pali 14 litrów / 100km

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

pali 14 litrów / 100km

Post autor: arwam » pn sty 17, 2011 21:02

lis7 pisze:A powiedzcie mi czy w takim sharanie 1,9 TDI 116 KM, można wstawić strumienicę?, bo wiem że wspawali mi używany katalizator, ponieważ stwierdzili przy wymianie silnika, że mój się rozsypał.

to że sie rozsypał to najprawdopodobniej mu pomogli bo katalizatory można dobrze sprzedać.
lis7 pisze:1,9 TDI 116 KM, można wstawić strumienicę?,

odpowiedź brzmi można i komputer nie będzie działał ale rezonanse w układzie wydechowym powstałe na skutek obecności strumienicy będą powoli zabijać turbinę tymbardziej że w TDI wirniki turbin są wielkości pudełka od zapałek i są delikatne.
co innego gdybyś miał inną większą i na grubszym wałku turbinę. wtedy nie byłaby tak podatna na działanie strumienicy.
po za tym jeśli wyczytałeś gdzieś że to daje dodatkowe konie to można między bajki włożyć.
no chyba ze masz zaprany na amen sadzą katalizator wtedy Ci parę koni przybędzie ale nie ze względu na zastosowanie strumienicy a na skutek udrożnienia wydechu.
także najlepsze dla Ciebie wyjście jeśli masz wątpliwości co do tego czy katalizator jest drożny to albo wybebeszyć wnętrze katalizatora albo go całkowicie wyciąć i wstawić zwykłą rurkę. i wtedy efekt będzie najlepszy.
możesz też pujść krok dalej i na całej długości dać tylko rurę bez tłumików.
głośność tylko nieznacznie się zwiększy i to tylko na zewnątrz a wewnątrz nie odczujesz zmian dopuki turbina nie zacznie zbijać ciśnienia.


gluchy1984 pisze:Sonda lambda to raczej w benzyniaku by wariowała. W dieselu to wogóle jest cos takiego?
w starszych Dieslach nie była stosowana.



mario901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 23:29
Lokalizacja: Radom

pali 14 litrów / 100km

Post autor: mario901 » pn sty 17, 2011 21:50

Sprawdź kolego czy odpala Ci webasto, które dogrzewa silnik. W tym modelu powinno być pod podłogą za siedzeniem kierowcy.



jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

pali 14 litrów / 100km

Post autor: jarciu_T4 » pn sty 17, 2011 23:35

rozwiązanie twojego problemu jest nastepujące. jedz kolego do jakiegos dieslowca albo nawet tunera i powiedz ze masz pompki od innego silnika .. niech zmieni ci BIPY jeżeli nie zaczai o co chodzi to nawet z nim nie dyskutuj.. jedz do innego (bądż szukaj pompek o numerach takich jak miałes w starym padnietym motorze). fakt że szaran ma z tyłu nagrzewnice i roche tego ciepła ucieka ale tam sprawny termostat webasto i pompka obiegu dodatkowego i musi być gites 90 i koniec niech nikt ci nie wmawia ze ten silnik w tym aucie się nie dogrzeje.. po mojemu twoje spalanie nie jest spowodowane niską temperaturą silnika sam wracałem kilka lat do tyłu w wielkie mrozy z niemiec z walniętym termostatem temp była około 60 nie miało to wiekszego wpływu na spalanie.. może z pół litra więcej.masz identyczny silnik jak ja miałem w swoim szarku 14 l to on nie spalił jak ciagnałem lawete z 1,5 tonowym autem po górach :hehe: sprawdż co napisałem i bedzie git. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

pali 14 litrów / 100km

Post autor: awo250 » wt sty 18, 2011 16:27

Wniosek nasuwa się sam, musisz zmienić mechanika



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: pali 14 litrów / 100km

Post autor: RobertP » śr sty 19, 2011 09:04

mario901 pisze:Sprawdź kolego czy odpala Ci webasto, które dogrzewa silnik. W tym modelu powinno być pod podłogą za siedzeniem kierowcy.
I to jest trafna diagnoza !
Ja mam sharana TDI z silnikiem AFN, mi potrafiła spalać nawet 20l/100
Zmieniałem sam 3 razy termostat i to na taki z najwyższych półek :) .... i to nie to !
Webasto w sharanach jest przeważnie jako dogrzewacz silnika, cały piec miesci
się przy tylnym lewym kole pod podłogą, jak wjedzie się na kanał to widac nawet
drugi układ wydechowy (normalnie drugą rurę ,ale cieńszą :) )
Najprawdopodobniej padł Ci tzw. piec koszt używanego zregenerowanego to od 600-800zł.
Można pokusić się o wymianę samemu ale czy to to w 100% to nie wiadomo.
Czujnik uruchamiający ten piec miesci się z przodu niedaleko akumulatora.
Więc spinając styki można posłuchac czy webasto/piec się odpala i czy chodzi.
Jak nie to na 100% masz padnięty piecyk w swoim Sharanie. Dodam że te piece
to niewypał producenta i leca z czasem w 99% Sharanów/Alhambr.
Niektóre Sharany/alhambry miały faktycznie pełne webasto nawet z ogrzewaniem
postojowym, ja tego nie miałem, chociaz piece sa niemal takie same :)
Mogę Ci polecić speca od pieców
lis7 pisze:witam
co stało się że po wymianie silnika 1,9 TDI auto (VW Sharan)pali mi 14L/100km ?
zawory sprawdzone - wszystko ok

na przyszły tydzień jestem umówiony do mechaniora na kompa - czy da rade na komputerze to wyregulować ?
nic regulacje nie dadzą i nie płać mechanikom za sprawdzanie bo to nic nie da
a na VAGu nic nie wykaże ! że to wina pieca i nic nie daj żeby Ci regulowali !
Jest człowiek który naprawia takie piecyki, montuje postojowe i zajmuje się w 99% własnie Sharanami
jest on z Siedlec ok.80km od Warszawy, namiar na niego to 602283373, jak nie odbierze tzn. że naprawia
jakies auto, próbuj i polecam bo byłem u niego zrobil mi i uruchomił ogrzewanie postojowe,
tak że w zime odpalam na pilot wczesniej samo ogrzewanie i przychodze i mam cieplutko :)
I co najwazniejsze to spalanie spadło mi do normalnych stanów, dodam, że mam skrzynię automat. :)
Co mogę powiedzieć jeszcze, że tak wysokie spalanie miałem tylko zimą, latem normalnie,
a wiem bo dogrzewacz padł mi pod koniec ubiegłej zimy, lato przejeździłem a naprawy
dokonałem dopiero w grudniu 2010r.
To chyba na tyle. Powodzenia :)


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości