[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: Hz » pn sie 17, 2009 11:42

Witam chciałbym zamontować do swojego golfa nowe oczy oraz lepsze strumień światła czyli xenon... Teraz pytanie moje brzmi, co trzeba zrobić aby policja się nie doczepiła oraz przegląd przeszedł dobrze... Posiadam w aucie CB radio czy będą jakieś zakłucenia ?

Lampy które chce zamontować to
Obrazek
Oraz zestaw xenon o brawie 4300 lub 5000
Obrazek

Na pewno trzeba będzie zrobić spryskiwacze na Lampy a co jeszcze?? najlepiej jak by ktoś opis krok po korku co trzeba zrobić aby było wszystko zgodne z prawem ( a jeśli nie idzie zrobić zgodnie z prawem to, jak zrobić aby za bardzo się nie doczepili )
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 11:43 przez Hz, łącznie zmieniany 1 raz.


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn sie 17, 2009 11:47

Hz pisze:( a jeśli nie idzie zrobić zgodnie z prawem to, jak zrobić aby za bardzo się nie doczepili )
Hz pisze:xenon o brawie 4300 lub 5000
Barwa właściwa, bo biała leciutko wpadająca w niebieski :-)

Samopoziomowania raczej nie zrobisz. Fizycznie można, ale za droga impreza..
O spryskiwaczach lamp sam wspomniałeś :-)
A i lampy na soczewce :-)
Tak więc w zasadzie to byłoby na tyle :-)

Zostaje tylko życzyć Ci powodzenia w montażu :-)

A jakie spryski będziesz zakładał?
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 11:51 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » pn sie 17, 2009 11:49

Kamel pisze:A jakie spryski będziesz zakładał?
Mam być szczery nie wiem, bo nie jestem za bardzo w temacie :):) dlatego piszę tutaj :):)...
Ale cicho myślę, że podepne się do spryskiwaczy z szyb zrobie trójnik trochę kabelków z wodą i pojadę do praktikera kupię jakieś skryskiwacze i myśle że będzie good;)


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn sie 17, 2009 11:57

Hz pisze:Ale cicho myślę, że podepne się do spryskiwaczy z szyb zrobie trójnik trochę kabelków z wodą i pojadę do praktikera kupię jakieś skryskiwacze i myśle że będzie good;
Tego raczej bym nie robił..
Szkoda płynu..
Bo przy takim podłączeniu przy każdym spryskiwaniu szyb będzie Ci również lało na lampy.
Raczej bym poszedł w osobny układ. Na allegro są dostępne zestawy spryskiwaczy pod xenon, ewentualnie coś samemu wymodzić na osobnej pompce osobno załączanej.

Np. coś takiego:
http://www.allegro.pl/item691228017_uni ... n_hid.html
http://www.allegro.pl/item707921664_spr ... _lamp.html


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » pn sie 17, 2009 12:00

Kamel, Dzięki kolego, teraz trzeba zalogować na się ING i robić zamówienia ;)


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

sebinHo

Post autor: sebinHo » pn sie 17, 2009 13:48

przede wszystkim musisz mieć auto poziomowaniem spryskiwacze w drugiej kolejności, poza tym takim przeróbka ksenonowym mowie :green_fuck:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn sie 17, 2009 14:27

sebinHo pisze:przede wszystkim musisz mieć auto poziomowaniem spryskiwacze w drugiej kolejności, poza tym takim przeróbka ksenonowym mowie :green_fuck:
To samopoziomowanie lamp w naszych warunkach na wuj się nadaje, bo system nie nadąża na naszych "równych jak stół" drogach. Tak więc można to sobie darować.
Poza tym zwykła żarówka w lampie soczewkowej świeci gorzej niż normalna lampa, więc do soczewki tylko xenon. A lepszy xenon w soczewce niż w zwykłej lampie :-)
No ale na ten temat toczą się odwieczne dyskusje, więc nie wiem czy jest sens je kontynuować :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pn sie 17, 2009 15:06

a czy zamiast takie zestawu nie lepiej podłączyć się pod spryskiwaćz tylnej szyby?? chyba najlepsze wyjśćie dla tych którzy nie mają tylnej wycieraczki ;P
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 15:06 przez PiotrTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



sebinHo

Post autor: sebinHo » pn sie 17, 2009 15:38

Kamel, ale nie próbuj być mądrzejszy od przepisów, nie masz auto poziomowania won z xenonami, po za tym czemu mówisz że zwykła żarówka nie pasuje do soczewek? że niby sienie nadaje? bzdura, dlaczego wiec producenci wsadzają zwykłe żarówki do soczewek a nie odrazu xenonu? Niestety u nas przeróbki xenonowe to uda się bądź sie nie uda unikną mandatu, na a4 kiedyś za bramkami zaraz czepali każde auto z takimi przeróbkami i kto na miejscu nie wsadził zwykłej żarówki temu zabierali dowód.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn sie 17, 2009 16:31

sebinHo pisze:Kamel, ale nie próbuj być mądrzejszy od przepisów, nie masz auto poziomowania won z xenonami,
Przepisy w naszym "wspaniałym" kraju wymyślają idioci, którzy o wielu rzeczach nie mają zielonego pojęcia, zresztą swego czasu było nawet głośno o kolesiu, który nowelizował Kodeks Ruchu Drogowego, a sam nigdy nie siedział za kierownicą i nie miał nawet prawa jazdy, więc sorry bardzo, ale jak ktoś taki może wymyślać przepisy?

Poza tym zobacz sobie Niemcy czy USA.. Tam nie musisz mieć samopoziomowania, a nie oszukujmy się, kraje te są o niebo lepiej rozwinięte niż nasz kraj i jakoś nie ma tylu wypadków co u nas. Tam po prostu myśli się głową a nie jaj... i wymyśla coś tylko po to żeby wymyślić i wziąć za to kasę..
sebinHo pisze:po za tym czemu mówisz że zwykła żarówka nie pasuje do soczewek? że niby sienie nadaje? bzdura,
Nie mówię, że się nie nadaje, a że kiepsko świeci..
Jak miałbym wrzucać lampy z soczewką i zwykłą żarówką to wolę zostać przy zwykłych lampach.

Poza tym popatrz sobie na lampy z soczewką oferowanych czy to na allegro czy w sklepach z akcesoriami tuningowymi. Większość z tych lamp to jest totalna tandeta produkowana w Chinach czy innym azjatyckim kraju za miskę ryżu dziennie..

A samopoziomowanie - jak już pisałem - u nas nie zdaje egzaminu, bo jadący za Tobą samochód po polskich, równych drogach bardziej Cię oślepia niż xenon w lampei bez samopoziomowania. Układ ten nie nadąża za naszymi dziurami, więc u nas jest o kant tyłka potłuc, a po prostu jakiś "mądry" prawnik wymyślił taki a nie inny przepis, a w życiu nie miał do czynienia z xenonem, a i być może z samochodem. Albo jest typem osoby, która nie zna się na samochodach i z każdą duperelą, jak np. wymiana żarówki czy dopompowanie koła jedzie do ASO, a tam tylko czekają na takich patałachów..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

sebinHo

Post autor: sebinHo » pn sie 17, 2009 16:42

Kamel, dobrze, zgadza sie, ale przepisy to przepisy, będziesz się przed panem w białej czapce tłumaczył i argumentował tak jak Cie zatrzyma za xenony?

i nadal sie nie zgadzam aby soczewka świeciła kiepsko z zwykła żarówka, ja mam in.pro + żarówki philips i jestem zadowolony

A i co to lamp, lampa lampie nie równa
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 16:44 przez sebinHo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr sie 19, 2009 11:37

Kamel pisze:To samopoziomowanie lamp w naszych warunkach na wuj się nadaje, bo system nie nadąża na naszych "równych jak stół" drogach.
a wies zjak to wo ogole dziala?
przeciez to nie poziomuje lampy podczas jazdy....


po 2 to jak policja ma sie doczepic to sie doczepi i bedzie wiedziala ze to przerobka...

spryskiwacze jak kto woli moze zamontowac

czepia sie to sie czepia nie to nie i tyle.. od pecha zalezy


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt sie 21, 2009 00:03

W innych jak to ktoś nazwał "bardziej cywilizowanych' krajach, auto z xenonem w wersji HID albo każdym innym dokładanym nie przejdzie badań TUV, więc nie piszcie proszę głupot.

Zestawy pokazane na początku postu "do zmywania reflektorów" to sztuka jakich mało. Dysze są od spryskiwaczy szyb, pompka chyba z akwarium, jeszcze rybki w zbiornik i jarzeniówka na górę.


Spryskiwacze są z bardzo prostego powodu, każde zabrudzenie szyby przed reflektorem xenonowym powoduje zniekształcenie wiązki światła, rozpraszanie jej na boki. W najlepszym przypadku nie będziemy nic widzieć w nocy, w najgorszym osoby jadące z naprzeciwka.
Dlatego spryskiwacze MUSZĄ być wysokociśnieniowe i zmywać szybę bez problemów.

Układ samopoziomowania to nie jest magiczny żyroskop który w trakcie jazdy sobie miksuje światłami, tak jak napisał Mapet, on ustawia wysokość świateł po obciążeniu auta (dlatego czujnik znajduje się na tylnej osi).

No i dochodząc dalej co do legalności....lampa otrzymuje homologację na konkretny typ źródła światła, dlatego zmiana podstawowego elementu konstrukcyjnego (jakim w tym momencie jest żarówka) powoduje utratę homologacji i dopuszczenia do ruchu.

To natomiast że dobrze zrobiony ksenon świeci o niebo lepiej niż zwykła żarówka jest po prostu oczywiste, soczewka z xenonen tak, ponieważ ma przesłonę światłocienia, zwykłe lampy z karbowanym szkłem - nie bo palniki wyładowcze pracują z gładkim szkłem a światło nie jest obcinane przez nic w górnym paśmie świecenia.

Więc legalność legalnością a walory użytkowe walorami użytkowymi. Każdy robi jak chce i liczy na to że w razie czego będize miał dobrą bajerę i nie będize musiał jechać po odbiór dowodu z posępnego biurowca.



sebinHo

Post autor: sebinHo » pt sie 21, 2009 00:44

nie no zgadzam sie że xenon w soczewce będzie lepiej świecił niż zwykła żarówka, ale nie dam sobie wcisnąć tak jak kolega wyżej pisał że zwykła lampa będzie lepiej świeciła jak soczewka z zwykła żarówka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości