Kilka pytań na temat cabrio.

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: Macej5 » czw lip 17, 2014 02:14

Cześć!
Wiem że forum w tym dziale trochę kuleje, ale potrzebuję pomocy w kilku sprawach. Chodzi o golfa IV cabrio

- Pierwsza sprawa to taka że potrzebuję poradnika jak naciągnąć bądź wymienić linki w dachu. Znalazłem coś na ten temat, ale dużo mi to nie mówi.
- Drugi problem jest taki, że ostatnio pękł mi wężyk od hydraulicznego dachu. Ten na tylnym pasie górny jest on od otwierania dachu. Pytanie jest takie czy można gdzieś taki wężyk kupić, albo gdzie takie coś dorobię i jakim kosztem?
- Ostatnia sprawa to czy przypadkiem ktoś niema wzoru pokrowca na dach żeby dać do tapicera i by uszył we właściwym kolorze porządny ze skóry? Ceny pokrowców są kosmiczne, a i tak wolałbym jasny pokrowiec.

Może ma ktoś z was pokrowiec i taki wężyk od dachu na sprzedaż w nie dużych pieniądzach?



Awatar użytkownika
aigner
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 14, 2013 14:37

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: aigner » czw lip 17, 2014 11:46

Tak informacyjnie tylko:
pokrowiec na złożony dach nie jest uszyty ze skóry. To tzw. "skaj" który od spodu zespolony jest trwale z dość gęstą gąbką (około 5-10 mm grubości) co daje pokrowcowi odpowiednią sztywność. Narożniki są dodatkowo wyłożone wyprofilowanym plastikiem, a całość posiada wszyte dwa sprężynujące druty dla uzyskania pewniejszego mocowania i zachowania kształtu itd., itp.

To tyle, gwoli wyjaśnienia :-)



Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: Macej5 » czw lip 17, 2014 23:22

Czyli raczej mało możliwe żeby samemu zrobić... No dobra, a jak z pozostałymi sprawami?



Awatar użytkownika
aigner
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 14, 2013 14:37

Re: Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: aigner » pt lip 18, 2014 10:12

Macej5 pisze:Czyli raczej mało możliwe żeby samemu zrobić... No dobra, a jak z pozostałymi sprawami?
Niestety co do reszty Twoich pytań, to pojęcia nie mam. Przykro mi.



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: franke » ndz lip 20, 2014 09:19

Witam-pekniety wezyk to tez nie problem jesli masz w okolicy kogos kto robi hydraulike np.do samochodow zawsze można się dowiedzieć ile moze kosztować zakucie przewodu ew. zrobienie nowego bo to nie saduze pieniadze sam mam jakies przewody i pompe bo mialem kiedyś cabrio na graty gdybys nic nie znalazl to bede po 26 lipca to moge przeslac fotki i ew .pogadamy o kosztach-pozdrawiam :pub:



Macej5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 28, 2014 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: Macej5 » ndz lip 20, 2014 22:56

Ok daj znać czy masz przewody ;)



Awatar użytkownika
grzybero
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt sie 08, 2006 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: grzybero » pn sie 25, 2014 15:26

W związku ,że przerabiałem temat ostatnio.
Zakucie końcówki przewodu to w Warszawie koszt 30zł.
(zależy gdzie Ci pękł i czy wystarczy skrócić,czy szukać drugiego)
Po zakuciu narodzi Ci się nowy problem-problem płynu którym trzeba to wszystko zalać.
w/g Vwgenowej ETKI wyszło ,że jest to płyn zielony-ten co do wspomagania ,np.w octawiach
jego num: G002000 i G004000M2
za w/w płyn zapłaciłem w sklepie z częściami VW 35zł/1l a do układu weszło mi niecałe 0.5ltr.
...........wlewając go cały czas odpowietrzałem układ składając i rozkładając ręcznie dach na odkręconym lekko "kraniku".Po uzupełnieniu stanu na wymiar zakręciłem górną śrubkę wlewową i pare razy jeszcze odpowietrzyłem w/w ręcznym cyklem
teraz daszek śmiga aż miło


VW Derby-Krowa 1.0 87'
VW Scirocco GTII 1.8 91' Był
MK II 1.6ccm+smród 87' Był
MK IV 1.9 TDi 90+chips 97'
MK IV Cabrio 2.8VR6 98

Awatar użytkownika
Karol B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 23:26
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: Karol B. » czw paź 09, 2014 23:13

Witam. Jestem w trakcie szukania mk3 cabrio po sprzedaży mk3 HB. Trafiłem na cabrio w wersji full bieda, dosłownie nie ma wypasu, bez poduch, bez absu, zero elektryki, bez wiatrołapu :jezor: do tego korbki w drzwiach. Nie przeszkadza mi to bo auto ma byc dosłownie weekendowe. W niedzielę chcę go obejrzeć. Ale z ciekawości chcę wiedzieć jak to jest z tylnymi szybkami bocznymi? W takiej wersji z korbkami one się jakoś otwierają? Czy są na sztywno? W konsoli nie ma przełącznika od tylnych szyb. Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
sympatyk wiatru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt lut 11, 2014 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: sympatyk wiatru » pt paź 10, 2014 08:56

Jeżeli auto ma być weekendowe to możesz śmiało olać temat gadżetów. Wiadomo, że przydają się bajery.
Kwestia czy ich koniecznie chcesz? Ewentualnie potem robić przeróbki, też opcja.
Wiatrołap w mało którym występował. Dach otwierasz ręcznie, przynajmniej odpada problem hydrauliki :)
szyby tak samo, kręcisz korbką i jadą góra-dół. Tylne otwierają się właśnie korbką, dlatego nie ma przełącznika na konsoli centralnej.
Oblukaj dokładnie stan i jak będzie git, a cena dobra to brać i jeździć.
Ja kiedyś, dawno temu miałem starą pandę - wyposażenie golas kompletny. Ale miał bajer dach materiałowy odsuwany - cieszyłem się z tego jak dziecko. A silnik 40 KM i bajerów zeroooo.


trudno iść przez życie wieloma drogami. co wybierasz?

Awatar użytkownika
Karol B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 23:26
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: Karol B. » pt paź 10, 2014 19:59

Mój poprzedni mk3 z bajerów miał tylko poduchy, abs, szyber elektryczny,alarm i centralny, szyby na korbki,bez klimy. Nie przeszkadzało mi to, więc się nie zrażam do biednej wersji cabrio. Dach ręcznie otwierany-próbowałem już tego i też mi pasuje, sekunda roboty dosłownie ;) Czyli z tyłu są też korbki, no i dla mnie by pasowało. Z tego co rozmawiałem z sprzedającym to ma już troszkę rudej na błotnikach, ale może chociaż na takich rzeczach cenę zbiję... :jezor: Dzięki :pub:



jucek_l17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:10

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: jucek_l17 » ndz paź 12, 2014 10:25

Karol skad jestes? nie chcialbys mojego cabrio? wyposazenie jedno z bogatszych.



Awatar użytkownika
Karol B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 23:26
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: Karol B. » ndz paź 12, 2014 12:52

Okolice Białegostoku na Podlasiu ;) Oglądałem dziś wyżej wspomniane cabrio... Nie dla mnie. Każdy element nadwozia ma spore wady, sporo rdzy, jakieś malowanie pędzlem, sporo wgniotek, tylny zderzak do wymiany, lusterko kierowcy od zwykłego mk3 chyba, centralny nie działa, wycieraczki szwankują, silnik mokry. Wiadome że nie nowy, ale sporo wkładu w blachę było by trzeba żeby to wyglądało jak należy dla cabrio, do tego sporo bzdetów do poprawy, no i twardo się ceny trzymał,więc podziękowałem... :jezor:



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: ForeCast » wt paź 14, 2014 00:22

Karol B. pisze:lusterko kierowcy od zwykłego mk3 chyba
A że tak się zapytam, czym różni się lusterko w cabrio od tego z hatchbacka? :bigok:
Karol B. pisze:Z tego co rozmawiałem z sprzedającym to ma już troszkę rudej na błotnikach
Standard w mk3, nie tylko w cabrio. Ogólnie wszystko zależy od budżetu - cabrio za około 4 tysie nie będą robiły szału, za zadbane cabrio trzeba dać parę groszy, choć z drugiej strony muszę przyznać, że zainteresowanie tematem wśród kupujących jest niewielkie


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
sympatyk wiatru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt lut 11, 2014 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Kilka pytań na temat cabrio.

Post autor: sympatyk wiatru » wt paź 14, 2014 08:23

Lusterko w cabrio różni się minimalnie od zwykłego mk3. Nie pamiętam już czym, ale jest inne. U siebie wymieniałem - bo miałem ułamane i stąd wiem.
Budżet 4tys. dupy nie urywa - dlatego cudów się nie spodziewaj. Jeżeli masz takie możliwości finans. musisz pogodzić się, że trzeba będzie robić coś z blacharki.


trudno iść przez życie wieloma drogami. co wybierasz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości