Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lg1984 » pn maja 25, 2015 21:27

Koledzy bezbarwny mat jak zupelnie wyschnie to dopiero zrobi sie matowy? Po nalozeniu 2 warstw 7 godz temu efekt jest taki sobie bo ten mat jest polyskujacy, nie swieci sie tak jak bezbarwny blyszczacy, ale nie jest calkowicie matowy... moze dlatego ze jeszcze schnie? Niby na puszce pisze ze utwardza sie po 24h. Czuc pod paluchem ze jeszcze suchy nie jest, ale slady po palcu nie zostaja.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » pn maja 25, 2015 21:39

Może za grube warstwy dałeś... to trzeba tak machać sprejem i delikatnie z dużej odległości i małą ilość, jakbyś rozpylał w powietrzu jakiś sprej na muchy czy odświeżacz powietrza.



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lg1984 » pn maja 25, 2015 22:02

To po wyschnieciu nadal bedzie lekki polysk?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Skrzak » pn maja 25, 2015 22:21

Ciężko powiedzieć, zależy jaki klar kupiłeś, jak jakiś marketowy to tak a jak normalny - nabity w mieszalni to nie powinien błyszczeć. Jak dla mnie to najlepszym wyjściem jest czarny mat boll, a tylko na panelu szyb kierowcy psiknąć lekko klarem bo często się dotyka. Sam mam na panelu szyb tylko czarny mat boll i troche się wyciera. Z drugiej strony na innych plasikach też mam czarny mat boll i nie jest w 100% matowy momo, że rzaeczej się tam nie paca palcami.



mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mass143 » pn maja 25, 2015 23:28

Ja mam rączki pomalowane jakimś zwykłym czarnym matem bo Boll zrobił się szary i tylne mają już z rok i nic z nimi się nie dzieje no ale w sumie nikt ich nie dotyka, a przednią pasażera wystarczy, że przetrę czasem Apple Dressingiem od Shiny Garage i jest igła :jezor:



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: daniel.wwe » wt maja 26, 2015 09:17

Tak jak Skrzak napisal za grubo dales bezbarwnego. Teraz rozpyl z daleka dwie cienkie warstwy w odstepie kilku, kilkunastu minut. Moze pokryje ten polysk. Albo to co teraz masz lekko przelec drobnym papierkiem zeby zmatowic i wtedy rozpyl bezbarwny


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: lg1984 » wt maja 26, 2015 16:14

Skrzak, daniel.wwe, mieliscie racje, za grubo dalem bezbarwnego :banghead: lekko zmatowilem i nanioslem dwie warstwy z daleka taka mgielka i zrobil sie mat :-)



Typowy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 11, 2015 21:35
Lokalizacja: Racibórz, Śląskie

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Typowy1 » śr sie 12, 2015 23:19

A mi się widzi pomalowanie klamek i konsoli centralnej na kolor nadwozia... Ktoś malował tak? Tzn. lakierem w puszce jak do poprawek karoserii, metalik. Jestem na etapie zdzierania gumy z wszystkich elementów - potem to odtłuścić, podkład do plastiku, lakier w sprayu, lakier bezbarwny i będzie się to trzymać na tym ABS-ie? A reszta plastików oczywiście BOLL do zderzaków i klar :p


Golf IV Variant 2002, 101KM AXR, uratowany z wypożyczalni, w kolorze LD7V i Fe2O3 ;)

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: deskjet » czw sie 13, 2015 06:52

Kumpel tak ma tzn konsola pod kolor nadwozia, raczki drzwi ostatecznie zostal Boll. Nic nie odlazi, ponad 5 lat juz tak z tym jezdzi tyle ze nie malowal tego sprayem.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: mitusm » wt sie 18, 2015 21:45

Z bollem miałem to samo, po wyschnięciu robił się matowy.
Wtedy pasta tempo na mokro i robił się piękny połysk.



SP-FRA

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: SP-FRA » pn sie 31, 2015 13:47

U mnie cała ta guma z rękojeści i panelu środkowego zlazła pod wpływem wilgotnej gąbki do naczyń (tym zielonym 3-5mm zmywakiem przy gąbce lekko tarłem potem gąbkową stroną na czysto) tylko plastiki po demontowałem przed czyszczeniem. Na wyczyszczenie rączki kierowcy z gumy w 100% potrzebowałem 15 min wszystkie plastiki w aucie 2 godzinki na spokojnie...

Tylko po tym zabiegu plastik wygląda nie fajnie tzn jest taki lekko matowo szarawy z tego co czytałem i częściowo już sam praktykowałem są 3 opcje :

:chytry: 1 pasta polerska z jakimś tam nabłyszczeniem, lub pasta ścieralna z jakąś gumą? (chodzi o nadanie a raczej wzmocnienie czarnego koloru obrabianego plastiku. Do mnie nie przemawia próbowałem jeden element to potem musiałem go odtłuszczać i czyścić :)
:bigok: 2 oklejenie - fajne bo mało inwazyjne zawsze można wrócić się do początku, polecam folie szczotkowane aluminium świetna struktura ale szacunek dla tych co umieją ładnie okleić ja mam oklejone ale zamierzam zdrapać i przejść do etapu 3
choć by dlatego, że ja chce pomalować / okleić cały element np rączki kierowcy a folia carbon czy aluminium daje efekt dobry tylko przy oklejeniu jak u kolegi sulekmk4 gdzie zrobiłem podobnie ale uchwyt kierowcy i pasażera z bliska na rogach nie wygląda idealnie ...
sulekmk4 pisze:I jak wyszło koledzy ? Teraz muszę jeszcze tylko obkleić te ramki wokół radia i uchwyt na kubki.

ja chce mieć pomalowane (oklejone mam ale z takim skutkiem że jedno wygląda jak z fabryki a np ramka od półki na dok jest do dupy :) to co guma pokrywała:
uchwyt na kubki
ramkę od półki na dokumenty,
przesłonę zapalniczki oraz plastik w okół tej przysłony i lewarka biegów
plastik dookoła pokręteł klimy
rączka pasażera i rączka+panel sterowania szybami kierowcy
tylna popielniczka oraz tylny uchwyt na kubki (w nogach pasażerów) i co jest jeszcze pokryte tą ch... ścieralną gumą
jedynie odpuszczę sobie kolumnę kierownicy albo ją jak będzie już źle wyglądała pokryje gumą w sprayu gdyż w/w plastiki mają być pod kolor karoserii a obudowa kolumny ma pozostać czarna. Dlatego przy tylu elementach oklejanie jest sensowne ale jak ktoś odda to do firmy lub umie to dobrze robić.

jeżeli chcecie okleić tylko środkową konsolę( uchwyt na kubki, boczne dwa paski, sterowanie klimą, ramkę półki na dok, klapkę od gniazda komputera) carbonem wyjdzie to ok przy użyciu suszarki do włosów.

:okej: 3 lakierowanie :

a) płynna guma w sprayu fajne bo mało inwazyjne zawsze można wrócić się do początku zdzierając gumową otoczkę . minus jest taki że guma ma swoją grubość i parę elementów nie spasujemy już po tym malowaniu np osłonki zapalniczki

b) podkład , kolor, bezbarwny bardzo inwazyjne ale jedyne słuszne moim zdaniem. Lekkie starcie grubości plastiku, na to podkład i kolor (lub lak strukturalny) i w obu wypadkach bezbarwny tworzy cienką powłokę wszystko ładnie wygląda nie łuszczy się i ma minimalną grubość - najwięcej pracochłonne :)

Jeżeli kogoś natchnąłem to się cieszę jak komuś na motałem to też dobrze bo dałem do myślenia. Jeżeli jakieś głupoty napisałem poprawcie mnie nikt nie jest nieomylny.

PS Jeżeli ktoś z okolic trójmiasta lub Koszalina lubi i umie bawić się w oklejanie i chciałby mnie wesprzeć chętnie przyjmę pomoc bowiem okleina szczotkowane aluminium wygląda zaje... :) jak coś info na priv.

Tomek Gdynia



SP-FRA

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: SP-FRA » pn wrz 21, 2015 13:36

a tak to wygląda po lakierowaniu :

Podkład w sprayu kolor siwy + lakier akrylowy w sprayu kolor aluminium :

Obrazek

dokładna relacja pod linkiem:

viewtopic.php?f=89&t=577677" onclick="window.open(this.href);return false;

moim zdaniem wyszło lepiej niż folia szczotkowane aluminium które miałem wcześniej ...



Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: Binekk » ndz wrz 27, 2015 15:31

Witam, może nie zauważyłem i już ktoś wyczaił ten patent ale jeśli chodzi o zdrapanie gumy z plastików to ja robiłem druciakiem do naczyń schodziło jak talala :jezor: Niżej daje fotki przed i po zdrapaniu i walnięciem Plakiem :bajer:
ObrazekObrazek



SP-FRA

Re: Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Post autor: SP-FRA » pt paź 02, 2015 14:27

Binekk pisze:Witam, może nie zauważyłem i już ktoś wyczaił ten patent ale jeśli chodzi o zdrapanie gumy z plastików to ja robiłem druciakiem do naczyń schodziło jak talala :jezor: Niżej daje fotki przed i po zdrapaniu i walnięciem Plakiem :bajer:
ObrazekObrazek

Nie chce być nie uprzejmy sam czyściłem je początkowo gąbką tą szorstką stroną ale polecam mleczko do czyszczenia kuchenek. Fakt był plastik gdzie guma schodziła tragicznie jeden ale reszta schodziła w 2-3 min z elementu. co ważne powstaje fajny mat nawet bez polerowania. Zapewne jak ktoś potem mleczkiem przeleci efekt będzie jeszcze lepszy. Polecam sprawdzić, jak nie wyjdzie zawsze jest druciak :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości