Dodatkowa ochrona - nie windschott

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2777
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Dodatkowa ochrona - nie windschott

Post autor: phanteon » śr mar 09, 2022 13:20

Cześć

Nie strzelajcie za posiadanie innego auta niż VW - mam Audi A4 B6, więc "my" prawie jak rodzina :)

Potrzebuję pomysłowego "Dobromira", który pokombinuje ze mną.

Z racji planowania użytkowania cabrio w składzie 2+1+1 (my + dzieciak + pies) odpada windschott. Wymyśliłem sobie dwa tematy.

a) deflektor na ramie przedniej szyby - coś jak w Mercedesach E klasy. Zdaję sobie sprawę, że będzie problem - ale wpadłem na opcję kupienia dachu drugiego, uciąć go tak w okolicy 10-15 cm. Nie powinien być to problem, kwestia wymyślenia jak "zapiąć" go na ramie gdy nie będzie hydrauliki - ale myślę, że da się to zrobić. Ewentualnie myślę, żeby uciąć z 5-7 cm i wypchnąć max do góry, żeby odsunąć powietrze.

b) deflektor pomiędzy tylne zagłówki - jest podobny produkt, zdjęcie poniżej. Zastanawiam się czy czegoś podobnego nie zrobić sobie samemu. Dwie opcje - albo coś podobnego jak na zdjęciu 2 albo uszyć w kolorze wnętrz auta pokrowiec i założyć go na tyle zagłówki - będzie wyglądać jak jeden zagłówek, więc schludnie. Oczywiście będzie tak zrobione, żeby nie wyglądało jak skarpeta naciągnięta.

Pozdrawiam
Kuba

Obrazek



Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Dodatkowa ochrona - nie windschott

Post autor: grg474 » śr cze 29, 2022 15:45

mam eosa i postawienie deflektora niewiele zmienia dla pasażerów z tyłu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości