[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
lukib7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 31, 2011 18:03

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: lukib7 » wt maja 31, 2011 20:16

Witam! Przepraszam, że piszę na forum golfa, ale niestety na forum felki nie uzyskam interesujących mnie informacji, przy całym szacunku do ich wiedzy mechanicznej. Wy macie napewno dużo, dużooo większe doświadczenie w tuningu, a poza tym sama felka jest w sumie golfo/polo podobna i dzieli troszkę części z VW :kac: więc pozwoliłem sobie zadać to pytanie tu. Od niedawna jestem właścicielem Skody Felici 1.3 z 1999. Auto ma przejechane tylko 30000 km i jest w idealnym stanie mechanicznym. Było od początku w rodzinie. Teraz chciałbym zająć się za jakiś lekki tuning w stylu us/german. Na pierwszy rzut chciałbym zamontować obrysówki od MK4. I tu mam kilka pytań:
1. Jaką wielkość mają te obrysówki? (chodzi mi o wysokość i długość) Listwa w felce ma 6,5 cm wysokości i ponad 30 długości po stronie bocznej.
2. Jak osadzić taką lampkę w listwie/zderzaku? Wiem, że kilka osób już robiło tak w europejskiej wersji mk4 i tu chyba zasada była by taka sama ?? (tylko brakuje mi instrukcji krok po kroku)
3. Czy takie lampki z allegro są ok? http://moto.allegro.pl/golf-bora-jetta- ... 66754.html
4. Jak to podpiąć? Czy pod postojowe? Czy puścić pod oddzielny przycisk, tak żeby można było to wyłączyć? (jak by jakiemuś nadgorliwemu krawężnikowi przeszkadzało)
5. Jak ma się to do prawa w naszym nie do końca zdrowym kraju? ( pytam się bo w USA wszystkie samochody to mają i nikomu też nie przeszkadzają np. czerwone kierunki)
6. Czy jest może wśród Was osoba z Torunia lub okolic, która ma odpowiedni sprzęt i umiejętności i podjęła by się montażu lampek? Ja mam dwie lewe ręce :okej: i brak odpowiedniego sprzętu.

Proszę o wyrozumiałość i z góry dzięki za pomoc! :pub:
załączam fotki (jedna to VT ;) ):
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Obrazek

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: Shmatan » wt maja 31, 2011 20:43

lukib7 pisze:5. Jak ma się to do prawa w naszym nie do końca zdrowym kraju? ( pytam się bo w USA wszystkie samochody to mają i nikomu też nie przeszkadzają np. czerwone kierunki)
Pisałem o tym conajmniej 5 razy na forum - wystarczy czasem poszukać!
Obrysówki jako światła pozycyjne boczne sa legalne, ale wszystkie US nie mają euro homologacji



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: Maximus-83 » śr cze 01, 2011 16:20

Po co montować te światła skoro nie było Felici na amerykę :/
Ja mam czerwone kierunki z tyłu i jeszcze nikt się nie doczepił (czyt. nie zauważył).

P.S.
Wytnij dziury, wklej od środka i podłącz pod postojówki.


Obrazek

Awatar użytkownika
lukib7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 31, 2011 18:03

Re: [Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: lukib7 » śr cze 01, 2011 18:49

Po to, żeby wyglądała ciekawiej od setek tysięcy innych felici. To, że felki nie było w USA, mi nie przeszkadza. Ważne, że mi się podoba. I to chyba będzie pierwsza fela w stylu US.
Planuje podłączyć jeszcze kierunki w tylne halogeny, tak, żeby świeciły na czerwono, ale to wymaga trochę kombinacji przy światłach i kostce.

Czy naprawdę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na resztę pytań?


Obrazek

InspektorKot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pn lis 09, 2009 19:35
Lokalizacja: KR/TKA
Kontakt:

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: InspektorKot » śr cze 01, 2011 21:12

1. Spytaj sprzedawcę na aukcji
2. Jak jak mówi Maximus-83, lub poszukać na allegro, czasami są fragmenty zderzaków razem z obrysówkami do wspawania i takie coś dać plastikarzowi do wkomponowania w zderzak, ale to już droższe rozwiązanie
3. Te z aukcji jak najbardziej ok
4. Podepnij pod postojowe, lub pod kierunkowskaz
5. Co do prawa nie wiem, ale jeżdżą przecież np volvo z obrysami
Jeśli chcesz się bawić w US proponuję jeszcze przerobić wnękę pod tablicę z tyłu i zamówić małą rejestrację, do tego postojówki przenieść z reflektora do kierunkowskazu przedniego :-)
Z światłami z tyłu lepiej nie kombinuj nic



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: skaktus » czw cze 02, 2011 08:50

Kierunki w tylne halogeny ? Zastanów się co robisz...Przecież to będzie oślepiać.

Tylne halogeny mają za zadanie dawać po oczach, tak aby zobaczyć auto w mgle.

Jak zrobisz żeby świeciły "zawsze z kierunkami" to ja dziękuje. W nocy ktoś może bardzo się zezłościć...



Awatar użytkownika
lukib7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 31, 2011 18:03

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: lukib7 » czw cze 02, 2011 21:08

Źle mnie zrozumiałeś!!! Nie jestem idiotą, żeby halogenowych żarówek używać jako kierunków. Felicia ma symetryczne tylne światła i na górze tych świateł są halogeny. Mi chodziło o to, żeby je zlikwidować, wstawić tam zwykłe żarówki i podłączyć pod to kabelki od kierunków - wyglądało by to jak kierunki w mk3 tylko czerwone. Dodatkowo zostawił bym ori kierunki tak, żeby w razie nadgorliwej kontroli można było przepiąć kabelki. Muszę tylko ogarnąć kostkę ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: skaktus » pt cze 03, 2011 09:33

Kolego, trochę się mylisz.

Tylne światła przeciwmgielne opierają się na TAKIEJ SAMEJ żarówce jak w kierunkowskazach, jak w światłach STOP. Każdy z tych elementów ma żarówkę P21W. Tylne światła przeciwmgielne nie mają żarówki halogenowej, tylko zwykłą żarówkę P21W.

Tutaj świecenie zależy od lustra, tego jak ono skupia itp. PRzeciwmgielne dają mocno po oczach bo taka ich rola. Więc mimo to że będzie tam jak to nazywasz "zwykła" żarówka to i tak będziesz oślepiał, proste. Wiele tutaj nie wykombinujesz. Jak chcesz mieć czerwone kierunki bez przeróbek, kup czerwoną żarówkę...Bynajmniej nie będziesz kolejnym zagrożeniem na drodze.



Awatar użytkownika
lukib7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 31, 2011 18:03

Re: [Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: lukib7 » wt cze 07, 2011 12:46

Obrysówki zakupione. Mam już wstępnie ugadany montaż. Teraz szukam zegarów w milach od anglika :) i czerwonych żarówek do tylnych kierunków (nie do halogenów :) ).


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: skaktus » wt cze 07, 2011 19:26

Do czasu bardziej szczegółowej kontroli lub do stłuczki, bo ktoś będzie myślał że hamujesz a ty kierunek włączasz.



Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: Arkadiush » wt cze 07, 2011 19:32

No i wtedy jak ktos cie w tyl walnie to bedzie twoja wina tak jak to jest z przyciemnianiem tylnych lamp. Moim zdaniem nie warto tego robic bo i tak tego zbytnio nie widac.


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

Awatar użytkownika
lukib7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 31, 2011 18:03

Re: [Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: lukib7 » wt cze 07, 2011 22:10

Ok temat czerwonych kierunków sobie odpuszczam.


Obrazek

Awatar użytkownika
lukib7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 31, 2011 18:03

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: lukib7 » śr cze 08, 2011 19:29

Dzisiaj doszły do mnie obrysówki z tej aukcji: http://allegro.pl/golf-bora-jetta-obrys ... 09466.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lampki są firmy DEPO. Jakość jest naprawdę dobra. Na ebayu cena wynosi ok 20-25$ tak więc uwzględniając to, że doszły do mnie na następny dzień mogę dopłacić te kilkanaście zł i się nie martwić. Jutro postaram się je zamontować.
Dodaje fotki. Jak widać nachylenie obrysówki jest takie samo jak listwy :bajer: .

ObrazekObrazekObrazek


Obrazek

InspektorKot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pn lis 09, 2009 19:35
Lokalizacja: KR/TKA
Kontakt:

[Skoda Felicia] Montaż obrysówek od Golfa IV

Post autor: InspektorKot » śr cze 08, 2011 21:06

No i świetnie się zgra :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości