Przeciekający dach

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

karmann'90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 08, 2005 13:42
Lokalizacja: ŁDZ

Przeciekający dach

Post autor: karmann'90 » czw gru 08, 2005 13:45

Od niedawna jestem posiadaczem mkI cabrio i niestety ale mój dach przecieka przy przednich szybach, tzn. w rogu gdzie schodzą sie dzrwi, dach i przednia szyba. Pomóżcie jak temu zaradzić.



Awatar użytkownika
Boberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt lut 22, 2005 09:11
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Boberek » czw gru 08, 2005 14:27

mi tez tam kapało to
sylikonem zalepiłem i juz nie kapie


pozdr Boberek.

Awatar użytkownika
PeterCabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 18, 2005 15:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PeterCabrio » czw gru 08, 2005 17:50

moj tez ma ta dolegliwosc ale tylko od strony kierowcy :( w deszczowe dni staram sie nim nie jezdzic... juz w krotce nowy dach bedzie :)



Awatar użytkownika
kolanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:20
Lokalizacja: jarocin/norwich
Kontakt:

Post autor: kolanek » czw gru 08, 2005 19:21

nie wiem czy u Was (w mk1 cabrio) jest taka opcja ze mozecie sobie skrocic te haki przy klamrach trzymajace dach przy ramie przedniej szyby... i dzieki temu nic nie przecieka :) domyslam sie ze niemcy o tym pomysleli juz przy mk1 cabrio



karmann'90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 08, 2005 13:42
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: karmann'90 » czw gru 08, 2005 21:03

a o tym żeby dociagnąć to nie pomyślałem dzięki

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to piszcie może znajdą zastosowanie jak to nie pomoże



Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » czw gru 08, 2005 21:56

mnie też przecieka..........i cóż w końcu to cabrio wiec w czasie deszczu wtykam gąbeczkę irchową........mam nadzieje ze nowy dach załatwi sprawę !!!!!!! :bajer:


...niewiem, nieznam się, nieumiem...wiekszość wychodzi z założenia że tak jest lepiej...iii mają racje !!!!

Awatar użytkownika
Boberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt lut 22, 2005 09:11
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Boberek » pt gru 09, 2005 11:55

no ja tez bede robil nowy dach wiec sie tym nie przejmuje a w zime i tak nim nie bede jezdzil :P bo sie i tak nie da ;P


pozdr Boberek.

Awatar użytkownika
cabriofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: cabriofun » ndz gru 11, 2005 10:09

witam wszystkich z tym przeciekaniem w rogu to jest tak można klamke od dachu podregulowac ale tylko na zime gdy nie bedziecie otwierac dachu. Jeśli na stale zrobicie ją na duzy scisk to pęknie z n tym razem. ja wiem bo to juz moje 2 cabrio i pekły mi juz 3 klamki. :crazy: druga sprawa to w uszczelce przy dachu jest takie malutkie wyżłobienie
przy miejscu o którym mowimy, słóży ono do mikro wentylacji zeby szyby nie parowaly.
niestety jednak ta osłonka na górnym rancie szyby trójkątnej w drzwiach jest wykonana z lichej gumy i minimalnie sie rozrywa wiem ze jest to ciezko zrozumiec chyba zrobie fotki ale nie teraz.

Ciągnac dalej... po zamknieciu drzwi powinno to wyglądac następująco. Z przedniego rantu dachu woda spływa (jest zawijana) prawie pod szybe gdzie dalej spływa pod tą trójkątną uszczelkę i wewnętrzną stroną dzrzwi leci sobie po rancie na dół.
A w momencie gdy ten trujkącik jest przerwany minimalnie nawet woda wpada do srodka kropelkami przez ten mikrowentylacyjny otworek. A jak wiadomo przez noc albo nawet godzinke jak sobie tak pokapie to jest pewne ze dupe mamy mokrą. Rada jest taka zeby zakleic to mikrowentylacyjne wyżłobienie, i uchylac delikatne tylne szyby wtedy nie bedzie kapac ani parowac. wrzuce fotki to bedzie jasniejsze pozdro ;-)


cabrio fun

Awatar użytkownika
martini44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob paź 29, 2005 18:46
Lokalizacja: MysłoVWice

Post autor: martini44 » ndz gru 11, 2005 22:20

......a dlaczego Boberek nie bedziesz jezdził w zime?!!??!!??!!
Ostatnio zmieniony sob lut 11, 2006 22:23 przez martini44, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pn gru 12, 2005 01:33

Ja też zimą nie będę jeździł. Samochodzik jest jak dla mnie na słoneczną wionse, lato i trochę jesieni :) A reszte stoji w garażu i czeka na nowe gadżety ;)

A Boberek, to do wiosny bedzie robił furke bo przecierz jest rozebrana do gołych blach i składać ją będzie od nowa (malowanie itd...) Widać na fotach w którymś z tematów na forum ;)



VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: VipeQ » pn gru 12, 2005 15:09

nie tylko boberka ja swojego znowu rozebrałem bede robił dalej :)



skolu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 23:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: skolu » pn gru 12, 2005 15:55

A Ty co będziesz jeszcze robił w swoim VipeQ? Przecież twój już jeździł... :goof:



Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pn gru 12, 2005 16:47

Mój też jeździł, będę go rozbierał :D



Awatar użytkownika
cysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 22:29
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: cysiek » ndz gru 18, 2005 18:37

Chłopaki ja już w piątek zacząłem rozbierac golfika i zacząłem od wnetrza i od dachu. To co ukazało sie moim oczom było straszne po zdjęciu pierwszej powłoki dachu, środkowe wytłumienie ( wygłuszenie ) jest tak zniszczone i niewiem co z tym zrobić. Nowy dach mam zamiar zakupić w marcu. I mam pytanko dowas golfiaże " czy tam gdzie robią nowe daszki można zamuwić też wygłuszenie??


----------mk1 Cabrio----------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości