Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
madruk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lis 15, 2012 00:45
Lokalizacja: Ropczyce

Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Post autor: madruk » wt lut 02, 2016 18:31

Witam Panowie. Jestem w trakcie kompletowania pakietu 25 jahre do mojego samochodu :bajer: . Zakupiłem już przednią dokładkę i progi, tylna dokładka już do mnie idzie. Przygotowałem sobie już wszystko i dziś spróbowałem przyłożyć progi i nurtuje mnie to jak one są dokładnie zamontowane oryginalnie nie chodzi mi o sam sposób montażu bo z tym nie będę miał problemu a o to na jakiej wysokości dokładnie te progi mają się kończyć? Przeglądałem i forum i grafikę google i nic konkretnego się nie dowiedziałem u jednych progi są na równi z drzwiami u innych jakieś pól centymetra poniżej. Zgłupiałem i postanowiłem was poprosić o pomoc zaznaczę że mój samochód jest 3 drzwiowy i cały pakiecik jest oryginalny nie żaden laminat czy abs. Fajnie by było gdyby ktoś mógł podrzucić jakieś zdjęcia z bliska i najlepiej wozu 3 drzwiowego w miejscu pod drzwiami lub całości, a może jest ktoś na forum kto ma oryginalnego 25 jahre i mógłby pokazać jak to fabryka zamontowała? Drugie pytanko odnośnie uchwytów które łączy się do podłogi jak myślicie wystarczy przykleić je klejem do szyb do podłogi ? bo jakoś zniechęca mnie wiercenie w podłodze(możliwość korodowania itp) zwłaszcza że wszystkie laminaty i abs trzymają się praktycznie na samym kleju. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc :pub:



Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Post autor: QQxQ » wt lut 02, 2016 19:03

Hej
Z tym tyłem to jeszcze kilka dni zanim dojedzie :chytry:
Co do progów to przymierzałem u siebie i będą równo z linią drzwi chyba tak najlepiej to wygląda i tak powinno być.
Jak nie dochodzą czy coś to niech poleżą na płaskim w ciepłym miejscu bo się może odkształciły.
Z dołu niby wystarczy sam klej ale ja chyba pokuszę o dodatkowe wkręty , jak dobrze to się zrobi niema mowy o korozji :D


Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

Awatar użytkownika
_Michal_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 20, 2015 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Post autor: _Michal_ » czw lut 04, 2016 23:37

Co do samego montażu nakładek nie będę się wypowiadał ponieważ nie miałem w tym zakresie doświadczenia natomiast w pewnej kwestii mocno bym polemizował...
QQxQ pisze:Z dołu niby wystarczy sam klej ale ja chyba pokuszę o dodatkowe wkręty , jak dobrze to się zrobi niema mowy o korozji
Przy montażu nakładek progowych jest pewien problem - nawet w autach, które fabrycznie posiadają taki pakiet. Gromadzi się tam wilgoć, piach, sól po zimie + błoto itd. I to doprowadza do gnicia progów :goof:


My MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578325" onclick="window.open(this.href);return false;

Bikes: https://www.bikepics.com/members/michalk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Revver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 00:42
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.8T

Re: Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Post autor: Revver » czw cze 11, 2020 21:49

Witam
Ponowie temat, zamówiłem ostatnio dokładke z otworem na wydech od MAXTON Design oczywiście nie jest to oryginał ale jest z ABS a nie jakiegoś laminatu, na yt widziałem filmiki jak goście coś tam ucinali szlifowali i wiercili, stąd też pytanie czy trzeba coś rzeczywiście tam przy tym robić?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

Re: Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Post autor: QQxQ » sob cze 13, 2020 14:33

Nie od dziś wiadomo że te zamienniki nie zawsze pasują, skoro tak jest na filmie to raczej nikt tego sobie nie wymyślił, coś kosztem czegoś tanio nie równa się dobrze, kształtem też odbiegają od oryginału


Obrazek
Sprzedam:
(Kratki Nawiewu ) Podświetlane (6 x Komplet) - Golf IV R32/Bora
(Ramiona Aero) Stan Dobry (Możliwość odświeżenia) - Golf IV/Bora

Revver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 00:42
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.8T

Re: Montaż pakietu 25 jahre parę pytań

Post autor: Revver » sob cze 13, 2020 22:16

Ostatecznie dowiem sie pewnie przy montażu, standard



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości