Włącznik auto + coming home

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Włącznik auto + coming home

Post autor: jhosef » pn lis 04, 2013 12:51

ksenoos pisze:Włącznik od mk5 napewno nie podejdzie bo całkowicie inna kostka jest, a w polo 6r z tego co kojarzę to niema tej funkcji auto :bajer:
Sprawa kostki jest drugorzędna. Problem jest z działaniej takiego włącznika. W Golfie mk4, Polo 9N/9N3, Polo 6R, Up to jest po prostu włącznik prądowy. Służy do załączania prądu na manetkę i później na światła, bez przekaźników itp.
W Polo 9N3 i 6R mimo, że jest sterownik sieci BSI to on nie ma ze światłami nic wspólnego.
W golfie 5 i nowszych włącznik służy do wydawania odpowiednich komend właściwie dla BSI.



Awatar użytkownika
mat333kow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 13:01
Lokalizacja: okolice Włocławka

Włącznik auto + coming home

Post autor: mat333kow » pt lis 15, 2013 16:29

zobaczcie sobie tą foto poradę ,jest bardzo prosta :)napewno ktos skorzysta :bigok:
viewtopic.php?f=14&t=434996" onclick="window.open(this.href);return false;


moje mk4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=481345" onclick="window.open(this.href);return false;

miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Włącznik auto + coming home

Post autor: miskieusz » czw kwie 24, 2014 10:25

odkopię trochę temat, jako, iż zamówiłem ten bajer i zamontowałem wczoraj:)
Zakupiłem tutaj:
http://www.aliexpress.com/item/VW-Auto- ... 27137.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jak widać jest to "nowsza" wersja - nie ma już kabelka od C/Lh i to chyba jedyna różnica;)
jakościowo jest całkiem ok, przełącznik jest ori VW. Nie wiem jak w innych przełącznikach ale tutaj "alu" jest plastikowe;)
ObrazekObrazek
Zmieniła się tez wtyczka, teraz jest plastikowa, nie skręcana, nie jest ori ale pasuje całkiem ok:
Obrazek
Montaż oczywiście banalnie prosty, wciskamy i przekręcamy stary przełącznik, demontujemy panele pod kierownicą (z 10 torxów), montujemy całe pudełeczko i podłączamy:
Obrazek
wszystko pasuje bez problemu, się wciska "zaklikuje" i jest ok :)
Tutaj widać jak 'zadrutowałem' miejsce montażu, póki co do testów będzie ok, a i wujek drutman na pewno przyklei "plusika"
Obrazek
Tutaj porównanie wielkości przełączników:
Obrazek
A tak to wygląda zamontowane i skręcone:
ObrazekObrazekObrazek
Foty kiepskie, bo mój telefon ostatnio coś lipę odstawia...
W pierwszej chwili się mocno przestraszyłem, przełączam światła sam a tu xenon nie pali, przeciwmgłowe nie działa... ale oczywiście okazało się, że z zapłonem wszystko śmiga jak trzeba ;)
Jeśli chodzi o sam przełącznik, poza faktem, że alu jest plastikowe, to jest on minimalnie luźny. Poza tym bez zastrzeżeń, chodzi trochę ciszej niż ten z mk4;)
Co do funkcjonalności, na razie czujnik leży na desce i ogółem bardzo fajnie działa. Robi się ciemno, "pyk" światła włączone, jest jasno - wyłączone. Jeszcze nie testowałem CLH.
Ogólnie to lipa, że nie ma wyboru (chyba) rodzaju przełącznika, bo ja nie mam przednich halo i niepotrzebna mi zatem ta funkcja.
Co do CLH, to pewnie będę próbował podpiąć pod tą funkcję moje DRLe zamiast przeciwmgłowych, na których ta funkcja działa natywnie.
Jak będzie chwila nagram kolejny filmik jak to działa;)

//edit
No więc zdarzyło mi się jechać ostatnio wieczorem i sprawa wygląda tak. Przy otwieraniu auta, od razu odpaliło się CLH - świecą wszystkie pozycje, więc nawet z przodu coś widać, chociaż wiadomo, że światła jest mało i nie tyle co na halo/drl. Ale działa! :) Z wad, to niestety uruchamia się 'brzęczek' od świateł przy otwieraniu drzwi:p
Po odpaleniu auta nocą dosłownie po sekundzie odpalają się światła mijania bez problemów itp.
Po zaparkowaniu i wyjściu z auta elegancko zamykamy i znowu palą się pozycje - CLH działa :) Palą się może 10 sekund (w opisie niby 20 ale nie mierzyłem ze stoperem).
Filmiku jeszcze nie ma. Może dzisiaj nagram wieczorem. Cały czas nie mam 'skalibrowanego' czujnika natężenia światła, bo nie mogę w dobry moment trafić:p
Za to z wad, mimo, że chyba wyłączyłem 'tunnel mode' (wrażliwy), to po wjeździe na zadaszony parking odpalił mi xenon zaraz przed zaparkowaniem, więc na parę sekund tylko - trochę bez sensu ale to może jeszcze da się ogarnąć:)
Dorzucam 3 fotki nocą + filmik z CLH. Oczywiście w podstawowej wersji regulacja poziomu podświetlenia przełącznika nie działa.
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

\\edit
Jeszcze słów parę o kwestii zakupowej. Padło pytanie czym się różnią poszczególne aukcje, gdyż jest ich kilka. Moim zdaniem - niczym :) Jest to jedynie kwestia tego, że jest kilku sprzedawców tego samego produktu - konkurencja. Jak się okazuje, jest to 'dinks', który jest produkowany w fabryce a nie przez entuzjastę w garażu. Są dostępne dwie wersje - z kabelkiem czerwonym i bez niego. Kabelek ten służył do obsługi CLH, podpinało się go pod kierunki ale obecnie funkcja ta została przeniesiona "do wnętrza" urządzenia. Ja mogę tylko polecić sprzedawcę u którego kupiłem z oczywistych względów. Pozostali to jakieśtam ryzyko, ten już sprawdzony, ma sporo komentarzy itp.
Trzeba oczywiście założyć konto, podać adresy itp. Jeśli chodzi o kwestie płatności, sugeruję próbować karty kredytowej/debetowej (ja użyłem Visa z mBanku, z możliwością płatności Internetowych [na odwrocie jest 3cyfrowy kod]). Taki sposób powinien być tańszy niż przelew (pewnie z 50zł lekko). Wadą takiej płatności jest podwójne przewalutowanie, jeśli płacimy kartą z konta w złotówkach (raz na euro i potem euro na dolary). Mi wyszło koło 10zł za przewalutowanie.
Ostatnio zmieniony śr maja 07, 2014 11:09 przez miskieusz, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Włącznik auto + coming home

Post autor: MaciekV5 » czw kwie 24, 2014 10:50

miskieusz, szkoda, że przeoczyłem fakt że kupujesz ten zestaw bo chyba sam bym się skusił ;)
Zastanawia mnie jak rozwiązać CLH w przypadku xenonu, wiadomo trochę szkoda go do tej funkcji podłączyć. Przeciwmgłowych nie mamy, ja akurat DRL nie mam i nie planuję, fajnie mogłoby to zadziałać z długimi o zmniejszonej mocy ale to pewnie trochę większa rzeźba i nie wiem na ile to jest wykonalne. Z przesyłką, w PLN ile Cię to wyniosło i jaki czas przesyłki?
Czekam na filmik z działaniem :pub:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Włącznik auto + coming home

Post autor: miskieusz » czw kwie 24, 2014 15:23

MaciekV5, hmm ogólnie kupiłem, bo była "promocja" akurat. Zapłaciłem 59.07$, czyli po mbankowych przewalutowaniach wyszło ~190zł. Przesyłka szła tydzień z CHRL :)
prawdę mówiąc kupiłem tylko jedno i nie chciałem więcej zamawiać, bo rośnie ryzyko, że się urząd celny przyczepi i wtedy cło+podatek i zakup robi się nieopłacalny:p
co do CLH, to Xen nie jest tutaj używany, podejrzewam, że właśnie dlatego żeby nie niszczyć palników itp. Ogólnie to prawdopodobnie (tak podejrzewam) co tylko podepniesz pod PIN odpowiadający za halogeny przednie we wtyczce, to Ci się zapali przy funkcji CLH. Kwestia takiego zmostkowania, żeby tylko w jedną stronę szło i będzie działać (pewnie mich77bor albo hayperka będe męczył :D )
Ostatnio zmieniony czw maja 08, 2014 13:17 przez miskieusz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Włącznik auto + coming home

Post autor: zimnylech » czw kwie 24, 2014 18:27

uj kolejny wydatek


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

szczyku

Włącznik auto + coming home

Post autor: szczyku » czw kwie 24, 2014 18:35

zimnylech, żyjesz jeszcze :jezor:



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Włącznik auto + coming home

Post autor: krazorek » czw kwie 24, 2014 20:05

Z tego co mi się kojarzy to te z tą małą wtyczką były stosowane w wersjach z CANem. Chodziło o to, że za włącznikiem był rządek przekaźników, który zapobiegał temu, żeby cały prąd (idący np. na światła mijania) nie szedł przez przełącznik tylko przez przekaźniki. Na włączniku był tylko mały prąd sterujący - oszczędzali na materiale. Też z początku myślałem, że różnią się tylko wtyczką...



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Włącznik auto + coming home

Post autor: MaciekV5 » ndz kwie 27, 2014 12:26

Nagłośniłem temat znajomemu, który ściąga części z CHRL. Jeśli zebrałoby się trochę osób zainteresowanych na zestaw, który opisał miskieusz, to byłaby szansa na ściągnięcie większej ilości tych zestawów, cena byłaby niższa (nie wiem o ile) no i z gwarancją. Jak będę coś wiedział więcej to napiszę. Ktoś zainteresowany? ;)



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Włącznik auto + coming home

Post autor: miskieusz » ndz kwie 27, 2014 12:58

MaciekV5, gościu sam proponuje niższą cenę, przy większej ilości (parę $). Nie wiem jak Twój znajomy to sprowadza (i nie chcę wiedzieć;)) ale trzeba pamiętać, że przy dużych ilościach istnieje ryzyko oclenia i opodatkowania
Co do samego przełącznika, ja jak najbardziej polecam :bigok:



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Włącznik auto + coming home

Post autor: markus420 » pn maja 05, 2014 20:14

Witam. Zmieniło się coś w temacie?
MaciekV5, wiadomo już coś odnośnie sprowadzenia i kosztów takiego gadżeciku. Może bym się zdecydował. :food:
miskieusz, mam pytanie czy podłączyłeś CLH pod dzienne, czy ewentualnie nie ma z tym problemu? :los2:



miskieusz
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7799
Rejestracja: śr sie 01, 2007 22:42
Lokalizacja: DW

Włącznik auto + coming home

Post autor: miskieusz » pn maja 05, 2014 21:25

markus420 pisze:miskieusz, mam pytanie czy podłączyłeś CLH pod dzienne, czy ewentualnie nie ma z tym problemu? :los2:
nie, jeszcze nic nie robiłem. To ogólnie nie jest takie proste (podejrzewam), bo wyjściem CLH jest pin 7(bodajże) z kostki, czyli przednie przeciwmgłowe i w to miejsce trzeba się podłączyć dziennymi ale tak, żeby prąd płynął tylko w jedną stronę w sumie, bo inaczej to będą się paliły dzienne i włącznik będzie myślał, że jest przednie halo włączone (tak podejrzewam, z elektrykami jeszcze nie gadałem:P)



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Włącznik auto + coming home

Post autor: MaciekV5 » pn maja 05, 2014 21:36

markus420, Problem jest ze zdobyciem modułu, sam włącznik jest ale moduł ciężki do zdobycia (w celu skopiowania jak to u chinoli ;) a sporo osób musiałoby się zgłosić żeby się oplacało na legalu ściągać i opłacić jeszcze cło do tego przez znajomego. W związku z tym, chyba sam skorzystam z tej oferty, z której kupił miskieusz.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Włącznik auto + coming home

Post autor: markus420 » wt maja 06, 2014 10:58

Dzięki za odpowiedzi. Trzeba się będzie zastanowić nad zakupem indywidualnie.
miskieusz, jak byś już to jakoś to podłączył, mam nadzieję, że podzielisz się wiedzą :grin:
Jeszcze ewentualnie ktoś bardziej obeznamy w angielskim mógłby pojaśnić czym różnią się te wersje tego gadżetu
http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... 0506003739?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości