Zarowki LED do tylnich lamp

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

ChRoScIk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 22, 2011 02:35
Lokalizacja: BYTOM - Slaskie

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: ChRoScIk » pn sty 24, 2011 19:43

Witam .

Mam standardowe lampy tylne w VW Golf IV 1.6 fsi 2003r. i chcialbym wstawic zamiast zwyklych zarowek, zarowki LED (stop, kierunki,wsteczny itd.) . Chcialbym wiedziec czy to bedzie jakos fajnie wygladalo (czy ktos juz tak robil) :? ? Czy tez calkowicie wymienic cale lampy .

Z gory dziekuje za pomoc ... ;)

Jak sie zrobi cieplej to umyje autko i wrzuce jakies foty ... :D

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: skaktus » pn sty 24, 2011 20:09

A po co ci ledy? Te tanie praktycznie nie świecą, te droższe za komplet zapłacisz dużo kasy. Do tego to totalny nielegal.



ChRoScIk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 22, 2011 02:35
Lokalizacja: BYTOM - Slaskie

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: ChRoScIk » pn sty 24, 2011 20:18

Od kiedy LED'y (diodowe biale) sa nielegalne ? Bo jeszcze o tym nie slyszalem ...

I dobrze swieca z tego co czytalem ...



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: bongo » pn sty 24, 2011 20:57

ChRoScIk pisze:Od kiedy LED'y (diodowe biale) sa nielegalne ?
Od zawsze :bajer:
Lampa jest homologowana z określonym zródłem światła,w tym przypadku jest nim żarówka,wstawiasz diodę i już masz nielegalne lampy...



Awatar użytkownika
crashmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 23:19
Lokalizacja: FSU
Kontakt:

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: crashmax » pn sty 24, 2011 21:24

ja w moich clearach mam diodowe wsadzone i legalnie czy nie dobrze swieca i nikt sie nie przyczepia :oops:


jest nowy nabytek VR6 niedlugo sie ukaże

Mój były golf III 1.8 PG G60 + Turbo Zapraszam !! :)

viewtopic.php?f=88&t=260405&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

ChRoScIk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 22, 2011 02:35
Lokalizacja: BYTOM - Slaskie

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: ChRoScIk » pn sty 24, 2011 23:34

W takim razie zatrzymaja mnie i zamienie znowu na zwykle ... :P Ale z tego co czytalem to do bialych sie nie czepiaja ...

Wracajac do tematu odpisze ktos ... ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: skaktus » pn sty 24, 2011 23:58

Znajdź mi białe, które mają barwę koło 4000 - 5000 K a będziesz mistrzem. Zawsze jest 7 - 9 000 i są wręcz niebieskie. Porównaj też żarówki vs diody i zazwyczaj te pierwsze świecą dużo mocniej. Do tego dużo lepiej w reflektorze typu "klar" wygląda przeźroczysta bańka żarówki niż diody. A i jeszcze jedno - diody, szumnie zwane diodami mocy, które często można dorwać na allegro za niemałe pieniądze jak te poniżej:


Obrazek

W ogóle się nie mieszczą w otwór na żarówkę. Do tego zamontowany radiator jest za mały i diody padają. Dalej, nie warto używać postojówek diodowych w lampach na których jeździmy w nocy. Taka dioda znajduje się blisko żarówki, która osiąga ponad 200 st C a diody ledwo wytrzymuję ( te markowe ) 100 st przed dłuższy czas.

Do tego zobacz jaka jest różnica w barwie światła:

LED:

Obrazek

Żarówka:

Obrazek

Zmiana będzie widoczna i to bardzo.

Żarówki diodowe przedstawione wyżej to według producenta 4 x 1W, tak naprawdę mają one w sumie 1 W. Miałem takie, chciałem włożyć do wstecznych. Nie to że sztuka kosztowało 45 zł, to nie pasowała (była za duża, minimalnie) to do tego świeciła krzywo i była stanowczo za zimna biel. Homologacji to też w ogóle nie miało.



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: Hankie » wt sty 25, 2011 01:36

Podłącze się do pytania, widzę ża skaktus miał doświadczenie z tymi elementami - chciałbym w mkII zmienić żarówki konwencjonalne na LED, chodzi mi tylko o pozycje (5W) ew. STOP (te są bardziej prądożerne). Pozycje świecą się stale, można by nad tym pomyśleć - jaki pobór miałaby taka LEDowa w porównaniu do tradycyjnej 5W? I czy jeśli wymieniłbym 21W w stop-ach to równomiernie oświetlałyby wydzielony obszar w lampie? Chodzi mi o pełne oświetlenie pola, a nie "kropki" (łebki diód).


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zarowki LED do tylnich lamp

Post autor: skaktus » wt sty 25, 2011 01:47

Wszystko zależy jakie kupisz żarówki. Czy najtańsze, wtedy w 99,99% masz światło z diod silnie skupione i masz "kropki". Te nieco lepsze mają diody szerokokątne i lepiej oświetlają lustro. Do tego musza być to żarówki 360 st czyli po prostu świecić na około a takich dobrej jakości nie jest dużo. Znajomy jeździ na najtańszych w postojach i nijak to m a się do standardu.

Z stopa 21W nie ma sensu wymieniać, przecież świeci się tylko przy hamowaniu, a hamujesz zazwyczaj przez kilka sekund.

Dobre jakościowo postoje (mam takie w wersji W5W) mają 9 diod 3 chipowych, czyli 27 diod, barwa około 4300, osiągają jakieś 80 lumenów, pobierają 1 W. Świecą łądnie, ale nie stosuje bo się rzucają w oczy. Są też w wersji 13 diod, ale są już długie i nie wchodziły mi w lampy. Wróciłem mimo wszystko do żarówek, na wiosnę zmieniam jednak żarówki w rejestracji na diodowe, z tego względu że klosze nie wytrzymują W5W i je przytapia. Jednak barwa będzie lekko żółtawa, żeby nie kusić.



Zablokowany

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości