Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: MarekŚ, » ndz lut 24, 2013 00:52

Witam
Jak w temacie, mam kilka pytań odnośnie MK3.
Pierwsze i najważniejsze, czy zawieszenie sportowe ze zwykłego golfa 2 , 3 , 4 pasuje do Cabrio ? Wiadomo, że cabrio jest cięższe dlatego nie wiem co wybrać.
Dalej, mam wszystkie szyby na korbki... przerabiał ktoś może na elektrykę ? Jaki to mniej więcej może być koszt ? Uniwersalne podnośniki z allegro będą pasować czy lepiej kupić oryginalne do Cabrio ? I jeszcze jak jestem przy elektrycznych szybach, w przednich boczkach na plastiku koło klamki są wycięte dziury z przyciskami opuszczania szyby, u mnie ich nie ma bo mam na korbki, pytanie brzmi jak nazywa się sam ten mały plastik koło klamki ? Bo nie widzę sensu kupować całego boczku jak można samą tą "zaślepkę" kupić. Chyba że może da się wyciąć dziury ?
No i na sam koniec, montaż centralnego zamka... Ktoś już robił ?
Na pytania o elektryce to najchętniej jakby mi ktoś umiał przesłać schemat zdjęciowy albo coś takiego :)

Pozdrawiam



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: ForeCast » ndz lut 24, 2013 13:20

MarekŚ, pisze:Pierwsze i najważniejsze, czy zawieszenie sportowe ze zwykłego golfa 2 , 3 , 4 pasuje do Cabrio ?
Pierwsze po zmianie talerzyków pasuje, drugie pasuje bez problemu, z mk4 nie pasuje w ogóle, no bo i jak?
MarekŚ, pisze:Dalej, mam wszystkie szyby na korbki... przerabiał ktoś może na elektrykę ? Jaki to mniej więcej może być koszt ? Uniwersalne podnośniki z allegro będą pasować czy lepiej kupić oryginalne do Cabrio ?
Jak przyrzeźbisz, to przypasuje. Wiadomo jednak, że ori będzie najłatwiej wpasować, choć koszt jest niemały.
MarekŚ, pisze:I jeszcze jak jestem przy elektrycznych szybach, w przednich boczkach na plastiku koło klamki są wycięte dziury z przyciskami opuszczania szyby, u mnie ich nie ma bo mam na korbki, pytanie brzmi jak nazywa się sam ten mały plastik koło klamki ? Bo nie widzę sensu kupować całego boczku jak można samą tą "zaślepkę" kupić. Chyba że może da się wyciąć dziury ?
Jasne, że można same wymienić - pierwsze z brzega: http://allegro.pl/raczka-drzwi-prawych- ... 63238.html" onclick="window.open(this.href);return false;
MarekŚ, pisze:No i na sam koniec, montaż centralnego zamka... Ktoś już robił ?
Jak już byś rzeźbił szyby, to centralny należałoby zrobić za jednym zamachem. Kwestia jest tego, czy chcesz robić na oryginalnej pompce, czy może jakiś elektryczny na module, np. z alarmem. Ważny jest także rocznik, bo po lifcie zmieniła się skrzynka bezpieczników


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Re: Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: MarekŚ, » śr lut 27, 2013 17:01

A czy swap może być uniwersalny jaki mogę kupić na allegro albo od zwykłego golfa 3 lub 4 czy musi być typowy z mk3 cabrio ?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: ForeCast » śr lut 27, 2013 18:15

Swap szyb, tak? No z uniwersalnymi jest rzeźba, a ori to tylko od cabrio


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: MarekŚ, » śr lut 27, 2013 19:06

A da radę przód od zwykłego golfa a tył z cabrio ?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: ForeCast » śr lut 27, 2013 19:34

Z tego co pamiętam to nie ma takiej możliwości, trzeba dawać z cabrio - drzwi są dłuższe i cały stelaż też się różni


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: MarekŚ, » czw maja 16, 2013 16:34

Trochę odkopuję temat bo swap na dniach będę robić. Na 100% przód ze zwykłego mk3 nie pasuje ? Pytam bo 3d od 5d w zwykłym nic się nie różni...
No i drugie pytanie... jest szansa jakoś zastosować manualne podnośniki co są na korbki a do nich dać silniczki el. czy coś takiego ?



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: Damian92 » czw maja 30, 2013 10:11

MarekŚ,, przerabiałem temat u siebie, podnośniki tylko od cabrio pasują. U mnie ktoś założył od zwykłego i zrywało linki. Do korbotrnoików silniczków nie wsadzisz musisz kupić kompletne.



Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: MarekŚ, » śr wrz 25, 2013 14:20

Witam
Właśnie zabierałem się za robienie el. szyb... rozebrałem pół środka, patrzę a tu praktycznie brak dojścia do podnośnika szyb tylnych... Ktoś wie jak tam się wkłada podnośnik itd ? Jakaś fotoporada może ?



Awatar użytkownika
chio1310
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 04, 2013 21:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: chio1310 » sob paź 05, 2013 00:47

witam powoli się przymierzam do wymiany tyłu narazie demontowałem z dawcy i nie było łatwo ,przód wypiełem z całymi drzwiami więc nie rozbierałem ,jak czas pozwoli na założenie to wrzucę jakieś foty



Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: MarekŚ, » sob paź 05, 2013 10:43

Ja już u mnie zamontowałem, w jeden dzień da radę to ogarnąć... Przy przeciąganiu wiązki nie trzeba demontować deski :)



Awatar użytkownika
Michasas
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 11:14
Lokalizacja: WGM

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: Michasas » pn lis 04, 2013 02:59

Co to jest za dokładka???

http://farm8.staticflickr.com/7029/6447 ... e30d_b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakich problemów nastręcza przy montażu, bo spodziewam się, że nie jest to plug&play...



Awatar użytkownika
Damian92
NEB-raska...
NEB-raska...
Posty: 1837
Rejestracja: pn gru 28, 2009 23:55
Lokalizacja: Elbląg

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: Damian92 » pn lis 04, 2013 08:23

Michasas, z tego co mi wiadomo to jest dokładka votex dedykowana do mkIII i jest plug&play ale z dostępnością jest mega ciężko.



raciu91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 08, 2013 09:59

Kilka pytań odnośnie MK3 Cabrio

Post autor: raciu91 » pt lis 08, 2013 10:26

Witam mam takie pytanie czym myjecie i czym chronicie dach zeby nie wsiakal tyle wilgoci i byl elastyczny no i oczywiscie ladnie wygladal



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości