Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Cobra_vs » śr lis 02, 2011 18:13

Witam
Model auta jak w temacie. Mam od pewnego czasu problem dotyczący układu chłodzenia. Płyn chłodniczy pomiędzy min a max na zimnym silniku wiadomo że rozszerzalność cieczy itd. ale nagle z połowy zbiornika robił się cały po bardziej dynamicznej jeździe więc zrobiłem test płynu na obecność co2 czy przypadkiem nie ma przedmuchu na uszczelce pod głowicą - spalin brak więc logiczne wydawało się zmiana korka wymieniłem na zamiennik przez pewien czas był spokój do momentu gdy bardziej ostro pojeździłem po górkach i nagle zaświeciła się kontrolka od płynu zaglądam do zbiornika a tu odwrotna sytuacja prawie susza (dzień wcześniej uzupełniałem niewielką ilość) odkręciłem korek jednak płyn nie powrócił uzupełniłem płyn i wymieniłem korek na oryginalny. Dzisiaj rano przejechałem 30km ze słuszną prędkością i poziom płynu się nieznacznie zmienił czyli norma po paru godzinach ruszam a tu znów kontrolka i płynu tyle co na dnie zbiornika jednak po odkręceniu powrócił do stanu wyjściowego. Auto nie kopci, nie ma wycieków, olej czarny jak piekło;), zbiornik nie pęknięty, brak spalin w płynie, nowy oryginalny korek. Jeśli ktoś się orientuje w temacie proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dzisiaj sprawdziłem węże dochodzące do chłodnicy po rozgrzaniu auta na postoju do temp roboczej górny przewód miał już właściwą temperaturę jednak dolny prawie że zimny po pół godziny dolny już miał zbliżoną temperaturę. teraz nasuwa mi się pytanie czy to możliwe że opisane wyżej objawy mogą być spowodowane termostatem który powinien się otwierać przy ok 70 stopni a tu pół godziny 90 stopni i dopiero temperatura się wyrównała???



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Mumin90 » czw lis 03, 2011 18:48

na termostacie pisze przy jakiej tem płynu ma się otwierać np.87 stopni
a wskaźnik pokazuje 90 stopni po nagrzaniu?
sprawdź króciec w głowicy ten plastikowy często pękają i sa wycieki
szukaj białych śladów zacieków które pozostawia płyn po odparowaniu



Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Cobra_vs » pt lis 04, 2011 09:20

Tak wskaźnik nigdy po rozgrzaniu nie drgnął ani w jedną ani w drugą stronę trzymał 90 stopni. I przy temp 90 po pół godziny działania silnika dopiero dolny przewód od chłodnicy wyrównał temperaturę z górnym czyli zadziałał termostat. Wycieków żadnych nie ma a problem dalej pozostaje ale dzisiaj może mi się uda wymienić termostat i wtedy zobaczę.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Mumin90 » pt lis 04, 2011 20:17

z tego co piszesz to wynika że termostat jest ok



Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Cobra_vs » pt lis 04, 2011 22:23

Dzisiaj pytałem mechanika i też powiedział że termostat jest ok i poradził żeby odpowietrzyć układ co będę jutro robił. Dzisiaj jeździłem trochę i jak na razie płynu nie ubywa a wahania są w zakresie normy. Po odpowietrzeniu przegonię go po górkach i zobaczymy.



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: vpil » pt lis 04, 2011 22:34

Moim zdaniem przyczyną jest uszczelka pod głowicą. Bo skoro nie ma wycieków na zewnątrz to albo spala się w clindrze, albo dostaje się do oleju - innej możliwości nie ma.
Termostat z Twojego opisu wygląda na sprawny .
Jeżeli układ chłodzenia jest sprawny, to praktycznie o nim zapominasz żadnego dolewania płynu czy tym podobne.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: daniel.wwe » pt lis 04, 2011 22:44

Dokładnie... skoro wycieków nie ma to przecież nie wyparowuje


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wyci

Post autor: Cobra_vs » pt lis 04, 2011 23:08

vpil pisze:Moim zdaniem przyczyną jest uszczelka pod głowicą. Bo skoro nie ma wycieków na zewnątrz to albo spala się w clindrze, albo dostaje się do oleju - innej możliwości nie ma.
Termostat z Twojego opisu wygląda na sprawny .
Jeżeli układ chłodzenia jest sprawny, to praktycznie o nim zapominasz żadnego dolewania płynu czy tym podobne.
Chyba nie czytałeś mojego pierwszego posta. W zbiorniczku nie ma Co2 - sprawdzone, olej ciemny jak piekło a płynem dalej miota jak szatan ;PP
jakby był płyn w oleju to wtedy po pierwsze zwiększenie poziomu po drugie barwa capuccino a gdyby silnik spalał to po pierwsze by kopcił a ze spalin czuć glikol.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: daniel.wwe » pt lis 04, 2011 23:40

Skoro twierdzisz, że tu jest wszystko ok, wycieków pod machą nie widać to sprawdź jeszcze czy masz suchą wykładzinę w samochodzie. Może nagrzewnica przecieka


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Szymon Jarosz » sob lis 05, 2011 00:00

A ogladales chlodnice?Jak nie ,to obejrzyj prawy rog i lewy rog,czy przypadkiem nie ma na niej osadu z plynu.


ObrazekObrazekObrazek

Cobra_vs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 02, 2008 13:20
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Cobra_vs » sob lis 05, 2011 16:35

Nagrzewnica nie cieknie, chłodnica sprawdzona sucho termostatu jeszcze nie wymieniałem ale zabrałem się za odpowietrzenie po odpowietrzeniu stan płynu się zwiększył bo wiadomo jak odkręcony korek to nie ma ciśnienia. Zakręciłem korek i pod górkę dobrym tempem na górze 2cm wyższy poziom który jak wróciłem do domu spadł do poziomu który mu nalałem na zimnym teraz czekam aż całkiem ostygnie i zobaczę. Niby jest na razie ok ale mam przeczucie że to jeszcze nie koniec...cdn :popcorn:



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: vpil » sob lis 05, 2011 20:12

Wiem, że wymiana uszczelki pod głowicą to trochę roboty i kasy, dlatego trzeba wykluczyć wszystkie możliwości bo to jest ostateczność. Ale jeśli nigdzie nie na wycieków, a ubywa to gdzieś musi być to miejsce. W przyrodzie nic nie ginie.
Mój szwagier miał ostatnio w Punto podobne objawy, raz za dużo, raz za mało, twarde węże i przy odkręcaniu korka w zbiorniczku wyrównawczym zbyt duży syk powietrza. Poziom oleju ok, z rury też nie bardzo kopcił (tylko na zimnym) po zdjęciu głowicy na uszczelce wżery w kilku miejscach. Po wymianie uszczelki wszystko jest już w porządku.
Szukaj dalej, obyś uniknął najgorszego.
Powodzenia.



Awatar użytkownika
Szymon Jarosz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 804
Rejestracja: wt mar 30, 2010 19:59
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: Szymon Jarosz » ndz lis 06, 2011 13:32

Wykrec swiece zarowe i sprawdz czy nie jest ktoras mokra.Zawsze to lepsze niz zdjecie glowicy :smoke:


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Golf [MK4] ASV 110km ubytki płynu chłodniczego brak wycieków

Post autor: daniel.wwe » ndz lis 06, 2011 13:36

vpil pisze:W przyrodzie nic nie ginie.
Zgadza się... Cudów nie ma, albo ma gdzieś wyciek, albo silnik przepala


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości