A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
exec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 23:50
Lokalizacja: wilczyce/wroclaw

Post autor: exec » sob wrz 02, 2006 18:37

Czesc wam!

Zainspirowany tym tematem postanowilem w koncu zabrac sie za rdze u mnie a jest sie za co brac :grin:
Tylko misiek mam prosbe - podaj po kolei nazwy wszystkich preparatow ktorych trzeba uzyc(z krotkim info do czego to sluzy) do pozbycia sie babola bo jakos ze zdjec tak nie do konca moge sie rozczytac a chce sie zaopatrzyc we wszystko co potrzeba :grin:

Wrzuce fotki (miniaturki do klikania) jak to wyglada u mnie:
1. Klapa - widac ze ktos juz przede mna to robil jeszcze od srodka widac korozje wiec bede musial odkrecic zamek i plastiki zeby sie do tego dobrac.
Obrazek

2. Blotnik - total hardcore :helm: Tez widac ze juz to bylo robione chociaz moze aparat tego tak dobrze nie uchwycil.
Obrazek
Obrazek

Ok to czekam na ta liste preparatow a potem na zakupy :okej:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz wrz 03, 2006 13:02

cześć :bigok:
więc tak -- odrdzewiacz nosi nazwę Cortanin (ale moze to być kazdy inny odrdzewiacz)
rozpuszczalnik - benzyna ekstrakcyjna firmy DRAGON, może to bić też zwykłe nitro
szpachla -- firmy NOVOL , może być inna
zestaw reperacyjny - firmy NOVOL (mata szklana + żywica), moze też byc jakiejkolwiek firmy

[ Dodano: 06-09-03, 13:04 ]
powodzenia podczas prac :bigok:


:-k ...

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lis 14, 2006 22:13

Ja_Sha_Taan pisze:P.S. głupie pytanie - odtrawianie (co to, jakiś antyklorozyjny podkład czy jak )
wcale nie głupie - kto pyta nie błądzi --- "wytrawianie " chodzi tu o to by wytrawić specjalnym (np: Cortanin) środkiem pozostałości rdzy po oczyszczeniu miejsca które masz zamiar naprawić/poprawić
Ja_Sha_Taan pisze:Jedno z nich ma około 4-5mm głębokości. Czym to najlepiej zrobić, szpachla takiej grubości nie popęka??
no tej grubości szpachla napewno popeka (zwłaszcza na masce którą się trzaska), proponuję ci zrobić tak że wyklepać ile się da i dopiero resztę uzupełnić szpachla, wcześniej dobrze trzeba zmatowić miejsce gdzie ma być szpachla


:-k ...

Awatar użytkownika
dezeus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt lut 28, 2006 21:51
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: dezeus » sob lis 18, 2006 00:11

Witam chciałbym się podłączyć pod temat jeśli można przeczytałem dokładnie,cały temat i bardzo mnie zaciekawiło,wielkie uznanie dla Misiek 10111,nie przypuszczał bym że takimi sposobem można .Ja mam podobne problemy jeden bobel i kilka dziwnych ...,na rantach dzwi zresztą przyśle zdjęcia i wtedy sie zapytam jeśli można Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob lis 25, 2006 11:45

dezeus pisze:wtedy sie zapytam jeśli można Pozdrawiam
śmiało pytaj - czekam na foty :bigok:


:-k ...

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr gru 06, 2006 01:38

Witam
lakiernictwo to dla mnie czarna magia, a więc mam przerysowany lewy kawałek tylnego zderzaka i kawałek błotnika(ok 3 cm) nierówność powieszchni jest więc będe szpachlować moje pytania to:

1: czy użyć szpachlówki do plastiku czy może być zwykła samochodowa wykańczająca

2: nie chce malować całych elementów więc jakim papierem zlikwidować miejsca przejść, czy clar mam też przeszlifować i spolerować po odklejeniu taśmy czy tej nie stosować do claru

3:jakie marki lakierów w sprayu polecacie może być motip czy to raczej coś w rodzaju TIP, jaki zestaw lakierów będzie najlepszy w moim przypadku mój lakierek srebrny metalik tak wspominamchodź nie wiem czy to jakoś istotne

4: w razie ewentualnych zlewów jak sobie z nimi poradzić też papierkiem do przejść po wyschnięciu

PS. PIęKNY FAQ

[ Dodano: 06 Gru 2006 00:40 ]
Aha i jeszcze jedno: już nie jest tak ciepło i czy w garażu o temp ok5-10st można robić te czynności czy odradzacie??


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 06, 2006 08:29

malpastaryrower pisze:Aha i jeszcze jedno: już nie jest tak ciepło i czy w garażu o temp ok5-10st można robić te czynności czy odradzacie??
jeżeli nie masz w miejscu uszkodzenia gołej blachy to ja bym z tym poczekał do wiosny, w wyższych temp. lakiery szybciej wysychają i jest mniejsza wilgotność, jezeli masz odsłonietą bleche to bym to tylko zabezpieczył na zimę
malpastaryrower pisze:1: czy użyć szpachlówki do plastiku czy może być zwykła samochodowa wykańczająca
wystarczy zwykła szpachla
malpastaryrower pisze:2: nie chce malować całych elementów więc jakim papierem zlikwidować miejsca przejść, czy clar mam też przeszlifować i spolerować po odklejeniu taśmy czy tej nie stosować do claru
ja do tego celu uzywam pasty polerskiej typu TEMPO LUB BRILL89, jeżeli chcesz uzyć papieru to musi być to papier o jak najmniejszej gradacji, ale pasta w zupełnosci wystarczy
malpastaryrower pisze:3:jakie marki lakierów w sprayu polecacie może być motip czy to raczej coś w rodzaju TIP
kupuj dobre lakiery, tanie maja to do siebie ze sa żadkie i się leją (firanki łatwo zrobić), MOTIP to dobra firma ale ja na twoim miejscu pojechał bym do sklepu gdzie dorobią ci lakirer
malpastaryrower pisze:4: w razie ewentualnych zlewów jak sobie z nimi poradzić też papierkiem do przejść po wyschnięciu
w razie powstania firanek to po wyschnieciu papierem wodnym wrównać


:-k ...

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr gru 06, 2006 11:30

qrcze dzięki Panie Misiek u lakiernika skasowano by mnie jak za zborze, jak będziesz kiedyś w b edzinie to daj znać- flaszka Ci sięnależy jeszcze raz Dzięki Wielkie


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 06, 2006 21:35

malpastaryrower pisze:dzięki Panie Misiek
tylko nie panie, ok? --- my tu jak w rodzinie wystarczy misiek
malpastaryrower pisze:jak będziesz kiedyś w b edzinie to daj znać
ok jak bede to napewno dam znak :okej:
malpastaryrower pisze:flaszka Ci sięnależy
chyba ze razem ja obalimy :chytry:
PS. PIęKNY FAQ
cieszę się ze mogłem pomóc i tyle :bigok: -- powodzenia


:-k ...

Awatar użytkownika
malpastaryrower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 26, 2006 20:11
Lokalizacja: będzin
Kontakt:

Post autor: malpastaryrower » śr gru 06, 2006 22:42

misiek10111 pisze:tylko nie panie, ok? --- my tu jak w rodzinie wystarczy misiek
ok już nie będe, kiedyś ktoś powiedział że jestem gówniarz i że nie esteśmy na TY :rotfl:
misiek10111 pisze:ok jak bede to napewno dam znak :okej:
będe czekać
misiek10111 pisze:chyba ze razem ja obalimy :chytry:
rzeczy samej :majkel:


VWVWVWVWVWVWVWVWVWVWVW

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 06, 2006 22:47

malpastaryrower ok, nie ma sprawy :bigok:


:-k ...

Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » pt sty 05, 2007 10:51

Bardzo przydantny opis. Kiedyś też coś takiego robiłem w swoim golfie i to w tych samych miejscach, ale dużo prostsza metodą (pominołem klila składników np. wytrawiacz) ale efekt i tak przerósł moje oczekiwania, wyszło całkiem dobrze, biorąc pod uwagę że nie miałem zbytnio pojęcia o czymś takim i robiłem to pierwszy raz. Ten opis rozjaśnił mi fachowiej sytuacje :)
Pozdrawiam autora tego opisu :metal:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości