Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » pt lut 22, 2013 20:58

Zainspirowany słabą gamą aftermarketowych świateł do bory, które w większości przypadków występują tylko w wariancie LHD, i jakości typu badziewie a w porywach tandeta, zdecydowałem się wykonać retrofit przy użyciu projektorów bixenon Morimoto Mini D2S, których cechą szczególną jest ułatwiony montaż jako wchodzą przez oryginalny otwór gdzie wchodzi H4, nie trzeba nadmiernie ciąć reflektora aby osadzić projektor jak w przypadku np. FX-R 3.0

Wiadomą sprawą jest także to że plastikowe klosze lamp w borze/golfie po 10 latach nie wyglądają zbyt ponętnie :los2: w stanach firma volx tuning robi aftermarketowe szklane klosze które również postanowiłem założyć.

Firma z której zakupiłem potrzebne elementy: http://www.theretrofitsource.com" onclick="window.open(this.href);return false; była na tyle uprzejma i kupiła mi klosze z ebay usa po czym spakowała z resztą gratów i wysłała je do mnie dzięki czemu nie musiałem się bawić w 2 paczki ;))

Części zamówiłem 15 Stycznia a dostałem 22 Lutego :los2: ale tak to już jest z międzykontynentalnymi przesyłkami xD

Z racji tego że w UK nie występuje przyczepianie się do tego czy coś ma homologację czy nie, zabawy w zabieranie dowodów rejestracyjnych i problemach na przeglądzie, postanowiłem że to będzie najlepsze rozwiązanie tematu słabych fabrycznych świateł, samochód ma fabrycznie zamontowane spryskiwacze, teraz się do czegoś przydadzą ;)) stoi również na utwardzonym zawieszeniu także nie przewiduje problemów z nadmiernym oślepianiem innych kierowców. (typowa gadka o braku auto-poziomowania mile widziana :los2: )

Oczywiście, była opcja OEM xenonu, za 500 lub więcej funtów, o ile znalazłbym parę na sprzedaż, z ch*j wi jak bardzo wypalonymi muszlami, o samo poziomowaniu tez zapomnij, sensor na belkę, na przód amortyzator, przy obniżonym zawieszeniu, potrzeba by dobrego kota żeby to podpiąć żeby to działało jak należy, o ile w ogóle. generalnie olałem temat, zwłaszcza że to nie bi-xenon.

Temat będzie ciężki na fotkach także jeśli gdzieś siedzicie na mobilu to można to wziąć pod uwagę :D

Obrazek
Obrazek
Yankesy wiedzą jak zapakować :los2:

Obrazek
Wiedzą tez jak wykiwać celników :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Generalnie te projektory mają średnie oceny jeśli chodzi o światło na tle innych projektorów, zwłaszcza tych przy których trzeba mocno ciąć reflektor aby osadzić, jednak jeśli się je trochę podpicuje można ogarnąć ładne światło, jak widać na zdjęciu wyżej miałem przeciek światła.

Obrazek
Tutaj już bez przecieku, solenoid odbija światło, trzeba pomalować na czarno farbą do wysokich temperatur :D

Obrazek
Na początku myślałem ze ta blaszka odbija, jednak to nie było to, ale nic nie szkodzi może być czarne ;))


Obrazek
Obrazek
Czubek solenoidu pomalowany i już nie ma wycieku nad linie ;))

Obrazek

Generalnie jest ładny color flicker :okej: " onclick="window.open(this.href);return false; :okej:

Obrazek
Tutaj standardowe rozejście świateł, będzie do czego porównywać.

Koszta:

Za całość zapłaciłem USD 455,87 + GBP 22,42 koszta na miejscu (import vat, clearance fee).

Bi-xenon Morimoto Mini Stage III Kit (D2S) $295.00
Ballasts: Morimoto 3Five 35w (Long Cord Output) +$5.00
Bulbs: Morimoto 3Five 5000K D2S
Projectors: RHD (UK, Australia, etc)
Shrouds: E46-R
Wire Harness: Relay: H4/9003

Szklane klosze: http://www.ebay.com/itm/VW-MK4-Jetta-Bo ... 0779954773" onclick="window.open(this.href);return false; $74.99

Wysyłka

USPS Priority Mail International: $67.12
Insurance: $7.50
Signature: $2.50

Trzeba montować :los2:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: skaktus » sob lut 23, 2013 15:32

Tekst wygląda jak reklama...słaba.

Soczewki tego typu nie odbiegają jakością od chińskich wynalazków. Różnią się jedynie zastosowanym palnikiem na D2S co jest plusem. Minus to to że pasują praktycznie tylko pod lamp na H4, pod H7 trzeba już nieźle rzeźbić a o H1 można zapomnieć.

Lustro napylane na plastik itd - moim zdaniem nie warto, lepiej się zaopatrzyć w typowe soczewki np. z Toyoty na aluminiowych lustrach.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: JacekB » sob lut 23, 2013 17:52

krizzo, piszesz o tym, że zamienniki to tandeta, a zdaje się że sam kupiłeś jeszcze gorszy szrot. Jakość powłok i ogólnie wykonania to jedna wielka porażka a ceny tak kosmiczne, że zdecydowanie bardziej wolałbym oryginalne xenony do Bory. Fatalnie to wygląda a cena bardzo przesadzona.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » sob lut 23, 2013 23:28

skaktus bo to nie reklama, jest to moje osobiste zdanie na ten temat o które nie mam zamiaru się z nikim kłócić :helm: Pod H7 można bez rzeźby zastosować projektory Morimoto Mini H1, na tej samej zasadzie jak Mini D2S w H4. Racja jest w tym, że jest to produkt chiński, jakość nie bije na kolana, ale przy cenie USD110 (cena samych projektorów) nie znalazłem nic ciekawego co mógłbym wziąć pod uwagę przy wyborze, myślałem o projektorach FR-X 3.0 ale jednak na pierwszy retrofit zdecydowałem się na te łatwiejsze do zrobienia, nie mam nawet dremela żeby jakoś to powycinać ani zbytnio przestrzeni do ustawiania projektorów na samochodzie co się przydaje o wiele bardziej przy wstawianiu w wyciętą dziurę.

P.S. Tylna część projektora jest z metalu nie plastiku, nie wygląda mi to na jakiś szlachetny metal ale jest dosyć twardy, wierciliśmy w tym nawet.

JacekB poszukiwania OEM xenonu w wariancie RHD jest nie lada wyzwaniem a ceny to przeważnie GBP 500-600 za set. Ja razem zapłaciłem GBP 330 za wszystkie części. Po instalacji oczywiście wrzucę rzut światła na ścianę z różnych odległości, będzie można sobie samemu porównać i zadecydować czy światło było warte ceny/zachodu. Jeżeli masz jakieś zdjęcia świateł zamienników, jakichkolwiek (obojętnie RHD czy LHD) wrzuć proszę chętnie zobaczę jak się spisują :)

Tymczasem dzisiaj ruszyłem z montażem i jak można się było spodziewać wszystko co mogło nie pasować nie pasowało ale tak to już jest z custom job :los2:

Obrazek
Generalnie w jednej lampie nie było tej zaślepki co jest z tyłu na uszczelce, przez parę lat lampa nabrała ostro syfu ale po wyczyszczeniu jest nawet git, z chromem trzeba ostrożnie bo odchodzi bardzo łatwo.

Obrazek
Tutaj już przymiarki, było trochę zabawy żeby ustawić światło na poziom podobny do oryginalnej żarówki, w sumie wyszło nawet idealnie na tym samym poziomie.

Obrazek
Jako że w borze żarówka H4 nie wchodzi idealnie prosto tylko pod kątem, oryginalna blaszka musiała być spiłowana i projektor ustawiony na prosto, żeby to się trzymało przewierciłem przez całość dziurę i zakręciłem śrubką żeby nie było mowy o jakimś ruchu.

Obrazek
Osłonkę też trzeba było trochę podpiłować tu i tam żeby ładnie wskoczyła na miejsce :D

Obrazek
Szklane klosze nie mają dziur montażowych do plastiku także wklejone silikonem.

Obrazek
Jakieś tam zapalanie :D

Obrazek
Wstawione, 19 i 43.5 obrotów regulatorami :los2:

Obrazek
Jeszcze nie sklejone, ale przymiareczka musi być :D

Obrazek
Teraz zabieram się za drugą stronę, kto wie może skończę tej nocy :D

P.S. cieknie mi jeszcze jeden spryskiwacz lampy, generalnie jak go wysunę to wylewa się płyn, chyba jakaś uszczelka ma dość jutro może jakoś to ogarnę ;)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: skaktus » ndz lut 24, 2013 19:02

krizzo pisze: P.S. Tylna część projektora jest z metalu nie plastiku, nie wygląda mi to na jakiś szlachetny metal ale jest dosyć twardy, wierciliśmy w tym nawet.
Tylna, czyli tam gdzie nakręcasz nakrętkę / mocowanie. Samo lustro napylane jest na plastik a przy takim układzie całość długo nie pociągnie. Dodatkowo po założeniu osłony widać że całość nie przylega jak powinna - są szpary itd



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Re: Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » ndz lut 24, 2013 19:35

skaktus pisze:
krizzo pisze: P.S. Tylna część projektora jest z metalu nie plastiku, nie wygląda mi to na jakiś szlachetny metal ale jest dosyć twardy, wierciliśmy w tym nawet.
Tylna, czyli tam gdzie nakręcasz nakrętkę / mocowanie. Samo lustro napylane jest na plastik a przy takim układzie całość długo nie pociągnie. Dodatkowo po założeniu osłony widać że całość nie przylega jak powinna - są szpary itd
Lustro/muszla i gwint to jest jeden kawałek metalu,

W sumie poskładałem wszystko, jeszcze ustawię wszystko do końca, jak na razie efekty:

Obrazek
Jutro zrobię jakieś ogarnięte foto może ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



milstone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 23:39
Lokalizacja: wlkp Pń

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: milstone » pn mar 04, 2013 23:14

Przeróbka fajnie wygląda, dużo dają maskownice z e46. Światło na pewno jest lepsze aniżeli ORI halogen, oraz ORI xenon. Mini są w miarę trwałe;) Jest wiele wersji / wydań, TRS sprzedaje jako prawdziwie markowe i wyjątkowe(ich są dobre, reszta be) ;) przy czym na serwisach można kupić identyczne z różnymi limiterami etc. Wiadomym jest, że nigdy to nie będzie OEM produkt. Jedni ściągają ze Stanów, a ja ostatnio tam wysyłałem. Gościa z przesyłką wyszło ok. 205$, a w Stanach musiałby dać 340$;)
Ważne, że kolega jest zadowolony. Na pewno mniej oślepia od wszystkich oryginalnych xenonów. Gratki!



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » śr mar 06, 2013 18:40

Generalnie jak na projektory za 110USD to na moje oko są spoko, 35watt używam także nie przewiduje wypalenia ale będę raportował jak coś się będzie psuło :los2:

W Polsce z tego co widzę scena retrofittingu raczej prawie nie istnieje :? zakładam że to przez czepianie się o to czy jest znak E zamiast po prostu sprawdzenia czy świeci elegancko :los2:



milstone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 23:39
Lokalizacja: wlkp Pń

Re: Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: milstone » pt mar 08, 2013 01:44

krizzo pisze:Generalnie jak na projektory za 110USD to na moje oko są spoko, 35watt używam także nie przewiduje wypalenia ale będę raportował jak coś się będzie psuło :los2:

W Polsce z tego co widzę scena retrofittingu raczej prawie nie istnieje :? zakładam że to przez czepianie się o to czy jest znak E zamiast po prostu sprawdzenia czy świeci elegancko :los2:

Za tę cenę zasadniczo mogłeś mieć bixy koito albo stanleya, no ale wiązałoby się to z rzeźbą w lampie, więc coś za coś. Odbłyśniki powinny przetrwać, bo jak dobrze widzę, albo nie widze;) te projektory nie mają foregroundlimitera jak te na h1, więc grzać się nie winno tak bardzo. A scena jak to napisałeś faktycznie jest raczkująca, ale idzie w dobrym kierunku;)



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » czw cze 20, 2013 01:00

Dzisiaj wstawiłem samochód na przegląd i nie było żadnego problemu ze światłami, sprawdzane były na tym ich przyrządzie który w sumie nie wiem jak działa nawet :los2:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: skaktus » pn cze 24, 2013 15:07

Urządzenie mierzy światłość oraz kąt / ustawienie reflektora. Gdyby diagnosta był douczony to by wiedział że reflektor żarówkowy ma taki zakres jasności a xenon taki i wówczas by wyszło że lampa na żarówkę a wewnątrz xen. W przypadku stłuczki itd ubezpieczyciel może do tego podejść inaczej :grin:



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » pn lis 03, 2014 21:15

UPDATE PO 2 LATACH

Żarniki nie OEM: badziewie, precyzja osadzenia kapsuły, wydajność nie do porównania z powiedzmy philipsem, mam teraz D2S philipsa i jest o wiele lepiej niż na morimoto.
Ballasty nie OEM: badziewie, będę kupował denso, bo jedna strona mi świeci może na 30% także nie polecam jakiegokolwiek szitu nie OEM.

Projektory z wyżej wymienionego retrofitu: światło dobrze rozprowadzone, trochę go sporo przed zderzakiem ale jest OK, co do solenoidów od bi-xenonu to straszne kupa :D zacina sie na długich, na krótkich szit.

Nie wypowiadam się co do legalności instalacji, przegląd mi przechodzi bez problemu, ten temat również nie jest tematem do dyskusji tego.

Będę brał następną wersje tego pojektora, jednak są one już z innymi solenoidami, także zobaczymy, jak i również ballasty denso pod D2S.

Widziałem u znajomego jakiś czas temu w corsie wsadzone projektory z porsche, ogólnie jak ktoś jest w stanie sobie załatwić takie rarytasy to nie ma w ogóle porównania co do jakiś nie oemowych sztuk.



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » czw lut 12, 2015 21:02

W tym roku wracam do tematu,

Póki co projektory AL z mini 2007, jest to ogólnie to samo co w e46, tylko jeszcze nie wiem czy pójdę z D1S czy D2S. Do D2S można ściągnąć uchwyt od D1S i użyć plastikowej zakrętki jak w E46, no albo zipka :los2:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z rodzajem żarówki zadecyduje dostępność oemowych ballastów.

EDIT

Przetwornice jednak zostają! Wypalone zostały lustra w muszlach. Test chińskiej przetwornicy vs morimoto na żarówce oryginalnej 85122. przetwornica morimoto ma 2 lata żarówka około półtora.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Także tylko wymienię projektory jak na razie.

Kupiłem drugą pare świateł na podmiankę aby popracować nad tymi właściwymi.



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Retrofit Bixenon Morimoto Mini D2S + Szklane klosze BORA

Post autor: krizzo » pn paź 26, 2015 21:26

Powoli się zabrałem za wstawianie, czekam na epoxy plastelinę.

Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości