Podnośnik szyby golf cabrio 3/4

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Podnośnik szyby golf cabrio 3/4

Post autor: Dawca08 » ndz lut 17, 2019 15:31

Witam.
Chciałbym się podzielić zdobytą nie dawno wiedzą z wami :hmm:
O tusz zerwała mi się ostatnio linka od elektrycznego podnośnika szyby z prawej strony.
I znalazłem info że podnośnik pasuje od golfa 3 (3 lub 5 drzwiowy, bez różnicy) Lecz było tylko 1 takie info i bez potwierdzenia.
Cena podnośnika od golfa cabrio jest dość wygórowana, 170-300zł. Zaś cena podnosnika od golfa 3... ja zapłaciłem 50zł :kac: w stanie IDEALNYM, sprawdziłem wszystkie mechanizmy przed zamontowaniem.
Haczyk jest taki że do zrobienia są 2 malutkie modyfikacje.
1) Przedłożyć uchwyty trzymające szybę, Bardzo proste. (uchwyty od cabrio mają regulacje wysokości co jest potrzebne ponieważ nasze drzwi są bez ramki)
2) Zaopatrzeć się w 2 śruby M6x~15, bo w oryginalnym mechanizmie mocowanie dolne jest przez naktętke nakręcaną na trzpień w mechanizmie. A w podnosniku od golf 3 są to normalne proste gwinty w blasze.
To na tyle. Mechanizm śmiga jak opętany :satan:



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

Re: Podnośnik szyby golf cabrio 3/4

Post autor: KoguT » śr lut 27, 2019 19:56

Masz może foty tych podnośników do cabrio?
Jestem ciekawy jak wygląda ta regulacja wysokości. A u mnie akurat pasowało by lewą stronę jakieś 2mm opuścić.



Dawca08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 25, 2018 20:48
Auto: Golf IV Cabrio 1.6 1E7 1998r.
Silnik: AKS

Re: Podnośnik szyby golf cabrio 3/4

Post autor: Dawca08 » śr lut 27, 2019 21:36

Obrazek
regulujesz tymi 2 bolcami, są one na gwincie, kluczyk 6 bodajże. szyba, albo bardziej mechanizm się zatrzyma jak bolec dotknie górnej części drzwi. Silnik wyczuje przeciążenie i dalej nie pójdzie. Bynajmniej ja tak regulowałem i wszystko dobrze wyszło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości