Zimowanie na dworze

Forum miłośników Golfa Cabrio

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
AliGi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:45
Lokalizacja: Lidzbark

Zimowanie na dworze

Post autor: AliGi » ndz maja 06, 2012 11:20

Hej. Zamierzam w niedalekiej przyszłości kupić golfa cabrio. Możliwe, że sytuacja w jakiej się znajdę za parę miesięcy(zima) nie będzie dobra dla samochodu. Będzie on zmuszony przez 6 miesięcy stać na dworze. Jeżeli ma się zniszczyć to szkoda auta. Czy w takim wypadku jest sens kupowania cabrio czy dać sobie spokój?? A może da się go przezimować w taki sposób aby nic mu nie zaszkodziło??


Obrazek

bzland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 00:04
Lokalizacja: ebe

Re: Zimowanie na dworze

Post autor: bzland » ndz maja 06, 2012 17:17

AliGi pisze:Hej. Zamierzam w niedalekiej przyszłości kupić golfa cabrio. Możliwe, że sytuacja w jakiej się znajdę za parę miesięcy(zima) nie będzie dobra dla samochodu. Będzie on zmuszony przez 6 miesięcy stać na dworze. Jeżeli ma się zniszczyć to szkoda auta. Czy w takim wypadku jest sens kupowania cabrio czy dać sobie spokój?? A może da się go przezimować w taki sposób aby nic mu nie zaszkodziło??
Dołączam się do pytania.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Zimowanie na dworze

Post autor: ForeCast » ndz maja 06, 2012 22:46

Zaimpregnować dach i nic nie powinno się stać. Najważniejsze to nie ruszać dachu w czasie mrozów, bo może popękać. I drugie pytanie: autem chcesz jeździć przez zimę, czy po prostu trzymać je pod chmurką?


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

Zimowanie na dworze

Post autor: elcapitan7 » ndz maja 06, 2012 23:04

dobrze kolega mówi, zaimpregnować i tyle, dach można rozkładać i składać gdy temperatura wynosi stale ok 10st, inaczej może popękać, dobrze jest jeździć takim autem ponieważ gdy masz włączone ogrzewanie ( daje niesamowicie ciepła ) to wiadomo że dach też odczuwa to ciepło i napewno mu nie szkodzi a robi dobrze


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
AliGi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:45
Lokalizacja: Lidzbark

Zimowanie na dworze

Post autor: AliGi » pn maja 07, 2012 09:57

Samochód stałby od poniedziałku do piątku. Oczywiście odpalał bym go codziennie a nawet udałbym się na krótką przejażdżkę. A pokrowiec na samochód dużo da??? Chodzi głównie o dach żeby śnieg na niego nie napadał.


Obrazek

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Zimowanie na dworze

Post autor: ForeCast » pn maja 07, 2012 16:10

Jakbyś miał taki naprawdę nieprzemakalny to da, inaczej szkoda zachodu. Przez te tańsze przechodzi woda i odparza się lakier(tutaj mogło by się coś stać z dachem)


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
elcapitan7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: pn sty 24, 2011 23:39
Lokalizacja: Paczków

Zimowanie na dworze

Post autor: elcapitan7 » pn maja 07, 2012 21:52

ja ewentualnie zarzuciłbym koc na dach po to żeby było ciepło i dodatkowa warstwa, i to nakrył grubą folią, taką do ociepleń, żeby śnieg po niej spływał, chodzi głównie o dach bo reszcie autu nic nie będzie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=30&t=399775" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
AliGi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 19:45
Lokalizacja: Lidzbark

Zimowanie na dworze

Post autor: AliGi » wt maja 08, 2012 10:32

Ok dzięki za odpowiedzi.


Obrazek

Awatar użytkownika
nicechar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob cze 25, 2011 21:09
Lokalizacja: Biały100k

Zimowanie na dworze

Post autor: nicechar » pt sie 24, 2012 22:41

może troszkę za późno ale napiszę że swoim golfem cabrio mk3 przejeździłem całą zimę znaczy nie że codziennie ale średnio co drugi dzień potrzebowałem gdzieś skoczyć a zdarzało się że stał nie odpalany okło 2-3 tyg. ( okres świąteczny + sylwester :bigok: ) i nic się mu nie stało :P a zima była niezła nawet -30 było parę razy dach b. dobrze to zniósł a następnej zimy postawiłem auto pod dach nakryłem folią i obwiązałem sznurkiem (żeby folia nie spadła) i to był błąd przez całą zimę sznurek + wiatr obszorowali mi lakier w paru miejscach ;/ Więc uwaga na takie eksperymenty



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Cabrio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości