mk IV czym czyścić dach

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » śr wrz 17, 2014 15:42

sympatyk wiatru pisze:
Mgost90 pisze:a pomalować go ?
Takiego rozwiązania nie znam i się nie wypowiem. Na pewno materiał jest jakoś fabrycznie farbowany, ale czy zrobisz to sam? I jak wyjdzie?
Moim zdaniem nie realne farbowanie :(
Poza tym jeżeli to pleśń między podsufitką a zewnętrznym pokryciem - to malowanie też nic nie da.
Zobacz jaki masz dach: jeżeli jest taki jakby śliski, skajowy (fachowo to winylowy chyba) to odpada wersja z żywicą z drzew. Zostaje wersja z pleśnią.
Tego typu pokrycia żywica nie przebarwi trwale (na pewno nie sosna, cedr). Chyba, że jakieś inne drzewo?
Jeżeli masz dach materiałowy (tak jakby brezent) to może być zarówno żywica z drzew jak również pleśń.

Z tego co widzę na fotce w zbliżeniu to masz dach winylowy (skaj)? ale nie jestem pewien?
Jeżeli tak to masz pleśń pomiędzy poszyciem. I żadne mycie środkami nic nie da. Trzeba u fachowca od cabrio rozebrać i robić wytłumienie dachu - bo tam może siedzieć pleśń.

dach jest z materiału i powiem szczerze ze to wygląda mi bardziej na żywice z drzew bo jak kupowałem auto to stało pod drzewami



Awatar użytkownika
aigner
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 14, 2013 14:37

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: aigner » śr wrz 17, 2014 16:20

sympatyk wiatru pisze:
Mgost90 pisze:a pomalować go ?
Z tego co widzę na fotce w zbliżeniu to masz dach winylowy (skaj)? ale nie jestem pewien?
Z tego co ja widzę, to dach jest taki sam jak w moim cabrio - czyli tzw. brezentowy (materiałowy).
I tak gdybając na logikę, to pleśń raczej bym wykluczył.
Bo przecież z impregnacją czy bez - dach wciąż jest nieprzepuszczalny, więc zarówno wody jak i pleśni w obie strony teoretycznie nie przepuści.
Tak na logikę! :-)



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » śr wrz 17, 2014 16:46

w katalogu wyczytałem że ten środek o którym pisałem usuwa także pleśń, ale wiadomo że każdy reklamuje swoje środki jak najlepiej (ale spróbować nie zawadzi)...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sympatyk wiatru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt lut 11, 2014 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: sympatyk wiatru » czw wrz 18, 2014 10:17

Mgost90 pisze:dach jest z materiału i powiem szczerze ze to wygląda mi bardziej na żywice z drzew bo jak kupowałem auto to stało pod drzewami
Wobec tego jeżeli to żywica z drzew, to niestety kanał. Nie usuniesz tego niczym :-(


trudno iść przez życie wieloma drogami. co wybierasz?

Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » czw wrz 18, 2014 21:39

Gadałem dzisiaj z kumplem który ma już od 6 czy 7 lat golfa 1 cabrio ze szmacianym dachem i mówił żebyś się nie martwił nawet stwierdził że jak fachową chemia nie pomoże to może nawet żrącą chemią spróbować (typu arwa)...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

Mgost90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: sob sty 11, 2014 09:32
Lokalizacja: Pomorze

Re: mk IV czym czyścić dach

Post autor: Mgost90 » pt wrz 19, 2014 21:39

kamilex pisze:Gadałem dzisiaj z kumplem który ma już od 6 czy 7 lat golfa 1 cabrio ze szmacianym dachem i mówił żebyś się nie martwił nawet stwierdził że jak fachową chemia nie pomoże to może nawet żrącą chemią spróbować (typu arwa)...


będę działa tym środkiem na początku października także zobaczymy jak ktoś będzie miał jakieś świeże info na temat tego to wklejajcie



Awatar użytkownika
kamilex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 14:50
Lokalizacja: Wielkopolska

mk IV czym czyścić dach

Post autor: kamilex » pt wrz 19, 2014 21:49

ok czekam na info...


Kto może jak nie golfiorze!!!
Kupię ori projektory hella w dobrej cenie do golfa mk3...
Moje czerwone cabrio...
Wbijajcie i komentujcie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=543910" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości