Przeciekający dach

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
kolyada
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lip 16, 2009 15:29
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przeciekający dach

Post autor: kolyada » ndz lip 14, 2013 11:38

MarekŚ, pisze:Przy większej ulewie, zmoczeniu dachy itp przecieka mi po szybie do auta. Kapie na siedzenie kierowcy i potem jest całe mokre :/ Nie jest to konkretnie tylko w miejscu łączenia dachu z przednią szybą ale też trochę dalej, wygląda to mniej więcej tak jakby między uszczelką boczną dachu a boczną szybą była jakaś mini dziurka przez którą kapie, leci zarówno na tym gdzie się dach łączy jak i trochę dalej.
U mnie pomimo nowego poszycia problem pozostał. Pomogło przyklejenie uszczelki (tej regulowanej) nad boczną szybą klejem do szyb. Trochę zabawy ale od kilku miesięcy nie kapie.



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Przeciekający dach

Post autor: bogo27 » czw paź 31, 2013 08:20

https://www.facebook.com/tapwid?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false; jedna wizyta i wszystko nowe. Przestało ciec i o połowe ciszej jest. Poszycie dobrze wyregulowane i po problemie.


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Re: Przeciekający dach

Post autor: MarekŚ, » czw paź 31, 2013 15:51

bogo27 pisze:https://www.facebook.com/tapwid?fref=ts jedna wizyta i wszystko nowe. Przestało ciec i o połowe ciszej jest. Poszycie dobrze wyregulowane i po problemie.
A jaka była cena zabiegu ;) ?



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Przeciekający dach

Post autor: bogo27 » czw paź 31, 2013 18:47

kompletny dach. Czyli poszycie, wypełnienie z tej maty kokosowej, podsufitka, linki, regulacja, montaż = 2300zł brutto
moznaby taniej bo poszycie w kolorze jest droższe ok 200zł od czarnego.


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
MarekŚ,
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 00:21
Lokalizacja: Wodzislaw Śl.

Przeciekający dach

Post autor: MarekŚ, » czw paź 31, 2013 20:26

A jaki czas oczekiwania ? Jak zostawiam auto rano to tego samego dnia byłoby gotowe ?



Awatar użytkownika
bogo27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 19:11
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Przeciekający dach

Post autor: bogo27 » sob lis 02, 2013 19:51

od 4 do 5h więc na luzie w ten sam dzień ;)


W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem...

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Re: Przeciekający dach

Post autor: zajac » czw maja 08, 2014 23:28

Panowie poradźcie coś , bo kupiłem jakiś czas temu cabrio mk3 i mam problem taki, że dach nie jest naciągnięty z lewej strony (jakby się skurczył) i nie nachodzi na uszczelkę nad lewą szybą i spokojnie można pod pokrycie włożyć rękę. Co można z tym zrobić ? Da się to jakoś naciągnąć czy tylko wymiana poszycia wchodzi w grę? Jak ktoś to robił to prosiłbym krok po kroku jak i gdzie sprawdzać.
Czy ktoś w małopolsce może pomóc lub polecić jakiś warsztat , który zajmuje się takimi rzeczami?


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Przeciekający dach

Post autor: ForeCast » sob maja 10, 2014 11:31

zajac,
Vanitum pisze:Sprawa jest bardzo prosta. Prawdopodobnie pękła ci linka naciągająca boki dachu. Jeśli tak. to zapewne możesz swobodnie podnieść samo poszycie dachu i włożyć rękę pomiędzy nią a wygłuszenie.

Instrukcję naprawienia usterki napisałem na innym forum, więc pozwolę sobie ją tu zacytować.
http://forum.cabrio-club.pl/watek-Regulacja-dachu-w-golf-III-cabrio?pid=162510#pid162510 pisze:Przerabiałem w weekend temat u siebie. VW wpadł na genialny pomysł, że linki od dachu nie trzeba regulować. W Golfie 3 cabrio jest ona zapinana na haczyk do stelażu dachu, mniej więcej na wysokości klamek zamykających dach, po czym jest prowadzona w poszycie. Linka wychodzi z tyłu dachu zaraz przy krawędzi tylnej szyby, gdzie jest połączona ze sprężyną podobną do tej stosowanej w popularnych fotelach turystycznych (osłania to czarna rurka termokurczliwa). I tyle. Nie ma żadnej regulacji. Jeśli dach odstaje od stelaża, to są w zasadzie tylko trzy możliwości:
1) linka się wypięła - trzeba po prostu ją na nowo zahaczyć.

2) linka się zaklinowała - w tylnej części dachu , powyżej wspomnianej sprężyny, na elemencie stelażu służącym za prowadnicę tylnej szyby, są małe plastykowe prowadnice do linki. Zdarza się, że linka z nich wyskakuje i klinuje się w stelażu. Wtedy sprężyna nie ma możliwości naciągnięcia linki. Wystarczy odblokować linkę i wsadzić ją na miejsce.

3) linka zerwała się - można ją zastąpić linką rowerową, stosowaną przy hamulcach, czy przerzutkach. Wystarczy przyciąć linkę do odpowiedniego rozmiaru i zaklepać na niej oczka, które często stosowane jest do mocowania przewodów od masy do karoserii auta. Przy czym dobrze by było, gdyby było to oczko mosiężne (jest masywniejsze). Oczka takie są dostępne w castoramie w cenie ok 30 zł za 30 szt. W przedniej części dachu oczko możemy przyczepić do stelaża przy pomocy blachowkręta i wykorzystać do tego fabryczny otwór. Jeśli dobrze dobierzesz blachowkręt, nie uszkodzi on ani szyby, ani uszczelki.

4) linka rozciągnęła się - Trzeba ją skrócić. Najlepiej wtedy obciąć kawałek linki od strony tyłu auta (tj. przy sprężynie) i zaklepać na niej oczko, o którym mowa wyżej.

5) pękł któryś z elementów mocujących linkę - niestety haczyki mocujące linkę do stelaża w przedniej części stelaża bardzo ładnie rdzewieją i po prostu mogą pęknąć. Postępować wtedy należy - jak w przypadku zerwania linki, tyle, że oczywiście wykorzystujemy oryginalną linkę.

Wszystkie ww. operacje można spokojnie wykonać bez zdejmowania poszycia dachu.
Zerwaną linkę dachu ma najprawdopodobniej też Ewa1313 -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6112873. A przynajmniej mniej więcej tak to wygląda.


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Re: Przeciekający dach

Post autor: zajac » sob maja 10, 2014 11:43

ok :)

to teraz jak tą linkę wyjąć żeby ją skrócić , bo lewa jest wyraźnie rozciągnięta - po zamknięciu dachu prawej nie da się ruszyć a lewa lata luźno - i skąd mam wiedzieć o ile ją skrócić ?


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

pm2z
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw lip 26, 2012 08:14

Przeciekający dach

Post autor: pm2z » pt cze 27, 2014 20:08

I ja mam problem z przeciekiem; piszę w dziale "przeciekający dach", może jednak powinno być w karoserii ???
dach jest szczelny, ale woda zbiera się w nogach kierowcy i pasażera z przodu - ot, pokapuje sobie; dzisiaj jechałem w deszczu (boso :) ) i czułem kapiące krople wody, gdy stopy trzymałem na pedałach - gdzie szukać dziury???



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Przeciekający dach

Post autor: zajac » pt cze 27, 2014 20:41

szukaj zapchanych odpływów w podszybiu


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości