zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Re: zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Mumin90 » ndz sty 30, 2011 07:44

jeszcze zauważyłem ze nagrzewnica bardzo słabo nagrzewa samochód jak się włączy nawiew na najwyższy bieg to raz idzie ciepłe powietrze a za chwile zimne letnie i tak na zmianę, myślę ze tego przyczyna mogą być spaliny które dostają się do układu chłodzenia i jak są w nagrzewnicy spaliny to wtedy nagrzewnica nie oddaje ciepła
ale to są tylko moje przypuszczenia bo na teście wyszło ze jest ok i to mnie najbardziej dziwi ale jak pojeżdżę jeszcze trochę to o ile to niewydmuchnięta uszczelka to mam nadzieje ze wydmuchnie ja do końca



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: RobertP » ndz sty 30, 2011 22:08

Mumin90 pisze:jeszcze zauważyłem ze nagrzewnica bardzo słabo nagrzewa samochód jak się włączy nawiew na najwyższy bieg to raz idzie ciepłe powietrze a za chwile zimne letnie i tak na zmianę, myślę ze tego przyczyna mogą być spaliny które dostają się do układu chłodzenia i jak są w nagrzewnicy spaliny to wtedy nagrzewnica nie oddaje ciepła
ale to są tylko moje przypuszczenia bo na teście wyszło ze jest ok i to mnie najbardziej dziwi ale jak pojeżdżę jeszcze trochę to o ile to niewydmuchnięta uszczelka to mam nadzieje ze wydmuchnie ja do końca
Sprawdź na początek stan płynu chłodniczego, jak za mało to uzupełnij. Jak z układu spalania dostaje się ciśnienie do układu chłodzącego
to dodatkowo masz węże twarde jak diabli i masz niemal pewne że poszła uszczelka pod głowicą.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Mumin90 » pn sty 31, 2011 07:05

Jak z układu spalania dostaje się ciśnienie do układu chłodzącego
to dodatkowo masz węże twarde jak diabli i masz niemal pewne że poszła uszczelka pod głowicą.
tyle to wiem ale chodzi o to ze nie ma pewności czy dostają sie tam spaliny bo test wykazał ze jest ok
dlatego mnie to dziwi myśle ze spaliny mogą sie wydostawać w bardzo małej ilości
ale mimo wszystko test powinien wykazać
czekam na drugą głowice i przygotuje ja i wtedy zdejmę i wszystko bedzie jasne



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Marcin997 » pn sty 31, 2011 16:49

z tym termometrem to dobry pomysł.. :D Przylepił bym go na płask do węża który wychodzi z głowicy i już :) Najlepszy by był cyfrowy chociaż zwykły też.. Taki jak do pieców centralnego ogrzewania :) I na Bank by dobrze wskazywał.. Mógł by się mylić o kilka stopni :)
Mumin90, Na co Ci głowice nową od razu?? Ściągnij głowę i popatrz.. Na uszczelce powinno być widać.. A głowice na szczelność spprawdzić i wyjdzie..



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: bikerxc » pn sty 31, 2011 17:18

Koledzy a ja mam inny problem a mianowicie niedogrzanie. Płyny itd ok. dolny wąż zimny a podczas normalnej jazdy np. miasto/trasa z ogrzewaniem na 1 trzyma 80-85c, jak jadę pod górę/przycinę do podskakuje do 90c. Gdy wyłącz ogrzewanie to jakoś tam dochodzi do około 90c(85-90c). Czy to może być kwestia opóźnionego zapłonu? Dodam że dużo mi pali ok 7l/100km a staram się nie wyciskać siódmych potów.



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Mumin90 » sob lut 05, 2011 19:33

Marcin997
po to mi druga głowica żebym sobie ja zrobił na spokojnie i jak zwale swoja to od razu założę tą zrobioną żeby auto nie stało a po za tym może się okazać ze moja jest pęknięta i potem bym musiał szukać a tak to bede miał już gotowa
a może ktoś sie orientuje ile kosztuje sprawdzenie głowicy na szczelność? i ile planowanie

bikerxc masz sprawny termostat? jak jest sprawny to powinien trzymć 90 wskazówka tem.na środkowej kresce



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: matisim » śr lut 16, 2011 13:29

sprawdzenie głowicy to coś koło 300zł i planowanie 100.. zależy czy jakaś duża firma czy warsztacik :jezor:



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Mumin90 » śr lut 16, 2011 20:16

głowica zdjęta uszczelka była delikatnie wydmuchnięta na 4 cylindrze.
silnik miał bardzo zużytą górę dlatego osprzęt przerzuciłem do 2 bloku który jest w nieco lepszym stanie
ale tak sie zastanawiam czy nie włożyć innego motoru myślałem na 1.9TD tylko że tam często sa problemy z kołem rozrządu na wale. na razie jeżdżę na tym i po szukam czegoś po woli. i dzięki wszystkim za odpowiedzi



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Marcin997 » czw lut 17, 2011 10:58

ha! Tak myślałem że to uszczelka :)
U mnie także poszło lekko na 4 cylindrze... :jezor:
No to teraz powodzenia :pub:



arwam

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: arwam » czw lut 17, 2011 15:08

panowie a tak na wszelki wypadek sprawdźcie sobie czy nie macie uszkodzonej nagrzewnicy.
potrafi robić zamieszanie dając objawy uszkodzonej głowicy.
jak przestawicie na ciepłe powietrze to nie czuć zapachu płynu chłodniczego?
jak tak to macie najbardziej prawdopobną przyczynę swoch problemów.
ja też swegoo czasu się z tym borykałem i przypadkiem trafiłem na przyczynę bo nigdy bym nie pomyślał że to była przyczyna ciśnienia w układzie chłodniczym a po dwuch trzech tygodniach jak się nie zmieniło nagrzewnicy to się zmieniało uszczelkę pod głowicą a potem jak zmieniłem silnik na pewny egzemplarz to nadal to samo.



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Marcin997 » czw lut 17, 2011 18:33

No ja gdzieś mniej więcej w październiku zmieniałem nagrzewnice więc u mnie wporzo.. :)
I u mnie po zmianie uszczelki pod głowicą na tą od AAZ ciśnienie jest ale takie jak Bozia nakazała.. Przedtem to węże na prawe puchły że masakra...



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Mumin90 » czw lut 17, 2011 21:10

u mnie jest dokładnie tak samo jak u Marcin997



Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

zbyt wysokie ciśnienie płynu chłodniczego

Post autor: Mumin90 » sob mar 05, 2011 20:16

dzięki wszystkim za odpowiedzi silnik na metalowej uszczelce i nowym bloku chodzi dobrze
temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości