Jakie lampy na przód do granatowego GTI Look ?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Jakie lampy na przód do granatowego GTI Look ?

Post autor: dekoder » pt lut 26, 2010 15:52

Witam, koledzy, mam problem, muszę wymienić światła, bo obecnie posiadane H1+H1 strasznie kiepsko świecą... praktycznie nic nie widać, mimo że są ustawione poprawnie itd ... żarówki nowe, odbłyśniki w porządku, drogowe świecą super, ale mijania prawie wcale.

W związku z tym szukam reflektorów na przód które spełnią następujące wymagania:

a) będą pasowały do wyglądu mojego ciągle dopieszczanego GTI Look (ori GL)
b) będą miały niezależne światło drogowe i mijania
c) mogą mieć ringi - podoba mi się takie światło pozycyjne
d) będą pasowały pod mocowania ORI lamp
e) będą miały normalne gniazdo do wiązki a nieplątające się cieniutkie kabelki nie odpowiadające mocy lamp
f) będą solidną konstrukcją
g) będą dobrze świeciły
h) możliwość zamontowania silniczków regulacji wysokości
i) najchętniej światła mijania na soczewce

Jakieś porady ? podpowiedzi ?

Nie wiem czy bardziej będą pasowały np projectory TYC'a (choć ich wykonanie mi się nie podoba) czy może ori HELLA ala mk4 ? nie wiem czy czarne czy chromowane czy clary ...

Obejrzałem już kilkanaście wzorów lamp i ... :ass: jak nie zobaczę ich na jakimś VW w moim kolorze nadwozia to nie zdecyduję się chyba wcale, a potrzeba oświecenia drogi jest duża.

Ogólnie, jako że samochód to ciemny granat metalic, z czarnymi szerokimi listwami, lakierowanymi zderzakami ale z czarnymi elementami, wnętrze jest czarne z czerwonym podświetleniem i niebieskimi tarczami szafy i wyświetlaczem Radio-CD, oraz czerwonymi wyświetlaczami licznika, nie mogę się zdecydować czy robić z niego czarnucha .. choć do czarnego mu daleko, czy skoro dodaję kilka chromów (lifty maski i bagażnika, raczki drzwi wewnątrz, bolce zamykania zamków, przycisk dźwigni hamulca, otoczka gałki drążka biegów, nie mylić z chromowaną ramką mieszka), szukać lamp chromowanych,

Co do chromu na pewno nie dodam chromowanych kratek nawiewu czy pokręteł panelu nawiewu - wygląda to bleeee

Na pewno jak skończę prace nad wozem kolegi, chce aby i mój powoli wyglądał choć podobnie jak w stylu tej fotki ... przy czym zastosuję trochę karbonu :) właśnie pracuję nad lotką i lustrami:)

Obrazek

Pomożecie ? Mile widziane propozycje z fotkami (światła na vwozach w moim kolorze), aha - mój VWóz obecnie z przodu wygląda tak jak przed zakupem:

Obrazek

więcej zdjęć w moim poście o moim golfie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Jak tylko skończy się błotko, zrobię kilka ładnych zdjęć i dorzucę nowe jakie już robiłem po przeróbkach i wrzucę na forum.
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 16:06 przez dekoder, łącznie zmieniany 1 raz.


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » pt lut 26, 2010 16:03

a może smoked zrobić???
tak po taniości :bigok:



dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

hmm

Post autor: dekoder » pt lut 26, 2010 16:08

tovdi1 pisze:a może smoked zrobić???
tak po taniości :bigok:
Pomysł fajny, ale z wygrzanymi gniazdami mocowania żarówek świateł mijania nie ma sensu ... zresztą chyba zależy mi na soczewach ... ale kierunek słuszny :) takie niby czarne ale z dodatkami, gdzieś widziałem ostatnio u kogoś na ulicy na pradze smoked, ale to była chyba ori nakładka wmontowana a nie malowane :)

;)


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » pt lut 26, 2010 16:22

a może takie lampy jak w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=308515


Obrazek

dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

hmm

Post autor: dekoder » pt lut 26, 2010 16:38

Adam204 pisze:a może takie lampy jak w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=308515
Wyglądają fajnie, póki nie świecą....ciekawym jak z jasnością podczas użytkowania, regulacją na silniczkach i jak wyglądają z tyłu ...

Ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi ?

Chyba jednak coś z soczewką... co sądzicie o tym:

http://allegro.pl/item903384195_golf_ii ... _nowe.html

ma ktoś foto tego to na samochodzie ?

Słyszałem że lepiej od razu wymienić soczewkę, ale wkłady całe chyba można podmienić na ori helli ?


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt lut 26, 2010 17:36

Ja wszem i wobec polecam projektory. Oczywiście Hella wymiata, ale ja kupiłem projektorki Tyc w wersji BLACK i jestem bardzo zadowolony! Wykonanie na bardzo dobrym poziomie, razem żarówkami Philips Blue Vision dają naprawdę dobre światło!
http://www.mapet-tuning.com/sklep/produ ... ts_id=3458

Poza tym rewelacyjnie się prezentują. Na każdym lakierze!

Oto moje dla przykładu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[ Dodano: 26 Lut 2010 16:39 ]
dekoder, nie sprawdziłem linka, który wkleiłeś, a to przeca te same lampy, co ja wkleiłem... :grin: Bierz je panie!

[ Dodano: 26 Lut 2010 16:40 ]
dekoder pisze:Słyszałem że lepiej od razu wymienić soczewkę, ale wkłady całe chyba można podmienić na ori helli ?
Wstrzymaj się z tym, jak już je kupisz. Dobrze ustawione + dobre żarówki na pewno Cię zadowolą!
Ostatnio zmieniony pt lut 26, 2010 18:01 przez carrion, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt lut 26, 2010 17:50

Tak wygląda przód u mnie. Lampy to HELLA a'la MK IV, kierunki i blendy ciemne firmy DEPO (nie polecam, założyłem do nich blaszki z oryginalnych blend i kierunków - dzięki temu trzymają się dobrze).

Obrazek



dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

:)

Post autor: dekoder » sob lut 27, 2010 01:30

wolfzan pisze:Tak wygląda przód u mnie. Lampy to HELLA a'la MK IV, kierunki i blendy ciemne firmy DEPO (nie polecam, założyłem do nich blaszki z oryginalnych blend i kierunków - dzięki temu trzymają się dobrze).
Całkiem fajny froncik w tym VWózku, ale chyba jednak projectory wygrywają :)

Hmm, może ma ktoś fotki jak one świecą ? lub lepiej filmik porównawczy ?

Co do tego wrzucić na przód ? tym bardziej, że mam halogeny Hella i pomarańczowe kierunki, i też bym już coś pod to dobrał :)

Może halogeny ZKW i zrobić je na smoked ? do tego kupić clary kierunków pojedynczych i też na smoked ?


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Re: :)

Post autor: wolfzan » sob lut 27, 2010 11:59

dekoder pisze:
wolfzan pisze:Tak wygląda przód u mnie. Lampy to HELLA a'la MK IV, kierunki i blendy ciemne firmy DEPO (nie polecam, założyłem do nich blaszki z oryginalnych blend i kierunków - dzięki temu trzymają się dobrze).
Całkiem fajny froncik w tym VWózku, ale chyba jednak projectory wygrywają :)
Ja jestem bardzo z nich zadowolony, znakomicie oświetlają drogę no i nieźle się prezentują.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » sob lut 27, 2010 17:07

dekoder pisze:chyba jednak projectory wygrywają :)
:bigok:



jot.pe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 27, 2010 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jot.pe » ndz lut 28, 2010 01:09

Ja mam u siebie takie:

http://www.mapet-tuning.com/sklep/images/3666.jpg

Ale projectory chyba rzeczywiście będą dobrym pomysłem.



dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: dekoder » pn kwie 12, 2010 11:14

Witam, Panowie:)

Dziękuję za pomoc :D

Obecnie kupiłem projectory Hella, czarne matowe klosze, ale lampy jasne, tylko na chwilę, bo będę je wymieniał na czarne - z krzyżem ORI Hella :D koniecznie.

Co tu dużo gadać - każdy z was na swój sposób mi pomógł, więc podzieliłem się punktami ze wszystkimi :D

Jak tylko założę projectory pokażę jak to wygląda.

Do tego zakupiłem już ciemne ZKW i zastanawiam się jakie kierunki dobrać, ale o tym zdecyduję (na razie mam zwykłe smoked od kolegi u którego kupowałem ZKW)

Pozdrawiam

:okej:


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » pn kwie 12, 2010 12:19

dekoder pisze:Wyglądają fajnie, póki nie świecą....ciekawym jak z jasnością podczas użytkowania, regulacją na silniczkach i jak wyglądają z tyłu ...

Ktoś ma jakieś doświadczenie z nimi ?
ja mam z nimi doświadczenie.
Wyglądają fajnie również jak świecą (btw: nie masz z nimi doświadczenia jak piszesz a wiesz jak świecą???) - świecą o niebo lepiej niż H1+H1, silniczki można założyć właśnie od ori h1+h1 - a co do wyglądu z tyłu to co to ma za znaczenie? Co ważne - mają szklane klosze. Załozyłem je na ten sezon i jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o jakość świecenia.
U mnie wyglądają one tak:
Obrazek



Awatar użytkownika
KaczorekPSW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 09:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KaczorekPSW » pn kwie 12, 2010 13:01

ja np. robie teraz u siebie takie lampki

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15

co prawda samoróbki ale też kozak wyglądają.. co prawda trzeba się trochę namęczyć i napracować ale efekt jest zadowalający + wkład własnej pracy jest bezcenny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości