El.dach nie działa

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

jesion1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 11, 2014 17:52

El.dach nie działa

Post autor: jesion1992 » śr cze 11, 2014 20:59

Witam mam problem el.dach nie działa z pstryczka, wszystkie bezpieczniki ok z przekaźnika pod tylnia kanapą dach chodzi normalnie otwiera sie i zamyka, pompa chodzi. Pytałem Elektryka to nie chce się tego podjąć. Wcześniej dach chodził z pstryczka normalnie dopóki mądry kolega nie podpioł kabli od Wzmacniacza pod kabel od dachu Tuba sie spaliła a dach nie działa. Prosze o Pomoc



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

El.dach nie działa

Post autor: ForeCast » wt cze 24, 2014 20:39

Nie wiem, czy rozwiązałeś problem, ale logicznym wydaje się przetrzepanie całej wiązki z miernikiem. Najpierw sprawdź czy dochodzi prąd do "pstryczka" potem trzeba sprawdzić każdy przewód. Jak ten elektryk nie chce się tym zająć, to poszukaj innego, bo robota może i żmudna, ale raczej mało skomplikowana


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

maxym1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 11:12

El.dach nie działa

Post autor: maxym1979 » ndz lis 16, 2014 22:25

Witam a jak panowie to sprawdzić bo u mnie też nie chodzi pod kanapą mam te przekaźniki ale wogóle nie wiem co mam z nimi zrobić jak sprawdzić .POMOCY



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

Re: El.dach nie działa

Post autor: franke » pn lis 17, 2014 11:14

witam-panowie jesli pompa chodzi ''na krodko'' czyli po podlaczeniu bezposrednio z akumulatora pomijajac cala wiazke[do sprawdzenia nic sie zlego nie stanie po przepieciu z wiazki przy samej pompie do akumulatora]to pewnie przekaznik jesli zas pompa chodzi a chydraulika nie daje oznak pracy to wtedy trzeba sprawdzic plastikowy trybik wew pompy maja tedecje do pekania [ale vw serwis oferuje takowe po rzeszlo stowce za nowke bez kabinacji-ale to tylko w przypadku pracy pompy bez widocznego efektu czyli otwierania i zamykania dachu-pozdrawiam i zycze powodzenia :pub:



maxym1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 11:12

El.dach nie działa

Post autor: maxym1979 » pn lis 17, 2014 22:07

Witam .U mnie chodzi ta pompa z tyłu w bagażniku tylko musiałem kluczyk wyłączyć w pozycje 0 .I wciskając guziczek od otwierania dachu to chodzi ta pompa ale nic po za tym . Czyli udać się musze do ASO.? po te ustrojstwo , ale jak to wygląda i gdzie to się znajduje. :hmm:



franke
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn lut 08, 2010 10:07
Lokalizacja: janki

El.dach nie działa

Post autor: franke » pn lis 17, 2014 22:45

witam ponownie -maxym1979 najpierw musisz rozebrac pompe czyli spuscic plyn chydrauliczny zdemontowac ten przezroczysty zbiorniczek i o lie pamietam tam w srodku jest takie male koleczko zebate sprawdz czy jest cale czy pekniete jesli pekniete to masz przyczyne w wiekszosci tego typu objawow to jest jedyna usterka ktora jest upierdliwa i ma takie objawy ale najpierw dokladnie sprawdz-pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Michalcabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn sty 07, 2013 16:16
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

El.dach nie działa

Post autor: Michalcabrio » śr lis 19, 2014 00:54

Witam Panowie jeżeli chodzi o bezpieczniki to może nie wszyscy wiedzą, ale od pompy dachu jest jeden oddzielny bezpiecznik który nie jest w ciągu tych bezpieczników od szyb, świateł czy wycieraczek. To jest jeden większych rozmiarów na samej górze skrzynki bezpieczników po prawej stronie najlepiej zsunąć cała skrzynkę bezpieczników w dół i wtedy widać najlepiej prostokątny bezpiecznik. Jak to nie bezpiecznik to przekaźnik pod kanapą tylną poza tym nie może nic raczej się stać z elektryką. A jeżeli chodzi o tą druga sprawę czyli pompa brzęczy, a dach nie reaguje to należy spuścić płyn z pompy wyjąć ja na stół i odkręcić dwie śrubki od czarnej strony obudowy nie od plastikowego zbiorniczka tylko z drugiej strony i tam jest taka zębatka która przekazuje napęd z silniczka elektrycznego na pąpe hydrauliczną i ona zazwyczaj pęka. Ja poszedłem do znajomego od dobrego sklepu z częściami samochodowymi i ściągną mi z Niemiec z fabryki oryginalny zestaw naprawczy do pompy dachu. W zestawie jest owa zębatka, jeden oring i śrubka. Ten oryginalny zestaw kosztował mnie 100 zł, ale mam pewność że pochodzi bo oryginalna część.Jak coś jeszcze to proszę pytać kwestie golfa 3 cabrio mam opanowaną. :-)


"Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo."

Awatar użytkownika
bimer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: czw lut 21, 2008 22:25
Lokalizacja: Dębica

El.dach nie działa

Post autor: bimer » sob lis 29, 2014 01:09

Panowie żeby wymienić zębatkę nie potrzeba spuszczać płynu Wszystko da się zrobić z płynem w układzie i gwarantuje Wam,że ani kropelka nie ucieknie :) Oczywiście wymianę robi się w bagażniku a nie na stole i trwa to max 20 minut :grin:
A tak wygląda pęknięta zębatka
Obrazek a tak rozkręcona pompa Jak widać węże nie są odkręcone :)
ObrazekObrazek

Zębatka na dzień dzisiejszy to koszt w ASO ok 107 zl brutto a to jej numer 1E0871687



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości