[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: damcio151 » czw mar 10, 2011 10:34

zróbcie logi dynamiczne w trakcie szarpania , oddzielnie 001, 003, 004



Awatar użytkownika
YaeV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 29, 2005 14:49
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: YaeV » pn kwie 11, 2011 21:50

W Toledzie 96r silnik 1Z miałem objawy szarpanie na kazdym biegu przy 1500 obr/min , wyczysciłem nastanwnik, wymieniłem uszczelki bo lekko sie pocił, i po czyszczeniu, objawy ustały na 1,2,3 i 5 biegu na 4 biegu dokładnie przy 1500 obrotów szarpie, delikatnie poniżej lub powyżej tych obrotów jest ok.
Zamierzał podmienić wtrysk sterujący od ojca z golfa III 1Z, słyszałem też coś o czyszczeniu czujnika obrotów wału, ale nie mogę się do niego dostać żeby go wyjąć.

Da się coś z tym zrobić bo już mnie to wkurza i to zdrowo.

Pozdrawiam !


YaeVin

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: wojciech42421 » śr kwie 13, 2011 20:58

Witam. Mam podobny problem z szarpaniem. Tylko, że w moim przypadku szarpie na wolnych obrotach i podczas delikatnego hamowania. Na początku było tak, że szarpało mi tylko przy hamowaniu ale dzisiaj jak wyłączyłem klimatyzację to zaczęło szarpać na wolnych obrotach (biegu jałowym). Silnik się trzęsie jakby jeden wtrysk był nie sprawny. Co dziwne objaw znika po załączeniu klimatyzacji i na silniku wówczas można kieliszek z wódką bez obaw postawić. Podczas jazdy nie ma żadnych problemów ani przy spokojnej jeździe, ani przy ostrym przyspieszaniu. Może ktoś miał podobnie i wie w co ręce włożyć. Jak nie to będę atakował po kolei nastawnik, wtrysk sterujący i całą resztę.

Pozdrawiam


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: Peres » wt maja 10, 2011 00:36

Wiem, że odkopuję temat, ale jako jego założyciel, czuję się zobowiązany do wyjaśnienia sprawy (tym bardziej, że zauważyłem, że pojawiają się posty o podobnej treści i problematyce)...
Jak się okazało, w moim przypadku był to wieszający się wtrysk sterujący - Adamm i munior mieli rację :bigok: Po wymianie na komplet sprawnych (wcześniej sprawdzonych) wtrysków od użytkownika Muszka.d problem zniknął ;)


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: GRIZLI » wt maja 10, 2011 17:10

No miło kolegi, że podałeś przyczynę ale napisz jeszcze, jak do tego doszedłeś? Metodą prób i błędów czy jest pewny sposób na określenie, że wtrysk wiesza się lub jest uszkodzony?


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
Peres
Grupa opolska
Grupa opolska
Posty: 516
Rejestracja: czw mar 04, 2010 01:11
Lokalizacja: Kup teraz! xP
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: Peres » wt maja 10, 2011 23:02

Metoda prób i błędów trwała pół roku... Ale o tym wspomniałem w pierwszym poście, mechanicy byli bezradni, wtrysków nie brałem pod uwagę, ponieważ według wskazań komputera korekcje były dobre, co zbiło mnie z tropu...
Wtedy zwróciłem sie do forumowicza Adamm, który mimo wszystko wskazywał na wtrysk sterujący... Więc idąc za jego radą, wkręciłem silnik na obroty rzędu 3 000 obrotów, a ojciec stukał we wtrysk sterujący młotkiem (i tu uwaga - stukac należy lekko, ale ze sporą czestotliwością) - silnik zareagował od razu, zaczął szarpac (było widac, jak cały silnik aż rzuca po komorze)... Więc załatwiłem sam wtrysk sterujący na podmianę (na używkę z AFN-a) - zrobiłem sporo testów i kilometrów, problem zniknął... Zakupiłem komplet wtrysków z silnika AFN, wymieniłem na podwórku (klucz dynamoetryczny pożyczyłem, podkładki miedziane kupiłem) i po upływie 2 godzin bardzo starannej pracy (czyszczenie gniazd, nowe wężyki przelewowe) skończył się problem szarpiącego TDI ;)
Jeślli są jeszcze jakieś wątpliwości, to proszę bardzo :bigok:


184KM/416Nm powered by G-lab ;)

Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: PacekPlacki » śr maja 11, 2011 13:46

Ja bym zaczął od czyszczenia nastawnika w B4 1Z u żony było to samo po wyciągnięciu i wyczyszczeniu nastawnika problem zniknoł .


( JAK NIE KOPCI TO NIE JEDZIE ) :)
1Z +
AVF + BRD + FMIC

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: GRIZLI » śr maja 11, 2011 19:07

No wtryski zmienić to pikuś, nastawnik to już dłuższa i poważniejsza dłubaninka :grin:


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
PacekPlacki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:29
Lokalizacja: PŁOCK

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: PacekPlacki » pt maja 13, 2011 08:25

To fakt i prawda jezeli wtryski na podmianke sa to lepiej zacząć od tego .
A przy dłubaniu w nastawniku trzeba uważać żeby nie popsuć podczas robierania.


( JAK NIE KOPCI TO NIE JEDZIE ) :)
1Z +
AVF + BRD + FMIC

wojtekkowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 23, 2014 16:42

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: wojtekkowal » pt maja 23, 2014 17:17

Witam Was.
Mam Golfa III 1.9 TDI
Piszę bo przez ostatnie pół roku miałem ten sam problem o którym jest mowa w tym temacie tzn:
Samochód podczas jazdy (głównie przy obrotach 2000-2500) podczas jazdy dziwnie szarpał, drgał. Samochód miał różne fazy. Albo wszystko było ok albo szarpał tak że nie dało rady wytrzymać. Do tej pory nie wiem od czego to zależało. Dało się to wyeliminować albo poprzez chwilowe delikatne wciśnięcie sprzęgła albo zmianę siły włożonej we wciśnięcie pedału gazu.
Byłem u jednego mechanika od pomp, powiedział mi że to może być coś z elektryką sterującą (dokładnie nie pamiętam). W każdym bądź razie gość chciał dużo kasy za naprawę a i tak nie wiadomo czy coś by z tego było. Byłem u drugiego mechanika. Podłączył pod komputer, zajrzał i powiedział że pompa jest ok i że to prawdopodobnie wina kiepskich łożysk z tyłu i starych opon.
Całkowicie zdenerwowany i pogodzony z wydaniem dużej kasy odpaliłem internet żeby poszukać opinii. Natknąłem się na tą stronkę która bardzo mi pomogła. Ktoś tutaj pisał że miał uszkodzone kabelki. Głównie zainspirował mnie wtrysk sterujący. Zdesperowany otworzyłem maskę i zacząłem szukać prostych błędów w instalacji (mechanik ze mnie żaden). Znalazłem wtrysk sterujący (u mnie trzeci {z czterech} od lewej wtrysk) i sprawdziłem jego instalacje i połączenia z innymi elementami.
Okazało się że przyczyną całej usterki było POŁĄCZENIE POMPY (wtrysku sterującego) DO GAZU!

Także wszystkim którzy mają bądź będą mieli podobny problem radzę najpierw sprawdzić dokładnie czy wszystko jest podłączone i czy nie ma uszkodzeń widocznych gołym okiem. Dopiero potem szukać winy we wtrysku sterującym.

Dziękuję wam za pomoc, bo to dzięki wam nie dałem się oszukać na kasę :D



Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: ector » pn cze 01, 2015 13:01

Witam,
dawno nie odwiedzałem forum. Mam problem z passatem B4 1.9TDI 90km.
Auto odpala, ale obroty falują, podczas jazdy szarpie na każdym biegu, nie ma mocy. Czasami zrobi się tak, że auto jedzie, ale osłabione, obroty pokazują na zero, mruga kontrolka od świec, a jak wcisnę sprzęgło, to słychać, że obroty są dość wysokie, ale wskazówka obrotomierza nadal pokazuje 0. Dodatkowo jadąc obroty falują, raz wskoczą na prawidłowe, a za chwilę spadają do zera, ale auto jedzie. I co jakiś czas zgaśnie.
Teraz zrobiło się tak, że odpalę, wskoczy na wysokie obroty, a wskazówka pokazuje 0.
Co to może być?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: VW_seller » wt cze 02, 2015 08:55

ector pisze:Co to może być?
podłącz vaga sprawdz błedy ,stawiam na zasysiony nastawniki kończącą się pompą wtryskową. jak coś to pisz na pw bo mam to i tamto


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
ector
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 02:30
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

[MK3] 1Z - silnik szarpie/przerywa podczas jazdy

Post autor: ector » sob cze 06, 2015 02:37

Podłączyłem do kompa. Padł nastawnik w pompie, czy tam jakiś sterownik. Najlepsze jest to, że po 1700km od wymiany rozrządu :rozpacz:
Jutro wlatuje nowa/stara zapasowa pompa :hmm:

Dodatkowo padł czujnik położenia wału, ten za przednią poduszką silnika przy filtrze oleju. Wymienione i działa :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości