[Mk4]Zegary po lifcie?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Rogal7 » sob sie 07, 2010 09:48

Witam,

Zapewne gdzieś da radę znaleźć info na ten temat, ale szukam drugi dzień i nigdzie nic nie widzę, przede wszystkim mam pytanie czy Golf 4 przechodził taki jakby mały lifting??

Chodzi mi głównie o zegary, czy takie:
http://allegro.pl/item1140862764_liczni ... uropa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

da się zamienić bez krojenia auta na takie:
http://allegro.pl/item1179281480_liczni ... iesel.html" onclick="window.open(this.href);return false;

??

I jeżeli golf 4 przeszedł jakis lifting to co jeszcze się zmieniło i czy wszystko pasuje P&P ?
Dodatkowo, czy ten tzw. pół FIS, czy tam kopmuter w MK4 wyświetla spalanie tymczasowe i średnie?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: wladek78 » sob sie 07, 2010 10:30

witam

raczej podejda bez przeróbek-tez czytałem o tym na forum ale na technicznym

fis wyswietla wszystko-srednie, kilometry, temperature i mozna poustawiać zeby wyswietlał ile na baku przejedziesz klmetrów



Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: KonradzikIV » sob sie 07, 2010 10:36

ehh piszecie bzdury a nie macie pojęcia

zależy jaki masz rocznik swojego golfa i czy masz CAN

jeśli auto jest bez CAN mozesz zapomniejc o zegarach z full fis i po lifcie

bardzo obszerny temat jest tutaj : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 1#p1845271" onclick="window.open(this.href);return false;

warto przeczytac zanim cokolwiek kupisz zeby nie było zonka.


Obrazek

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: gregoryb1 » sob sie 07, 2010 10:49

Wszystko zalezy od wersji zegarów tych ktore masz w aucie i tych ktore chcesz zamontowac.
Był dokładny temat o tymale po remanencie na forum nie moge go znależć.
Był to konkretny opis zrobiony przez grega



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Rogal7 » sob sie 07, 2010 12:20

Dzięki wielkie za odpowiedzi, czyli w sumie tak jak myślałem, jak chce takie zegary to najlepiej po prostu szukać auta z takimi, bo potem albo się uda albo i też nie. Tylko szkoda właśnie bo na allegro stoi bardzo dużo ładnych Golfów 4 2002-2003 (generalnie szukam TDI 130/150km) z tymi starymi zegarami a nie ukrywam, że te poliftowe są znacznie ładniejsze.

KonradzikIV > no czytam właśnie i czytam i tylko głupieje na co się w końcu zdecydować. Przełamałem się w końcu, żeby kupić diesla(po prostu nie przepadam za nimi, a jeździłem już każdym TDI od 90 po 150Km) bo chcę trochę nim pojeździć po europie. Ale ciągle nie wiem czy Golf 4 czy może 5(może A3, albo najmniej chętnie ibize), ale z tego co czytam to ten nowe diesle 1.9 105km i 2.0 140km jak źle trafie to się sypią :/ A poza tym 1.9 105KM odpada, bo chciałbym zrobić w aucie ok. 200KM.

P.S.
Coś jeszcze się zmieniło poza tymi zegarami w tym lifcie ??


MK4 ASZ Variant

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Shmatan » sob sie 07, 2010 13:32

KonradzikIV, nie jestem w 100% pewien, ale czy nie było zegarów full fis bez can? kiedyś nawet w "kąciku" ktoś wspominał że poszły za 800zł na allegro...

Rogal7, te zegary to nie lift, ale wersja "sport edition". Ze zmian (ogólnie) były takie pierdoły jak inny drążek (w 4motion, sport edition), inne wykończenia (alu z r32, ciemne alu z pacyfica, drewno gti, carbon), pod koniec 2002 roku dochodzą płaskie wycieraczki z przodu, w między czasie półkubły przechodzą modyfikacje, inne lampy (biały kierunek zamiast pomarańczowego).

Wydaje mi się, że zegary to ostatnia rzecz po której nalezy szukać samochodu... a jak weźmiesz rocznik 2002/2003, to na 100% któreś z zegarów SE dopasujesz



Awatar użytkownika
aiv
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: sob paź 04, 2008 23:29
Lokalizacja: Kraków

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: aiv » sob sie 07, 2010 14:37

Shmatan, sa full FIS bez CAN ale nie Sport Edition, a i cena jest zaporowa ;]



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Shmatan » sob sie 07, 2010 14:53

aiv, a no tak... nie zczaiłem z początku ;)



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Rogal7 » sob sie 07, 2010 19:02

Shmatan> nie no oczywiście nie chce kupować auta dla zegarów, ale na pewno jak kupię golfa4 to będę dążył do tego, żeby takie założyć ;)

Wiem, że to zły dział, ale taki mały OT, na co zwracać uwagę panowie przy zakupie golfika tdi? Widzę, że są w cenach od 18 do 30 tys. różne przebiegi, chciałbym kupić auto na lata i na dość długie przejażdżki, przede wszystkim z niskim przebiegiem. Właśnie jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie realności przebiegu przez VAGa? Bo ostatnio wiem, że Audi już zakazało tej operacji.


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
KonradzikIV
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2722
Rejestracja: pn gru 17, 2007 15:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: KonradzikIV » sob sie 07, 2010 20:29

Rogal7 pisze:Shmatan> nie no oczywiście nie chce kupować auta dla zegarów, ale na pewno jak kupię golfa4 to będę dążył do tego, żeby takie założyć ;)

Wiem, że to zły dział, ale taki mały OT, na co zwracać uwagę panowie przy zakupie golfika tdi? Widzę, że są w cenach od 18 do 30 tys. różne przebiegi, chciałbym kupić auto na lata i na dość długie przejażdżki, przede wszystkim z niskim przebiegiem. Właśnie jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie realności przebiegu przez VAGa? Bo ostatnio wiem, że Audi już zakazało tej operacji.
przebieg mozna sprawdzic na 2 sposoby - sprawdzajac w kompie (na liczniku) i w sterowniku silnika, o ile to pierwsze moze zrobic kazdy (tak samo cofnąć przy uzyciu vag tacho) to drugie juz nie jest takie proste. zazwyczaj jesli handlarze cofaja licznik to robią to tym pierwszym sposobem. przy zakupie TDI napewno wzialbym kogos kto by zrobil logi kompem. jesli szukasz auta na trasy to polecam auto ze skrzynią 6 cio biegową (AJM - 115ps, ASZ 130ps, ARL - 150ps) te silnik są też bardzo podatne na modyfikacje samym softem. pamietaj o jednym - okazje sie nie zdarzają i nikt nie odda dobrego auta ze bezcen


Obrazek

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Rogal7 » ndz sie 08, 2010 17:07

no tak też myślałem, a ogarnięcie kogoś z komputerem będzie raczej kłopotliwe, więc będę sie musiał zdać na przetarcia itp. ślady świadczące o przebiegu. Ale z tego co wiem to diesle 1.9tdi robią i po 400tys. przebiegu i dalej jeżdżą.

Jakbym kupował auto dziś to szukam dokładnie czegoś takiego:
http://moto.allegro.pl/item1178358978_g ... _full.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tylko nie wiem, czy coś nie za pięknie wszystko jak za taką cenę? Przebieg raczej koło 200 bym obstawiał, ale ogólnie felga i wnętrze takie właśnie bym chciał. Jeszcze przydałby się xenon, halogeny i grzanie dupki w fotelach, ale wszystko się da dorobić :)

Właśnie jescze tylko ostatnich kilka pytań:
Ile mniej więcej kosztuję dołożenie zderzaka ze spryskiwaczami lamp i czy to łatwa przeróbka czy dużo "cięcia"?
Xenon z tego co czytałem to lampy na allegro ok. 550zł + pewno jakieś 500zł za żarówki i przetwornice.
200KM przy ARL to w zasadzie chip + wydech, czy się myle?
Jakie były systemu audio w golfach? Nie jestem zwolennikiem dokładania audio, lubie dobrze grającą serie.
Jakie są mniej więcej ceny podstawowych napraw, klocki, tarcze, zawieszenie, rozrząd, uszcelka pod głowicą??


MK4 ASZ Variant

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Shmatan » ndz sie 08, 2010 18:11

Rogal7, na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedź na forum... wystarczy poczytać.

ori ksenon + ori halogen to niewykonalne, bo lampy ksenonowe nie mają soczewki na halogen - mógłbyś jedynie dokupić halogen w kratke zderzaka (hella i sonar coś takiego produkują)



Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: trzeci5 » ndz sie 08, 2010 19:39

Shmatan pisze: mógłbyś jedynie dokupić halogen w kratke zderzaka (hella i sonar coś takiego produkują)
do AJM i ASZ się nie zakłada halogenów w zderzak.
A jeśli chodzi ci o zegary na wzór SE i nie zależy ci na pełnym fizie to można za około 100PLN przerobić te zwykłe i całkiem nieżle wyglądają,sak kiedyś drążyłem ten temat,pozdrawiam.


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Mk4]Zegary po lifcie?

Post autor: Shmatan » ndz sie 08, 2010 20:22

trzeci5 pisze:do AJM i ASZ się nie zakłada halogenów w zderzak.
Głupoty gadasz Kolego - albo kupujesz halogeny bez soczewy, albo rzucasz fmica



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości