VW Golf I Cabriolet '92 by dVW

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Daro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 14, 2004 20:24
Lokalizacja: Rzeszów - Kraków
Kontakt:

Post autor: Daro » śr lip 04, 2007 16:34

dVW pisze:Witaj Imienniku!
Pracuję w tym rejonie i dlatego śmigam tu często. Daj znać to się spotkamy i pogadamy.
Co do jazdy na tych felgach i zawiasie - to nie jest proste, oj nie. Staram się jeździć po mieście tylko wcześnie rano lub późno wieczór, choć nie zawsze tak się udaje. W przeciwnym wypadku spotykam się z innymi użytkownikami naszych uroczych :grrr: dróg którzy swoimi "terenówkami" :grin: jadą i nie przejmują się czy wezmą koleinę centralnie czy inaczej. A nieraz trąbią na mnie że jeżdżę jak powalony omijając najmniejsze nierówności (co czasem jest niemożliwe), progi zwalniające (KATASTROFA!!!) i takie tak drobne bolączki w drodze. Nie wkurzam się na innych bo wiem że nie jestem zbyt fajnym użytkownikiem szczególnie jeżeli ktoś jedzie za mną. Są tacy co to rozumieją, tacy którzy się z tego napierd... i tacy którzy pospieszają. Przez jednego przedstawiciela z tych ostatnich muszę robić zawias ale cóż - mój wybór mój problem.
Taki los naleśników w Polsce i trzeba się pogodzić z częstymi wizytami w warsztacie (co też nie jest nieraz łatwe) i niezadowoleniem innych. Pozdro
'Terenówek' w dawnej stolicy to naprawde jest wiele... i dla tego respekt dla ciebie bo do takiej jazdy musisz miec mocne nerwy. Aaa i widzialem cie wczoraj bodajze pod biprostalem ;) nie sposob nie zauwazyć tej jedynki. Nie odzywalem sie tak długo bo miałem teraz sesje (koszmar) a studiuje na pk... dlatego tydzień byłem poza zasięgiem ale na wakacje zostaje w krk więc myśłe że znajdziemy okazję żeby sie spotkać i pogadać. A w ten weekend wybieram się do Ujazd'u na duży spot VW z południa. Info napewno jest na tym forum. Jakbyś chcial się zabrac to mozemy zebrać ekipe i w droge. Moje gg - 1826453 albo podaj swoje to sie odezwe i zeby obejżeć cabriolecka i pogadać na żywca w kraku :)

pzdr.


www.vwzone.pl - Połączyła nas pasja...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/ekipa1.gif[/img]

Awatar użytkownika
dVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 20:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dVW » pt lip 06, 2007 12:19

Oj dawno nic nie pisałem :( Praca mnie absorbuje w sposób masakryczny a mam pare celów do zrealizowania, które będą mnie mocno jeb... po kieszeni i muszę tyrać żeby je zrealizować. Pierwszy cel: silnik do cabrio. Zdecydowałem się (wkońcu :lol: ) i odpada mod tej jednostki bo jej stan już jest dramatyczny i prace nad nią byłyby o wiele bardziej czasochłonne niż włożenie innego motoru. Więc będzie inny a dokładnie 2,0 16v :twisted: Problem jest tylko jeden - będę się musiał rozstać z autem na 4 do 5 miesięcy!!! Nie wiem jak to przeżyję :cry: Z dachem też jest zagwozdka bo znalazłem gościa który robi piękne rzeczy jeśli chodzi o tapicerkę tylko jest tak zawalony robotą że dramat z uzgodnieniem terminu. Ale mam nadzieję że drugi cel mi to zrekompensuje a mianowicie drugie cztery kółka z duuużżżą mocą. Mam nadzieję, że uda mi się opanować przed podkręcaniem mocy w drugim autku a jest sporo możliwości nawet do 750KM :twisted: Jak będzie tak jak z mk1 cabrio to już mogę się obawiać o to że nie będę miał przez jakiś czas za co jeść plus sprzedanie chyba wszystkiego co mam jak mnie weźmie na ostro...
Ale to jeszcze przede mną. Na razie za mną jest naprawa zawiasu. I to nie był tylko sworzeń ale cały wahacz i parę innych detali. A to tylko jedna dziura. Fotka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wkońcu mam osłonę pod silnikiem ale jak zobaczyłem jak siedzi nisko (3,5cm!!!) i jak się przejechałem podjąłem decyzję że podnosimy autko +30. Teraz mam osłonę, twardy zawias jak cholera i jak przywalę w coś to dźwięk jest taki jakby ktoś w dzwon zabił. Osłona trochę za bardzo spasowana i dziwne dźwięki czasem się wkradają podczas jazdy. Do poprawy tylko czas. Do tego autko straciło na wyglądzie dużo :( Ech...fotka

Obrazek

Zrobiłem też małe poprawki lakiernicze po włamaniu w zimie zeszłego roku i prawą dokładkę po starciu z bramą w pracy we mgle. Na razie mat bo nie mam czasu skończyć i prysnąć bezbarwnym. Tym bardziej że i tak planuję całkiem nowy lakier. Fotki

Obrazek Obrazek Obrazek

Jest też nowe radio do kompletu Blaupunkt Kingston MP47. Zostało mi jeszcze prawidłowe (bo na razie prowizorka) podłączenie aktywnego sub Blaupunkta. A no i zgodnie z sugestią założyłem komplet żarówek chrom do kierunków i jest już gites.

Ok wracam do roboty bo kasa ucieka. Pozdro Panie i Panowie :wink:

[ Dodano: 21 Sie 2007 09:07 ]
Nowe serduszko już bije w mojej Perełce! :grin:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz to jest to! W końcu to auto jeździ. w kolejce dach i lakier ale najpierw trzeba się odrobić. Pozdro :okej:


VW rules! Mój VW
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=85199
http://www.mk1cabrio.mojeforum.net/

Awatar użytkownika
_niunia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 21:07
Lokalizacja: Małopolska,Z-ne
Kontakt:

Post autor: _niunia » pn paź 22, 2007 17:10

no widze nowe cudo pod maską :grin:



Awatar użytkownika
ŁySymk1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt maja 30, 2006 21:54
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: ŁySymk1 » wt paź 23, 2007 18:25

no no dawno w twoj temat nie lookalem a tu taka zmiana :bajer:
serduszko zajefajne :chytry:


mk1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56197
[b] www.Q3M.pl - zapraszam :) [/b]

Awatar użytkownika
dar3k_
Forum Master
Forum Master
Posty: 1052
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 10:55
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: dar3k_ » wt paź 23, 2007 23:20

wiecej takich jedyneczek...


Było MK4 GTI 2.3 V5 150PS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości