A,B,C Ksenonu

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » czw wrz 06, 2012 13:15

GRIZLI pisze:
skaktus pisze:Różnice dotyczą barwy lun wydajności po wygrzaniu. Różnice niewielkie, ale zawsze.

Nie oczekuj że produkty z allegro są oryginalne - zakup palnika PROSTO OD DYSTRYBUTORA PHILIPSA to około 180 - 190 zł sztuka. Tutaj masz za połowę ceny podróbę. Lepiej w tej cenie zakupić cokolwiek innego z metalowym cokołem trzymającym bańkę oraz homologacją. Na jedno wyjdzie.
To znaczy, że jeśli ja kupuję gdzieś legalnie osprzęt elektryczny Legranda, za który płacę 60% ceny dystrybutora to znaczy, że kupuję podróbki albo towar kradziony? Jest coś takiego jak rabaty, różne dla różnych odbiorców. Prosty przykład kolejny: meble FORTE, kupując bezpośrednio od producenta/dystrybutora zapłacimy dużo więcej niż w każdym jednym wiekszym sklepie meblowym.
Bardziej chodziło mi w tym przypadku właśnie o ta odpowiedź - Różnice dotyczą barwy lun wydajności po wygrzaniu. Różnice niewielkie, ale zawsze
Dzięki
Co innego jak kupujesz mega partię palników i wysyłasz ją do swoich sklepów na terenie całej polski i dostajesz rabaty a co innego jak kupujesz ją od pierdziszewa na allegro który handluje wszystkim co popadnie i od dystrybutora nie weźmie więcej niż kilkunastu sztuk - on rabatu nie dostanie.

Palniki firmy X-TEC kosztują około 125 - 130 zł, mają homologację itd. Nie oczekuj że za 80 zł kupisz oryginalny palnik Philipsa w tej samej cenie. No chyba że od dystrybutora, bez pośredników kupujesz 100 000 sztuk...



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

A,B,C Ksenonu

Post autor: GRIZLI » czw wrz 06, 2012 18:48

Kolego, po pierwsze nie chodziło mi w pytaniu o Twoje podejście do sprzedających na Allegro czy też jakimkolwiek innym portalu. Nie mam 12 lat nie musisz mnie uświadamiać jakie jest ryzyko zakupu przez internet( takie samo jak w przypadku normalnego sklepu) ani zasad udzielania rabatów.
Pytałem się o różnice wynikające z oznaczeń różnych modeli a nie o ryzyko zakupu...jasne, nie? Po Twojemu myśląc, kiedyś kupiłem raczej ,,trefną" przepływkę Pierburga do mojego TDIka na Allegro(ze sklepu, z gwarancją na piśmie), bo kosztowała mnie 370 zł a porządnej hurtowni (sieciówka znana w całej Polsce) gdzie miałem możliwość zakupu, zaśpiewali mi 590 zł po rabacie. Cena zależy od marży sprzedawcy a nie rabatu dystrybutora. Nie raz widziałem już w normalnych sklepach podróby a zwłaszcza części samochodowe. Opakowanie niby ORI a zawartość...już nie. Trzeba być specem aby to rozpoznać.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
sebatm
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 00:49
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

A,B,C Ksenonu

Post autor: sebatm » pt wrz 07, 2012 09:09

Gdzies tam kiedys wyczytalem ze czesci samochodowe sa na trzecim miejscu (zaraz za ubraniami i kosmetykami) najbardziej podrabianych rzeczy. Tak wiec ryzyko, ze sie kupi rzecz podrobiona jest bardzo duze. Ja ostatnio zakupiłem palniki philisa 5000K przez alledrogo, takie jak kolega zapodał w pierwszym linku. Prawdopodobnie polaszczylem sie na cene, bo okazyjna. Palniki przyszly, wygladaja na oryginalne, ale po wlaczeniu swieca na rozowo :/ czyli teoretycznie ostatnia faza zarowki przed spaleniem. Tyle ze jak poswieca troche dluzej ok 30-60min swiatlo zaczyna robic sie bielsze, rozowa poswiata znika. Dzwonilem do goscia z tym problemem powiedzial ze ma identyczna sytuacje u innego goscia. Mowil zeby pojezdzic 3tyg, palnik powinien sie rozpalic, jezeli tak nie bedzie, rzekomo kase zwraca bez problemu.

Morał z tego chyba taki, że lepiej dołożyc pare groszy i kupic u sprawdzonego sprzedawcy i miec pewnosc ze to oryginal. Tyle co mi ten gosc nerwow napsul ta sytuacja to tylko ja wiem :crazy: a wydalem ostatnie grosze z wyplaty zeby ladnie swiecilo :rozpacz:

Mozliwe ze ktos mial identyczna przygode z palnikami i taki problem jak ja i moglby sie wypowiedziec to bylbym wdzieczny.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » pt wrz 07, 2012 19:48

Wszystkie markowe palniki przed sprzedażą ( u producenta) są "przepalane" tj. świecą ileś tam godzin i są kontrolowane pod względem barwy i jasności a potem segregowane według osiągów. Chińczyków nikt nie segreguje ani nie "przepala".

Wybór należy do was - jak bym miał brać coś trefnego, prędzej bym kupił no-name za 10 zł. Na jedno wychodzi.



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

A,B,C Ksenonu

Post autor: steniu4 » ndz wrz 30, 2012 22:57

skaktus pisze:Wybór należy do was - jak bym miał brać coś trefnego, prędzej bym kupił no-name za 10 zł. Na jedno wychodzi.
Dobre i logiczne. Stara prawda mówi, że na tanie rzeczy stać tylko bogatych. Kupujesz taniość i potem wyrzucasz i kupujesz urzędowo oryginał pełnowartościowy. Biedny kupuje odrazu oryginał bo wie, że badziewie i tak będzie nic nie warte i będzie musiał kupować drugi raz a na to szkoda czasu i pieniędzy...
Dlatego zawsze zaczynam poszukiwania od ASO bo na wiele rzeczy wcale nie mają strasznych cen w porównaniu z hurtowniami...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » pt paź 05, 2012 10:35

A w przypadku ASO można liczyć na oryginał a nie podróbkę o wartości 10 zł sprzedawaną za 100 zł (a tak jest w wypadku 95% palników na allegro).



Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

A,B,C Ksenonu

Post autor: lajonek9 » ndz lis 04, 2012 10:42

Kupiłem sobie projektorki tyc do golfika i chciałbym założyć do niego jakiś porządny zestaw ksenonowy. Tylko mam dylemat który zestaw będzie najbardziej optymalny, ten http://moto.allegro.pl/zestaw-ksenony-5 ... 90985.html" onclick="window.open(this.href);return false; czy ten http://moto.allegro.pl/zestaw-hid-xenon ... 85103.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Czy w ogóle będzie to pasowało? A do czego służą te wbudowane filtry na CAN-BUS?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » ndz lis 04, 2012 14:40

CanBus jest do aut z szyną CAN, MK3 nie ma cana.

Co do xenonów - kupuj co ci wizualnie się podoba. Ja mam zestaw za 89 zł i nie zakłóca radia i działa jak trzeba co jest bardzo dziwne, mam też slimy od xenonowe.pl i nie da się z nimi żyć.

Tak więc zakup xenonów z allegro to loteria.

PS-Jaką barwę chcesz wrzucić do projektorów ?



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

A,B,C Ksenonu

Post autor: steniu4 » pn lis 05, 2012 15:26

Bierz 4300K bo i tak te allegrowe są troche niezbieżne jak chodzi o barwę. Wypadają bardziej w niebieskie...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

A,B,C Ksenonu

Post autor: lajonek9 » wt lis 06, 2012 10:45

skaktus pisze:Co do xenonów - kupuj co ci wizualnie się podoba. Ja mam zestaw za 89 zł i nie zakłóca radia i działa jak trzeba co jest bardzo dziwne, mam też slimy od xenonowe.pl i nie da się z nimi żyć.

Tak więc zakup xenonów z allegro to loteria.

PS-Jaką barwę chcesz wrzucić do projektorów ?
No t
o mnie nie pocieszyłeś :/ tzn myślałem żeby założyć ksenony o barwie 6000k ale pewnie będą bardziej rzucać się w oczy a mi głównie zależy na tym żeby mi drogę dobrze oświetlały. Chociaż projektory już na zwykłych żarówkach dają radę :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » śr lis 07, 2012 19:09

Przy 6000K będzie odrazu widać że przeróbka, zresztą markowe palniki nie mają zazwyczaj więcej niż 5000K. Załóż 4300K, ale i tak na tle innych aut z żarówkami będzie widać że coś kombinowane.



sslawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:32
Lokalizacja: ....

A,B,C Ksenonu

Post autor: sslawek77 » sob sty 12, 2013 11:36

czy palnik d2s da się zamontować w miejsce d1s w golfie VI ??



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C Ksenonu

Post autor: skaktus » śr sty 16, 2013 19:10

Mocowanie mają takie same, ale nie będą działać na fabrycznej przetwornicy - D1S to stara wersja palników z wbudowanym zapłonnikiem.



olo244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 02, 2010 22:03
Lokalizacja: Wałbrzych

A,B,C Ksenonu

Post autor: olo244 » sob kwie 06, 2013 20:46

Witam. Panowie co sądzicie o takim zestawie?? nie widać żeby były bardzo zmęczone..

http://moto.allegro.pl/lampy-reflektory ... 86498.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości