Malowanie środków lamp

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Malowanie środków lamp

Post autor: steniu4 » śr paź 03, 2012 22:21

tutaj się w ogóle namieszało tematów. Chodzi i o klosze i o ramki...
Ramki szlifować na lustro, należycie polakierować, po utwardzeniu polerować...
Z kloszami ze szkłą nic nie zrobicie... Tylko wymiana. Z palstikowymi już pisałem od 800 po 1500 jak ktoś lubi to i 2000 ale im więcej gradacji pomiędzy tym końcowy efekt lepszy i to jest pewne. Na koniec pasta polerska. Filc wiertarka i niezaduże obroty. Potem krążek ze szmat taki jak do polerki metali i na kryształ wyprowadzisz...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Malowanie środków lamp

Post autor: golf3dawid » śr paź 03, 2012 22:47

Przyznam , że troche zamieszałem .

Ramki według mnie jak pisałem wcześniej .
Klosze ze szkła wiadomo , nic się raczej z tym nie zrobi a co do plastikowych masz rację :pub: (myślałem , że tym sposobem chcesz robić ramki plastikowe )

Sam w astrze G , malowałem i polerowałem lampy . Tam klosz jest plastikowy i często w astrach robi się żółty , za mgłą .
Miałeś racje im więcej gradacji tym lepiej , ja akurat zacząłem od 800 a skończyłem na 2500 , później na to pasta polerska.

Sory za zamieszanie :D ze wszystkim się zgadzam ale co do samej ramki to nie ma co kombinować .

Jak złoże samochód pochwale się efektem .

Pozdrawiam .


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Malowanie środków lamp

Post autor: przemal » czw paź 04, 2012 09:36

steniu4 pisze:Z palstikowymi już pisałem od 800 po 1500 jak ktoś lubi to i 2000 ale im więcej gradacji pomiędzy tym końcowy efekt lepszy i to jest pewne. Na koniec pasta polerska. Filc wiertarka i niezaduże obroty. Potem krążek ze szmat taki jak do polerki metali i na kryształ wyprowadzisz...
Ja bym dodał na koniec jeszcze 2500 dla pewności ;) Co do filca i wiertarki a później krążków ze szmat, tutaj też pomyślałbym raczej o maszynie polerskiej i odpowiednim padzie oraz paście.

Szkło można polerować tlenkiem ceru ale na razie nie miałem okazji spróbować.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Malowanie środków lamp

Post autor: steniu4 » czw paź 04, 2012 18:33

przemal pisze:Ja bym dodał na koniec jeszcze 2500 dla pewności Co do filca i wiertarki a później krążków ze szmat, tutaj też pomyślałbym raczej o maszynie polerskiej i odpowiednim padzie oraz paście.

Szkło można polerować tlenkiem ceru ale na razie nie miałem okazji spróbować.
Podpisuję się pod tym wszystkimi rękoma i nogami!!

A tlenek ceru to taka lipka trochę jak chodzi o klosze. Próbowałem, ale nie daje to zamierzonego efektu... Świetnie natom,iast brzmi to w opisach aukcji na allegro :P


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
bart3kk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 16:22
Lokalizacja: SLU

Malowanie środków lamp

Post autor: bart3kk » pt paź 05, 2012 20:17

Czy lampy z angola różnią się czymś od naszych ? chyba tylko kloszami ?

Zastanawiam się nad kupnem lamp z angola i zrobieniu z nich smoków

pozdro.



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: Malowanie środków lamp

Post autor: steniu4 » pt paź 05, 2012 22:09

bart3kk pisze:Czy lampy z angola różnią się czymś od naszych ? chyba tylko kloszami ?

Zastanawiam się nad kupnem lamp z angola i zrobieniu z nich smoków

pozdro.
O matko!! Akurat klosze się nie różnią. Odbłyśniki są inne. Przecież tam jeździsz po drugiej stronie jezdni. Po założeniu takich lamp u nas, nie oświetlisz w ogóle pobocza, za to skutecznie będziesz oślepiał wszystkich jadących z naprzeciwka...
Miliard postów wszędzie na ten temat!! :rozpacz:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Lustrous
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 15, 2012 07:53
Lokalizacja: Ostrzeszów

Malowanie środków lamp

Post autor: Lustrous » śr paź 10, 2012 22:34

Ja mam klosz na ktorym pisze TYC co to za firma da sie rozkleic czy tluc?

Drugie moje pytanie to: czym szlifujecie te lampy ;d

oraz czy mozna je pomalowac na różowo w srodku czy nie bardzo?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Malowanie środków lamp

Post autor: skaktus » czw paź 11, 2012 09:50

steniu4 pisze:
bart3kk pisze:Czy lampy z angola różnią się czymś od naszych ? chyba tylko kloszami ?

Zastanawiam się nad kupnem lamp z angola i zrobieniu z nich smoków

pozdro.
O matko!! Akurat klosze się nie różnią. Odbłyśniki są inne. Przecież tam jeździsz po drugiej stronie jezdni. Po założeniu takich lamp u nas, nie oświetlisz w ogóle pobocza, za to skutecznie będziesz oślepiał wszystkich jadących z naprzeciwka...
Miliard postów wszędzie na ten temat!! :rozpacz:
Wprowadzasz w błąd. Lampy w MK4 mają takie same klosze i takie same lustra. Różnią się jedynie przesłoną na żarówce. Jak to pisałeś - było miliard postów na ten temat...
Lustrous pisze:Ja mam klosz na ktorym pisze TYC co to za firma da sie rozkleic czy tluc?

Drugie moje pytanie to: czym szlifujecie te lampy ;d

oraz czy mozna je pomalowac na różowo w srodku czy nie bardzo?
Tyc robi zamienniki, używa b. mocnych klejów, naprawdopodobniej trzeba tłuc.

O czym mówisz - szlifujemy ? Ramkę papierem wodnym itd. Cofnij się o kilka numerów w temacie i tam znajdziesz co i jak.

Na różowo - maluj na co chcesz, gorzej że róż odrazu daje info że przeróbka dla pana gliniarza.



Lustrous
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 15, 2012 07:53
Lokalizacja: Ostrzeszów

Malowanie środków lamp

Post autor: Lustrous » czw paź 11, 2012 22:43

Czyli takie przerobki sa niedozwolone? beda mi kazali wymienic lampy o.O?:d



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: Malowanie środków lamp

Post autor: steniu4 » czw paź 11, 2012 22:56

skaktus pisze:
steniu4 pisze:
bart3kk pisze:Czy lampy z angola różnią się czymś od naszych ? chyba tylko kloszami ?

Zastanawiam się nad kupnem lamp z angola i zrobieniu z nich smoków

pozdro.
O matko!! Akurat klosze się nie różnią. Odbłyśniki są inne. Przecież tam jeździsz po drugiej stronie jezdni. Po założeniu takich lamp u nas, nie oświetlisz w ogóle pobocza, za to skutecznie będziesz oślepiał wszystkich jadących z naprzeciwka...
Miliard postów wszędzie na ten temat!! :rozpacz:
Wprowadzasz w błąd. Lampy w MK4 mają takie same klosze i takie same lustra. Różnią się jedynie przesłoną na żarówce. Jak to pisałeś - było miliard postów na ten temat...
skaktus nie mieszaj!!
Na ludzki rozum, skoro jeździmy po prawej stronie jezdni i nasze światła świecą w ten sposób _/ _/ czyli nisko z lewej żeby nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka a z prawej wysoko żeby oświetlać pobocze, to w ruchu lewostronnym musi i JEST na pewno odwrotnie. Podjedź do ściany i zobacz jak świecą lampy to podchwycisz o co chodzi. Angol siłą rzeczy musi świecić odwrotnie, czyli daje tak ukierunkowane światło \_ \_
Poza tym dość świeży temat w którym sam się wypowiadałeś http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=460163" onclick="window.open(this.href);return false; świetnie tłumaczy adampiasek razem z fotkami jaka jest różnica w lampach. Dodatkowo osłona żarówki jest taka sama w angolach i naszych, co więcej jak ją całkiem usuniesz lampy nadal będą świecić tak samo tylko widać żarówkę która może oślepiać... Wiele aut np nie ma wcale tej osłony oryginalnie bo ona nie wpływa na kształt strumienia...
Kilka postów wyżej masz fotę ode mnie jak świecą euro lampiony na ścianie. Akurat ksenon w soczewce ale kształt jest taki sam w odbłyśnikowych...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Re: Malowanie środków lamp

Post autor: steniu4 » czw paź 11, 2012 23:18

Lustrous pisze:Czyli takie przerobki sa niedozwolone? beda mi kazali wymienic lampy o.O?:d
Homologację na lampę dostajesz na taką, w jakim stanie wyszła od producenta. Każda jakakolwiek modyfikacja powoduje utratę tej homologacji co czyni lampę niedopuszczona do użytku na drogach publicznych... Cokolwiek, malowanie środków lamp, dokładanie drugiego kierunku, włożenie ksenonu czy mocniejszych żarówek...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Lustrous
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 15, 2012 07:53
Lokalizacja: Ostrzeszów

Malowanie środków lamp

Post autor: Lustrous » czw paź 11, 2012 23:51

No nie wiem bo np tam dane lampy wychodza z odpowiednia zarowka, ale jesli wlozymy mocniejsza ktora ma ten atest czy tam homologacje, to i tak mandatu nie ma hmm, nie wiem jak to jest chyba bede musial pomalowac i jak mnie zlapia sie przekonam, albo moze mial ktos doczynienia z czyms takim ile mandatu czy wtedy trzeba wymieniac lampeczki czy jak to tam jest?;d



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Malowanie środków lamp

Post autor: steniu4 » pt paź 12, 2012 08:29

Dobra to inaczej. Może przekombinowałem ze skrótem myślowym przy tych mocniejszych zarówkach ale masz na to przepsy i na drogi jest bodajże maks 55W... Chyba, że miałeś na myśli żarówki +30% itp cuda to można.
A za taki mod to zaden mandat. Zabieraja dowód rejestracyjny i to wszystko....
Jedynie wieksze ryzyko przy stluczce ale z większości modów idzie na szczęście wybrnąć :bajer:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Malowanie środków lamp

Post autor: skaktus » sob paź 13, 2012 11:28

Po pierwsze odcięcia są tak jak piszesz. Dla ruchu prawostronnego _/ a dla lewostronnego \_. Bajer polega na tym, że odpowiednie odcięcie w mk4 uzyskuje się za pomocą metalowej przesłony, jaka jest zamontowana przy żarówce. To ona odcina światła dla każdego z rodzajów ruchu i producent robiąc lampy na dany rynek montuje odpowiednią przesłonę. Inna sprawa natomiast jest w reflektorach np. z Fabii - tam światło formuje całe lustro, dlatego przeróbka takiego reflektora na nap. angielską wersję jest niemożliwa a w przypadku mk4 jest możliwa. Ta sama sprawa występuje w mk3 i reflektorach FK z ringami - tam również przesłona odpowiada za odcięcie. Po zdjęciu przesłony mamy duży okrąg światła (coś jak z latarki). Być może występują lampy całkowicie odmienne z innymi lustrami, jak choćby zamienniki, do mk4 lampy produkuje Valeo, Hella i wielu innych (TYC, Depo, Sonar, Junyan itd) Każdej firmy nie znam i nie wiem jak w każdej występuje system odcięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości