wyżej co gdzie.
Aha czyli ten pi*rdolnik to zawór do sterownia obiegu zamkniętego u mnie, dobrze wiedzieć.


Myślcie ludzie to nie boli!!!

Chcesz się podpiąć pod VAGa? Daj znać!

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Wężyki podciśnienia - schematy - 1Z

Post autor: SZOPENN » sob paź 15, 2011 00:25

Witam.. odświeżam kotleta...

Proszę o pomoc... po kolei....

Tydzień temu kupiłem auto z silnikiem 1Z - Passata. W momencie kupna auto odcinało mi doładowanie przy ok 3500 tys obrotów. Myślałem że tak ma być, ale okazało się, że nie.. i zaczęło się szukanie.

Winowajca się znalazł szybko, zawór WG był zapieczony, przeładowywało silnik i łapało autko błąd. Rozebrałem wszystko w mak, wyczyściłem. Turbina wydawała się w stanie nienagannym, żadnych luzów. Złożyłem.

Następna sprawa to przewody ciśnieniowe. Nie byłem pewny czy sprzedawca auta czegoś nie rozgrzebał tak więc.... znalazłem ten wątek oto tutaj i...... powiedzmy krótko - nie podłączyłem tego jak tu piszecie, zaś podłączyłem to wszystko tak jak znalazłem w ETCE, czyli na poniższej fotce

Obrazek

Więc ostatecznie wszystko złożyłem, auto zapaliłem.... pochodziło sobie na jałowym ok 30 min. Wyjechaliśmy właśnie przed chwilą z kumplem, kilka kilometrów jeszcze dogrzaliśmy olej do odpowiedniej temperatury i zaczęliśmy testować. Najpierw zadowolenie... wszystko działa jak należy.. autko wkręca się do końca obrotów.. no cóż.. wypadałoby sobie pogratulować. Jednak.. ok 4 km przejechaliśmy i słyszymy jazgot. Nie wiadomo o co chodzi, dźwięk podobny jakby ślizgający się pasek, ale... na 99% słyszymy go z turbiny.

Przy wkręcaniu sie na obroty turbina wyraźnie świszczy, ale nie tak czysto jak dotąd tylko świstowi towarzyszy jazgoczący dźwięk, podobny tak jak mówię... do ślizgającego się paska. Autko do garażu... latarka.. nic..... nic nie znaleźliśmy po oględzinach zewnętrznych.

Teraz siedząc sobie na allegro (sprawdzając już ceny turbin zawczasu :grrr: ) wpadam na taką aukcje, i widzę taką fotke

Obrazek

I teraz szlag mnie trafił.... nie jestem w stanie powiedzieć na 100%, ale pierwotnie miałem tak turbo podłączone. Dlaczego w ETCE podają inaczej :banghead:

I teraz co najgorsze.... czy mogłem popsuć turbinę złym podłączeniem???

Niech ktoś mądry mi coś odpisze... bo siedzie i załama... :-x



isdead1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 21, 2008 23:18
Lokalizacja: warszawa

Wężyki podciśnienia - schematy - 1Z

Post autor: isdead1 » ndz maja 13, 2012 12:45

Witam ja mam takie pytanko czy posiada ktoś takie fotki do passata b4 2.0 b z 95-96 r.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Wężyki podciśnienia - schematy - 1Z

Post autor: jacekratownik » pn cze 24, 2013 21:15

kolego wolf243 to pod co masz podłączony ten wężyk co ma króciec przy wężach od nagrzewnicy? gdzie idzie dalej i do czego? i napisz czy rozwiązałeś swój problem, bo po fotkach widze że coś masz tam nie tak.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Wężyki podciśnienia - schematy - 1Z

Post autor: Sztomel » wt cze 25, 2013 21:05

SZOPENN, ETKĄ się nie sugeruj bo podaje błędne schematy. Podłącz wężyki cinieniowe wg mojego schematu :
http://obrazki.elektroda.pl/2840938600_1321934511.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; i nie sugeruj się, że jest inne oznaczenie silnika tylko tak podłączaj. Jeszcze jest jeden wężyk co idzie z kolektora ssącego do sterownika silnika - ten też musisz sprawdzić bo na schemacie go nie ma ale fizycznie on istnieje - wychodzi z kolektora ssącego i idzie do plastikowej obudowy sterownika silnika w podszybiu i też musi być szczelny.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości