Amory i springi z hb>cabrio

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
grzybero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt sie 08, 2006 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Amory i springi z hb>cabrio

Post autor: grzybero » śr sie 20, 2014 13:44

Witam ,szukam info ale na forum nie znalazłem.
Czy do golfa cabrio IV podejdzie w/w zawieszenie od golfa IV hathbacka??
W alledrogo ,po wpisaniu amortyzatory golf 4 cabrio wyskakuje,że pasują od 3jki a na innych aukcjach ,ze cabrio to tylko cabrio.
Co sklep to opinia ...
jakie mieliście doświadczenia z wymianą zawieszenia ..??


VW Derby-Krowa 1.0 87'
VW Scirocco GTII 1.8 91' Był
MK II 1.6ccm+smród 87' Był
MK IV 1.9 TDi 90+chips 97'
MK IV Cabrio 2.8VR6 98

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Amory i springi z hb>cabrio

Post autor: WichuTM » śr sie 20, 2014 18:49

od mk4 hb na pewno nie pasuje, ale od zwykłego mk3 pasuje, różnić się może tylko górnymi mocowaniami (inna średnica górnego zwoju sprężyny, talerzyk, poduszka i łożysko amortyzatora). Teoretycznie są dwa rodzaje górnych mocowań - do 94 roku i po 94 roku. Niestety często bywa, że ktoś już wcześniej dłubał i wymienił np ze starych na nowe albo na odwrót, ja tak miałem. Dobra wiadomość jest taka, że i tak te części wypada wymienić podczas zmiany sprężyn i jak się okaże, że kupiłeś złe sprężyny możesz dokupić komplet od drugiego typu. Problem jest tylko z talerzykiem amortyzatora i śrubą mocującą łożysko, ja nie znalazłem nigdzie nowych i kupiłem używane. Jest sporo tematów na forum o tym, można nawet spojrzeć pod maską od góry i zobaczyć jakie masz poduszki, ale raczej obstawiam ze nowy typ. Druga sprawa jest taka, da się zamontować sprężyny z hb do cabrio, ale różnią się one rozkładem mas, np kupując zestaw -40/40 do mk3 TDI i założysz je w mk3 1.4 to przód może stać wyżej z uwagi na mniejszy cieżar silnika no i na odwrót. Jaki rozkład mas jest w cabrio nie wiem, ale na pewno jest cięższy od hb, dlatego nie żałowałem 50zł i kupiłem u mapeta 40/35 do cabrio, wyszło super minimalny klin ale na pewno przód nie stoi wyżej. Jeżeli interesują Cię używane sprężyny to musisz dochodzić rodzaju po numerze który się na nich znajduje, wtedy odpowiedni katalog firmy i wiesz co to jest. Ja sobie dałem spokój bo za dużo zachodu i kupiłem nowe. Wniosek z tego taki, że kupuj sprężyny do mk3/mk4 cabrio z nowym typem poduszek dla odpowiedniego silnika tam jest podział na benzyny i TDI. Mam nadzieje ze pomogłem, pozdro.



Awatar użytkownika
grzybero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt sie 08, 2006 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Amory i springi z hb>cabrio

Post autor: grzybero » śr sie 20, 2014 22:43

Witam,tak konkretnej i rzeczowej odpowiedzi się nawet nie spodziewałem.
U mnie sprawa wygląda jak w Rosyjskiej baśni ...:)
...dawno dawno temu kupiłem okazyjnie komplet amory/sprężyny sportkit do mkIV TDi które jest w rodzinie.
Kit nigdy nie doczekał się montażu...leży do tej pory ,a w głowie pojawił się pomysł cabrio.
Jak pomyślał tak zrobił i pod domem stoi już golf IV cabrio ale z 2.8 :)
..... i w głowie zrodziły się nowe pomysły-stąd moje pytania o zamienność tych dwóch modeli.
Więc koniec końców ów kit wyląduje na giełdzie a do cabrio trzeba będzie kupić "do cabrio".
Mini problem będzie taki ,ze strzelił bym same sprężynki,ale to jest ze swapowane z 1.6>2.8 ale stoi na starym zawiasie z 1.6 .. :crazy:
więc mam co robić aby to dobrze zrobić ...


VW Derby-Krowa 1.0 87'
VW Scirocco GTII 1.8 91' Był
MK II 1.6ccm+smród 87' Był
MK IV 1.9 TDi 90+chips 97'
MK IV Cabrio 2.8VR6 98

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości