Strona 1 z 1

Nasz "Nowy-Stary" dział Modele VW.

: sob gru 18, 2010 14:14
autor: kubcor
Witam, jako, że zostałem tutaj Moderatorem,a był on potrzebny, to poczyniłem już pewne kroki w odrodzeniu tego działu. Na pierwszy ogień poszedł Regulamin. Został opracowany z moim kolegą Kumim350, jest podwieszony, możecie, a raczej powinniście go przeczytać już teraz. Następnym krokiem było oczyszczenie działu ze zbędnych tematów. Kryteria usuwania były następujące, po pierwsze wyrzucone zostały:
-tematy nie związane z modelarstwem
-tematy z pytaniami gdzie kupić dany model(od tego jest osobny temat, podwieszony)
-tematy bardzo odległe czasowo, nieuaktualniane przez długi czas(po prostu stwierdziłem, że większość z nich nie będzie już kontynuowana, a z niektórych z nich nawet modele zostały dawno sprzedane)
-tematy, które polecono mi usunąć przez założycieli(moich znajomych) ponieważ chcą oni założyć nowe.
-i na koniec zostawiłem najtrudniejszą selekcję, mianowicie selekcję wg. wykonania. Z tego miejsca chcę od razu napisać, że wielu userów może być niezadowolonych z tego, że usunąłem ich tematy, ale zapewniam Was, jeżeli usunąłem jakiś temat to z jednego z dwóch powodów, model albo był po prostu słaby, albo nie był poddany żadnym modyfikacjom. Co do pierwszego, najkrócej można to powiedzieć tak, że ten dział to "Modele" a nie zabawki. Wiele takowych tematów zawierało zdjęcia(często kiepskiej jakości) zabawek kupionych w kiosku za rogiem po czym pomalowanych markerem i nazwanych "Tuningiem modeli". W najbliższym czasie będziemy wrzucać wiele modeli VW na forum aby Wam pokazać modelarstwo na wysokim poziomie, dla rozrywki oglądania, ale też dla nauczenia pewnych podstawowych rzeczy oraz dbałości o najmniejsze szczegóły i dokładność. Co do drugiego kryteria, po prostu pousuwałem te tematy z powodu takiego, że jeśli chcemy oglądnąć zdjęcia takich modeli, to wpisujemy nazwę takowego modelu w Google i wyjdzie Nam pełno zdjęć, a nawet czasami można zobaczyć takie modele na Allegro.pl.

Ideą nowego działu jest podwyższenie rangi modelarstwa na tym forum, co za tym idzie podwyższenie rangi całego forum. Jest tutaj wielu ludzi z potencjałem, ale też wielu ludzi, których trzeba poduczyć :grin: Jako fachowcy nie chcemy wystawić Wam d*py, lecz pokazać Wam i nauczyć podstawowych cech dobrego modelarza.

To wszystko nie znaczy, że nie podeszliśmy do tego działu łagodnie, uwierzcie Nam, nie było łatwo wybrać tematów do usunięcia. Zrobiliśmy kilka wyjątków, największym z nich jest to, że zostawiliśmy modele kartonowe(których nie popieramy) w jednym miejscu z modelami bardziej treściwymi. Drugim wyjątkiem jest pozostawienie kilku modeli innych marek oraz modeli nie najlepszego wykonania, co będzie można zobaczyć z porównania z modelami, które się tutaj znajdą. Dlaczego tak zrobiliśmy? Dlatego, że userzy, którzy wcześniej te tematy założyli i wykonali te modele, postarali się, mieli fajne pomysły, jak choćby kremowy Fiat 126p. No tak, ale dlaczego zostawiliśmy modele słabiej wykonane? Zostawiliśmy słabiej wykonane, ale tylko VW, do których np. czujemy sentyment ponieważ były prekursorami w tuningu modeli VW w Polsce ;)

Mam nadzieję, że nie uraziłem nikogo swoimi dosyć "stanowczymi" postępami w czyszczeniu działu ;) Mam też nadzieję, że zawitają wkrótce tutaj najnowsze modele sławnego kdz, SZOP'a, dokładnego Kumiego czy też innych modelarzy o profesji VW :) Moje modele też tutaj się znajdą, będzie to kilka mk2, jakieś mk3 itd. Moja ostatnia największa nadzieja wiąże się z tym, że dział z biegiem czasu nabierze rozpędu, zacznie się rozwijać, zaczniemy współpracować z różnymi gazetami, urządzać konkursy i robić wiele innych ciekawych rzeczy :)

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, pomysły, chcecie zgłosić co można poprawić, czy tez co się Wam nie podoba - piszcie to w tym temacie.

PozdraVWiam, kubcor

Nasz "Nowy-Stary" dział Modele VW.

: ndz gru 26, 2010 19:08
autor: M.KOWAL
Fajnie że wziąłeś się za ten dział bo kiedyś nie mogłem na to wszystko patrzeć.
Teraz na pewno będę tutaj częściej zaglądał i pokaże jakieś swoje modele VW. ;)

Nasz "Nowy-Stary" dział Modele VW.

: pn gru 27, 2010 13:27
autor: kubcor
No ktoś musiał się za to wziąć, bo aż żal było patrzeć ;) Zapraszam do pokazywania.

Nasz "Nowy-Stary" dział Modele VW.

: pn gru 27, 2010 14:24
autor: Kumi350
Trzeba pomyśleć nad reklamą. :chytry:

Nasz "Nowy-Stary" dział Modele VW.

: pn gru 27, 2010 15:25
autor: kubcor
Masz racje wspólnik :bigok:

Nasz "Nowy-Stary" dział Modele VW.

: śr gru 10, 2014 18:43
autor: aviz
Najpopularniejszym modelem VW jest z pewnością Garbusik, podobnie jak w prawdziwym świecie. :)