Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: marog60 » ndz sty 22, 2017 20:21

matisim pisze:kurde, że też wcześniej tam nie szukałem. znalazłem kilka grup, zobaczę co tam chłopaki malują [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
kolory candy zabije cie ceną ,mysle ze kolor z mazdy bedzie najlepszym rozwiazaniem.jest to 3 warstwowka,wez sobie np 0,1 pierwszej bazy ale powiedz zeby ci zrobili bardziej wisniowy bo ona jest mozna powiedziec rozowa,druga warstwa to juz jest mocno przezroczysta i tu tez mozesz dac jej wiecej warst zeby wyszlo ciemniej.tez szukam podobnego koloru dla siebie sprawdzalem juz soul red mazdy ,reno nnp,ale dalej to nie to co bym chcial i chyba zostanie wlasnie zmodyfikowac kolor mazdy,jezeli cos znajdziesz podsylaj tu bede sledzil temat



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: matisim » ndz sty 22, 2017 21:23

z tego co się interesowałem to pierwsza warstwa tej farby jest srebrna później już tylko delikatny kolor. Ale to wszystko zależy z jakieś firmy jest ten kolor. Robią nawet tak że lakier jest barwiony. Candy Wcale nie wychodzi tak drogo, skoro soul red wychodzi między 200 a 250 a litr (jednej warstwy) A Candy od 250 to praktycznie to samo. ja się zdecydowałem malować jednego golfa właśnie w kolor mazdy, ale biorę sobie jeszcze od znajomego Candy na próby. i mam zamiar zrobić próbki 3 kolorów, z reno, z mazdy i Candy.



mlodyluk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 533
Rejestracja: śr gru 29, 2010 23:39
Lokalizacja: KLI
Auto: Mk4
Silnik: AQP

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: mlodyluk » ndz sty 22, 2017 21:25

marog60 pisze:druga warstwa to juz jest mocno przezroczysta
czyli rozumiem że grubsza warstwa lub jedna wiećej już zmienia kolor na ciemniejszy, więc malowanie samochodu po całości i teoretycznie można zapomnieć później o jakimś malowaniu elementu bez różnicy w odcieniu. Na starsze auto lub szpachlowane to radził bym jakiś prościejszy lakier bo jakiś spalony rant od opony czy coś tego typu i będzie problem.


moje mk4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=538006" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: matisim » ndz sty 22, 2017 22:24

w takim przypadku trzeba mieć identyczne warunki do malowania, identyczne ustawienia pistoletu i malować dany element. Nic trudnego jak robi się to od początku samemu. Ale fakt jest taki że warstwa więcej i dziękuję, inny odcień.



mlodyluk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 533
Rejestracja: śr gru 29, 2010 23:39
Lokalizacja: KLI
Auto: Mk4
Silnik: AQP

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: mlodyluk » ndz sty 22, 2017 23:07

Jeżeli się maluje od początku ale kilka tyg później już nie będziesz pamiętać jak prowadziłes pistolet itp, no i lakierowane auta w całości poskładane żeby się nie różniły elementy bo myślę że tu nie tyle ilość co nawet grubość warstwy może mieć znaczenie. Zrób tak jak kolega pisał wcześniej, tylko np polakieruj jeden element w jeden dzień a za dwa dni drugi i postaw obok siebie najlepiej w pół cieniu wtedy wychodzi wszystko.


moje mk4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=538006" onclick="window.open(this.href);return false;

marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: marog60 » ndz sty 22, 2017 23:21

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ofvQ ... eH6cn4msb9" onclick="window.open(this.href);return false;
candy napewno to co szukasz ale tak jak wczesniej pisalem cena za same materialy to 4tys+
w wolnym czasie zrobie blotnik w tym kolorze
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/gVEt ... pG27spyy4C" onclick="window.open(this.href);return false;
zobacze jak to sie ma do soul red bo ten juz mam polakierowany



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: matisim » pn sty 23, 2017 09:05

to podrzuć zdjęcie jak to się różni [SMILING FACE WITH SMILING EYES] ten wyżej to jakieś BMW?

ja mam gościa, który sprzedaje Candy po 25 zł setkę. czyli litra masz za 250, ale nie pamiętam czy to co on sprzedaje się rozrabia 1:1 czy może 2:1.



marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: marog60 » pn sty 23, 2017 13:46

ten pierwszy to candy ,jezeli juz mowimy o candy to sama baza nie bedzie robic roboty musi tez byc odpowiedni podkolor i lakier do tego,ktory nie jest tani poczytaj na fb ,są fotki i cos troche opisane.
tu masz link do HOK
http://sklep.custom-shop.pl/124-kandy-kbc" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: matisim » pn sty 23, 2017 17:20

lakier jak lakier, normalny może być. Bardziej chodzi o grubości tego lakieru, im więcej warstw tym większa głębia tego koloru. Wiem że konkretny lakier kosztuje Ale kogo stać na droższy lakier niż cały samochód jest warty :lol: A pod Candy daje się normalne czyste srebro, ziarnistosc do wyboru i tyle.



Awatar użytkownika
NeXaR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw maja 12, 2016 18:30
Lokalizacja: Wodzisław

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: NeXaR » sob kwie 15, 2017 23:20

Witam orientuje się może ktoś co to za kolor lub zna coś podobnego do tego? Na pewno jest jaśniejszy od lw5y z generationa
Obrazek



marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: marog60 » ndz kwie 16, 2017 11:16

podobny opel 291



Awatar użytkownika
NeXaR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw maja 12, 2016 18:30
Lokalizacja: Wodzisław

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: NeXaR » ndz kwie 16, 2017 23:26

marog60 pisze:podobny opel 291
Serdeczne dzięki o coś takiego mi chodziło :)



Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Re: Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: Poldzer » ndz kwie 23, 2017 23:06

Co to za kolor? Wlepa w bagazniku nieczytelna: [ podobno la7y
FB_IMG_1492981322696.jpg
FB_IMG_1492981295799.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

Poldzer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lis 03, 2015 17:03
Auto: jetta mk2
Silnik: 1V?

Kody lakierów, temat dot. kolorystki nadwozia

Post autor: Poldzer » ndz kwie 23, 2017 23:06

Te na górze jest świeższe foto


Golf 2 jest moim pierwszym samochodem i w dodatku na gaz, więc proszę nie bijcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości