[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
RysiuII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 534
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 12:57
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Post autor: RysiuII » śr lis 01, 2006 22:01

Mam pytanie bo chcę zmienić tarcze na tarcze indiglo.
Czy przy ściąganiu wskazówek nic nie uszkodze i czy po założeniu nie będą przekłamywać ?
Kiedyś zmieniałem w kadecie i później mi prędkościomierz przekłamywał :-(
Siedze już 2 godzine na wyszukiwarce i nie ma nic na temat wskazówek.
O montażu i rozkładaniu licznika jest sporo ale nie ma o wskazówkach :-(



Awatar użytkownika
maaks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 751
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 21:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: maaks » śr lis 01, 2006 22:46

Wiem tylko że wskazówke najłatwiej zdjąć widelcem


[img]http://www.maaks.pl/gfx/baner-maaks.jpg[/img]
WLEPKI NISKO SZEROKO I INNE - chętni pisać na priw
www.maaks.pl <-- AEROGRAFIA ZAPRASZAM
MOJE ex AUTKO http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63407&postdays=0&postorder=asc&start=0
mk3 -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214351&start=0

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr lis 01, 2006 22:48

Zależy jakie masz liczniki. W VDO widelec będzie O.K. ale przy motometer uszkodzisz silniki w obrotomierzu i prędkościomierzu.

Dlatego zanim zaczniesz zabawę podeślij mi zdjecie licznika po ściągnięciu obidowy. Powiem wtedy co i jak.
Ostatnio zmieniony pn lis 06, 2006 09:44 przez Rydzu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » czw lis 02, 2006 13:47

ja tez sciagaęłm skazówki ustaw je milimetr nizej niż jest "0" na prendkosciomierzu i obrotomierzu


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
RysiuII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 534
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 12:57
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: RysiuII » czw lis 02, 2006 16:00

rydzu

wolałbym wiedzieć wcześniej jak to sie robi przed rozbieraniem. Chcę jeździć bez licznika góra dzień. A nie tydzień :-(
Mam standardowy licznik (prędkościomierz i z prawej obrotomierz).
Czy jest to taka ciężka sprawa?



Awatar użytkownika
Przemo_GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr maja 10, 2006 20:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Przemo_GT » czw lis 02, 2006 18:34

RysiuII pisze:rydzu

wolałbym wiedzieć wcześniej jak to sie robi przed rozbieraniem. Chcę jeździć bez licznika góra dzień. A nie tydzień :-(
Mam standardowy licznik (prędkościomierz i z prawej obrotomierz).
Czy jest to taka ciężka sprawa?
Nic nie uszkodzisz. Wskazówki zdejmij podwazajac widelcem, pod widelec podłuż jakis papier zeby tarcz nie zarysowac. Będzie opór ale to normalne trzeba uzyc troche siły ale schodzą bez problemu. Jak będziesz zakładał przekręć wszystkie ok 2-3mm ponirzej 0 na kazdym z liczników, bo przy załączeniu podnosza sie troszeczke i bedzie wszystko ok.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw lis 02, 2006 23:48

Przemo_GT, i tym prostym sposobem masz 55% szans na uwalenie licznika.RysiuII, jak chcesz zrobić to dobrze to musisz mi dać jakieś informację.
Większość liczników ma prędkościomierz i obrotomierz, wszystko rozbija się o producenta.

Proszę cię o informację, ponieważ nie mam czasu robić dokłądnego poradnika dla każdego licznika. Na dzień dzisiejszy jest ich cztery rodzaje i tylko w jednym można zrobić to widelcem.

Jeśli masz licznik z silniczkami to musisz sprawdzić dokąd dochodzi wskazówka i wtedy ściągać i to nie widelcem!! Podeślij mi fotkę zegarów bez ich wyciągania postaram się coś z tego wywnioskować. Sprawdz też co masz napisane pomiędzy przedkościomierzem a obrotomierzem, czy nie masz przypadkiem VDO.

Chyba że wolisz zabrać się do tego z widelcem i na koniec szukać nowego licznika :-)



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw lis 02, 2006 23:54

[ Dodano: 02 Lis 2006 22:55 ]
RysiuII słuchaj rydza bo on jest spec . chyba że chcesz sobie spieprzyć zegary


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lis 03, 2006 00:41

Ja tam nikogo na siłę nie będę uszczęśliwiał. Zaoferowałem się raz z pomocą i chyba wystarczy :bigok:



Awatar użytkownika
PIT_BULL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:17
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: PIT_BULL » pt lis 03, 2006 11:05

rydzu mam ogromna prosbe zebys mi wyjasnil jak jest u mnie mam zegary MOTOMETER i tez chcialbym bezpieczny sposob na wyjecie wskazowek i ustawienie ich potem w dobrym miejscu:| i druga sprawa jak jest podswietlenie monitorkow w moim ? na SMD albo latwiej jakos bedzie o zmiane koloru? i negatyw zrobic?:)pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc

Obrazek


[url=http://imageshack.us][img]http://img239.imageshack.us/img239/2725/pdr0009qq2.jpg[/img][/url]
Golf III Variant 1,8 w avatarku moja Vanesska 4100g 54 cm 06.04.2007 2:40 :)

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lis 03, 2006 11:23

PIT_BULL, twój licznik to jeden z tych "dobrych modeli" :-) Więc po kolei:

1. Zanim ściagniesz wskazówki sprawdz ich maksymalne wychylenie. Powinno być gdzieś na godzinie 7. Zaznacz sobie to miejsce, ponieważ potem to do tego punktu będziesz ustawiał wskazówki. Możesz też przełożyć wskazóki przez słupek i zaznaczyć miejsce do którego dochodzą minimalnie.

2. Wskazówki możesz ściagać na widelec, zanim jednak to zrobisz polecam coś co może ułatwić cały proces. Wskazówkę daj do punktu maksymalnego wychylenia i jak będziesz miał już opór, przepchnij ją dalej. Możesz tak wykonać jeden obrót wskazówką do okoła osi. Dzięki temu wzruszysz wskazókę na iglicy i będzie łatwiej potem ściągnąć ją do góry.

3. Wyświetlacze masz podświetlane zwykłą żarówką, więc nie ma problemu z wymianą jej na diodę walcową. Musisz tylko wywalićzielony filtr, a co za tym idzie odkręcić wyświetlacz od płyty głównej. Potem pamiętaj dobrze wsadzić elastomer i dobrze dokręcić, żeby wszystkie elementy na wyświetlaczu chodziły.

4. Jak już będziesz miał wyświetlacze rozebrane, możesz pobawić się z negatywem. Roboty jest troszeczkę, ale wszystko masz opisane na mojej stronie. Pamiętaj jednak żeby nie używać do czyszczenia filtra niczego z acetonem. Filtr wykonany jest ze spacjalnej folii i aceton może go uszkodzić. Spróbuj płynu do mycia okien, ale polecam ostrożność i cierpliwość.
:bigok:



Awatar użytkownika
PIT_BULL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 04, 2005 01:17
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

Post autor: PIT_BULL » pt lis 03, 2006 14:30

rydzu pisze:PIT_BULL, twój licznik to jeden z tych "dobrych modeli" :-) Więc po kolei:

1. Zanim ściagniesz wskazówki sprawdz ich maksymalne wychylenie. Powinno być gdzieś na godzinie 7. Zaznacz sobie to miejsce, ponieważ potem to do tego punktu będziesz ustawiał wskazówki. Możesz też przełożyć wskazóki przez słupek i zaznaczyć miejsce do którego dochodzą minimalnie.

2. Wskazówki możesz ściagać na widelec, zanim jednak to zrobisz polecam coś co może ułatwić cały proces. Wskazówkę daj do punktu maksymalnego wychylenia i jak będziesz miał już opór, przepchnij ją dalej. Możesz tak wykonać jeden obrót wskazówką do okoła osi. Dzięki temu wzruszysz wskazókę na iglicy i będzie łatwiej potem ściągnąć ją do góry.

3. Wyświetlacze masz podświetlane zwykłą żarówką, więc nie ma problemu z wymianą jej na diodę walcową. Musisz tylko wywalićzielony filtr, a co za tym idzie odkręcić wyświetlacz od płyty głównej. Potem pamiętaj dobrze wsadzić elastomer i dobrze dokręcić, żeby wszystkie elementy na wyświetlaczu chodziły.

4. Jak już będziesz miał wyświetlacze rozebrane, możesz pobawić się z negatywem. Roboty jest troszeczkę, ale wszystko masz opisane na mojej stronie. Pamiętaj jednak żeby nie używać do czyszczenia filtra niczego z acetonem. Filtr wykonany jest ze spacjalnej folii i aceton może go uszkodzić. Spróbuj płynu do mycia okien, ale polecam ostrożność i cierpliwość.
:bigok:
rydzu nawet nie wiesz jak bardzo mnie ucieszyles:D:D wielke dzieki za info!!jak tylko chwila czasu bedzie i ktos mi pomorze na corelu :(bo narazie brak chcetnych a mam super plan:) to zaczne dzialac:)


[url=http://imageshack.us][img]http://img239.imageshack.us/img239/2725/pdr0009qq2.jpg[/img][/url]
Golf III Variant 1,8 w avatarku moja Vanesska 4100g 54 cm 06.04.2007 2:40 :)

Awatar użytkownika
RysiuII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 534
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 12:57
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: RysiuII » pt lis 03, 2006 16:21

Jutro podam fotke. Bo dziś przyszłem z pracy na kolanach :-(



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » pt lis 03, 2006 19:24

rydzu pisze:Na dzień dzisiejszy jest ich cztery rodzaje i tylko w jednym można zrobić to widelcem.
w tym dziwny TRW :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości