[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: Rydzu » czw sie 29, 2013 11:40

skaktus, nie wiem z jakimi ty spotykasz się na drodze ale ja już dawno takiego idioty nie widziałem. Policjanci są bardzo dobrze zorientowani i sprawdzają ręczną regulację lamp z kabiny. Założenie spryskiwaczy z BMW czy czegoś "co sika wodą" nie jest rozwiązaniem.
skaktus pisze:Na soczewce masz większe straty światła niż na odbłyśniku.
A to już całkiem stwierdzenie z serii "a tata Marcina powiedział", Odbłyśnik i ryflowane szkło w konfrontacji z soczewką...proszę Cię, nie gadaj głupot. Znaczy się że wszyscy producenci lamp samochodowych robiących je na soczewkach się mylą?

chodysATD, załóż soczewkę, wspomóż to dobrą żarówką i będziesz sam mógł ocenić efekty.



chodysATD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 16:14
Lokalizacja: Łódź

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: chodysATD » czw sie 29, 2013 14:26

dziękuje Wam bardzo chłopaki :)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: skaktus » czw sie 29, 2013 19:18

Rydzu pisze:skaktus, nie wiem z jakimi ty spotykasz się na drodze ale ja już dawno takiego idioty nie widziałem. Policjanci są bardzo dobrze zorientowani i sprawdzają ręczną regulację lamp z kabiny. Założenie spryskiwaczy z BMW czy czegoś "co sika wodą" nie jest rozwiązaniem.
skaktus pisze:Na soczewce masz większe straty światła niż na odbłyśniku.
A to już całkiem stwierdzenie z serii "a tata Marcina powiedział", Odbłyśnik i ryflowane szkło w konfrontacji z soczewką...proszę Cię, nie gadaj głupot. Znaczy się że wszyscy producenci lamp samochodowych robiących je na soczewkach się mylą?

chodysATD, załóż soczewkę, wspomóż to dobrą żarówką i będziesz sam mógł ocenić efekty.
Marcina tat powiedział - cofnijmy się do podstawówki na lekcje fizyki. W typowym aucie np. mk4 masz lustro i klosz - na każdym elemencie są straty światła. Soczewka to dodatkowy element który wpływa na strumień. Straty światła dochodzą do 30% w przypadku soczewek.

Co do gliniarzy - sam nie posiadam xenonu, jednak byłem świadkiem kontroli świateł w lagunie z ori xenonem i panów niebieskich interesowało jedno - czy są spryski czy nie ma.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: Rydzu » czw sie 29, 2013 20:16

skaktus pisze:cofnijmy się do podstawówki na lekcje fizyki. W typowym aucie np. mk4 masz lustro i klosz - na każdym elemencie są straty światła. Soczewka to dodatkowy element który wpływa na strumień. Straty światła dochodzą do 30% w przypadku soczewek.
Lampy standardowe z odbłyśnikiem zazwyczaj są wyposażone w ryflowane szkło, jakie są na nim straty?
Lampy z gładkim szkłem niby strat nie mają? Słup światła z żarówki tłumiony jedynie światłocieniem z blaszki...
Soczewka powiadasz ma 30% straty...chyba nie na tym polega oświetlenie soczewkowe. Światło z żarówki odbite przez odbłyśnik, skupione poprzez soczewkę...

Polemika bez najmniejszego sensu, skąd bierzesz 30%? Sam to wyliczyłeś, tak wszyscy producenci lamp się mylą - Ty masz rację.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Mk3] Lampy Przód + Xenon pomocy...

Post autor: skaktus » pt sie 30, 2013 17:36

Nie wyliczałem, wartość 30% można przyjąć jako orientacyjną jak również samemu wywnioskować na podstawie testów - żarówka w ciemni H7 model X daje z siebie około 1400 lumenów, w reflektorze soczewkowym około 1000 a w zwykłym bez ryflowanego szkła około 1200. Jako że oko ma postrzeganie ilości światła w sposób logarytmiczny to różnica nie jest szczególnie zauważalna.

Każdy reflektor ma wady i zalety i należy sobie odpowiedzieć co wolimy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości