Tu się witamy

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
arturo321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 11, 2013 08:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Tu się witamy

Post autor: arturo321 » pt lip 12, 2013 10:29

maj0nez pisze:
arturo321 pisze:Witam, Artur z Łodzi, :okej: właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem Mk1 92 rok wersja Genesis, autko do dopracowania ale juz w takim stanie jak jest ściąga wzrok przechodniów, ma obniżone gwintowane zawieszenie, el.szyby, grzane fotele, dodatkowe zegary- czujniki ciśnienia oleju itd, system nagłośnienia do dopracowania,fotki wrzucę po kosmetyce, autko kupiłem z myślą o mojej drugiej perełce jaką jest kultowa przyczepa kempingowa Niewiadów 126e, jak myślicie zestaw chyba będzie wyglądał interesująco?, pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych na tym punkcie i liczę na pomoc :pub:
Cabrio z hakiem :-(
Czemu nie, zawsze to jakaś ochrona przed ewentualną stłuczką, a tak naprawde będę szukał coś odpinanego. :pub:



Greg29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 23, 2013 12:05

Tu się witamy

Post autor: Greg29 » wt lip 23, 2013 12:23

Witam wszystkich.Grzegorz z okolic Żywca.Od niedawna mam Golfa IV Cabrio 1.8 + LPG.



sebba75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 07, 2010 23:04
Lokalizacja: Nieborów
Kontakt:

Tu się witamy

Post autor: sebba75 » ndz sie 04, 2013 11:37

Witam, Sebastian z Nieborowa, posiadaczem Golfa Cabrio jestem od dwóch lat Golfina IV Cabrio rocznik 2000 z silniczkiem 1.6
Autko w dniu zakupy wyglądało tak
Obrazek
Obrazek
Stan ogólny auta oceniałem na dobry nieliczne mankamenty wizualne ale mechanika była ok, oczywiście został wymieniony rozrząd pompa wody, świece , filtry i olej
Kolejnym etapem było odświeżenie lakieru bo ten był zaniedbany , przyszło lato i autko wyglądało już lepiej
Obrazek
Bardzo mnie irytowało ze Golfina stoi bardzo wysoko wyglądał jak "bocian", zakup zawieszenia gwintowanego i wymiana :)
Obrazek
Doszła również inna felga 15", zakupiona od kolegi na forum ;)
Obrazek
Na forum trafiłem również lampki
Obrazek
Świeżo umyty i nawoskowany
Obrazek
Obrazek
Kilka dni temu doszly nowe felgi 16"
Obrazek
Obrazek
I nowe oponki
Obrazek
Auto jest eksploatowane cały rok i niestety skutki zimy pojawiły się dość widocznie na dolnych partiach przednich błotników, dlatego tez kolejny krok wymiana przednich błotników + zderzaka i lamp może już w ciągu nadchodzących tygodni to tylko zależy od lakiernika :)



Awatar użytkownika
boss106
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 15, 2013 17:32
Lokalizacja: Rzeszów

Witam

Post autor: boss106 » wt paź 15, 2013 17:38

witam wszystkich maniaków, jestem nowym forumowiczem a zarazem swieżym posiadaczem golfa 3 cabrio :) na początek 2 zdjęciaObrazekObrazek
dodam tylko że golf został zakupiony za śmieszne pieniądze... :)



Gosiaczek1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 26, 2013 12:22

Re: Tu się witamy

Post autor: Gosiaczek1988 » wt lis 26, 2013 13:10

szacun dla posiadacza czerwo cabrio , :okej:



mazimk3cabrio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 26, 2013 00:52

Tu się witamy

Post autor: mazimk3cabrio » pt lis 29, 2013 14:43

Siemanko. :smirk: Nie moglem sie ogarnąć na forum ale w koncu trafilem do dzialu cabrio.
moje autko golf mk3 cabrio 1998 w trakcie prac :grin:

Obrazek

I <3 V A G



Awatar użytkownika
sympatyk wiatru
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt lut 11, 2014 09:28
Lokalizacja: Warszawa

Tu się witamy

Post autor: sympatyk wiatru » wt lut 11, 2014 10:45

Witam Wszystkich,
Jestem '76r - sympatyk wiatru. Na dwóch kółkach to Vespa, których miałem 2 - jedna zabytkowa Special, druga współczesna do codziennej jazdy S (obecnie tylko ta druga została w moim garażu). Również motocykl BMW GS650. Samochodów nie liczę, bo miałem ich wiele: najciekawszy to kilkunastoletnie Maserati.
Trochę jestem zwariowany na punkcie hulającego wiatru :D
Od pewnego czasu szukałem intensywnie ciekawego cabrio.
Nie jest łatwo znaleźć samochód niezniszczony, bezwypadkowy, z oryginalnym przebiegiem.
Do tego nie poddany "dziwnym modyfikacjom" rodem z Operacji Tuning.
I udało się. Kupiłem we Włoszech od pierwszej właścicielki piękne czerwone cabrio. Mój samochód to III, czerwona.
Samochód jest w zasadzie zwyczajny.
Produkcja 1995. Silnik 1,6benz. Żadnych ekstrasów, jedynie elektryka: dach, szyby, lusterka.Wspomaganie kierownicy i alufelgi.
Natomiast jego niezwykłość polega na tym, że:
- ma oryginalny przebieg 122tys.km (potwierdzony po VIN, bardzo bogata historia, regularnie serwisowany - dosłownie każdy drobiazg ma historię serwisu VW)
- absolutnie bezwypadkowy (posiadał jedynie typowe dla Włochów delikatne obcierki zderzaków i jednego błotnika), poza tym lakier oryginał
- Włoszka była jedynym właścicielem samochodu, do tego to znana i zamożna osoba - można sprawdzić wpisując w google: Benedetta Salsi
(dbała o niego w każdym calu: nawet żarówki, czy aku wymieniała w VW).
Historia wiarygodna potwierdzona fakturami, stemplami i komputerem VW sprawdzając VIN.
- żadnej, nawet najmniejszej korozji - podłoga posiada jeszcze oryginalne fabryczne zabezpieczenia (tłumiki też fabryczne).
Ja zrobiłem cały nowy lakier, ten sam czerwony z palety VW. Początkowo chciałem tylko malować zderzaki i ten błotnik. Jednak cały lakier był mocno wypalony od słońca, żadna polerka i woski nie dawały rady - wychodził mat oraz jakieś odpryski od kamieni na masce.
Dodatkowo malując tylko 3 elementy był kłopot z odcieniem, jaki robić?
I tak zdecydowałem na malowanie całej budy.
Zrobiłem też pełny przegląd w serwisie VW Zasada, (panowie z serwisu byli w szoku jak zobaczyli tak zadbany egzemplarz).
Dokupiłem trochę "drobiazgów" - oczywiście w VW: dywaniki, wyciszenie silnika, listwy na błotniki, sterowanie nawiewów w konsoli środkowej (stare miały wypalone podświetlenie) i na pewno jeszcze coś czego nawet nie pamiętam.
Ach, jeszcze nowe opony: Dunlop oraz kierownica obszyta skórą z czerwoną nitką.
Zamontowałem też hak żeby w lato ciągnąć motorówkę:-)

Dodam jeszcze, że jestem z Warszawy (od zawsze), a moje miejsce to Powiśle.
Do zobaczenia na drodze, mam nadzieję, że wkrótce zima ustąpi:-) i wyjedziemy na ulice...
Moje tablice WI 9249U.
Pozdrawiam, Alek


trudno iść przez życie wieloma drogami. co wybierasz?

verivo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 08, 2011 15:39

Tu się witamy

Post autor: verivo » sob lip 26, 2014 10:07

Witam, Piotr (Swarzędz k. Poznania). Auto posiadam od stycznia 2014r. Można powiedzieć, że wróciłem do korzeni ponieważ do roku 2012 byłem posiadaczem VW GOLF IV. Dlaczego Cabrio ? ... warto nawet dla kilku chwil krótkiego lata "ściągnąć" dach i poczuć wiatr we włosach ;)

Co posiadam:

VW GOLF IV CABRIO - 1.9 tdi 90 KM

Typowa seria:
Obrazek

Później wiadomo ... wpadł gwint:
Obrazek

Zmiana felg na 16 OZ F1:
Obrazek

Obrazek

I tak wygląda obecnie:

Obrazek

ObrazekObrazek

Do pełni szczęścia jak dla mnie brakuje nowego lakieru i "fajniejszych" felg :)



Sebax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 07, 2011 15:03
Lokalizacja: Łukowica/Limanowa

Tu się witamy

Post autor: Sebax » ndz paź 19, 2014 22:41

Siemka, na forum jestem już długo, ale w sobote nabyłem moje cabrio które sie prezentuje słabo, ale będzie ok :)
Obrazek
Obrazek


Dawne mk3 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=511391" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Paragraff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 24, 2015 23:16

Tu się witamy

Post autor: Paragraff » sob lut 28, 2015 17:36

Witam wszystkich!
Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa IV cabrio 1,6 z 1999 roku :D


Brak dachu nad głową nie zawsze oznacza bezdomność

Spiker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 10, 2015 22:57

Tu się witamy

Post autor: Spiker » pn sie 10, 2015 23:51

Witajcie,

od kilku dni jestem szczęśliwym nabywcą Golfa Cabrio Mk1 :hmm: i już wiem że to wspaniały samochód :okej:

liczę na pomoc i doradztwo z waszej strony w wielu tematach które zapewne się "urodzą" :pub:


Nie moc silnika lecz technika, zrobi z ciebie zawodnika!

Gulbinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 16, 2015 22:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tu się witamy

Post autor: Gulbinek » śr wrz 16, 2015 22:27

Witam Wszystkich:)
Od lipca tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem Vw Golfa 4 Cabrio 1.8 benzyna z 99r.
Autko sam przyprowadziłem z Niemiec i zamierzam je użytkować tylko w sezonie letnim....
Mam nadzieje ,ze dowiem sie na tym forum wielu przydatnych rzeczy ktore bede mógł wykorzystać w praktyce,
Liczę na Wasza pomoc,
Z góry dziekuje,
Pozdrawiam:)
Marek z Olsztyna,
ObrazekObrazek



FilipMkIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 04, 2015 13:31

Re: Tu się witamy

Post autor: FilipMkIV » ndz paź 04, 2015 13:46

Witam. Mam na imię Filip, jestem nowy na forum. Of miesiąca czasu jestem posiadaczem golfa 4 cabrio. Samochód nie jest idealny wiec czeka mnie przy nim trochę pracy. Silnik to 1.6 o mocy 100 koni. Obrazek



AAJasio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 09, 2016 23:08

Tu się witamy

Post autor: AAJasio » sob sty 09, 2016 23:18

Witam...
Od najbliższego poniedziałku będę posiadaczem VW Golf I Cabrio
Zacznie się (mam nadzieję), ciekawy kawałek przygody (auto do dużych poprawek zarówno mechanicznych jak i blacharskich)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości