[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 10:09
Lokalizacja: Gdańsk/Chełm

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: dobkar » wt wrz 08, 2015 11:07

Dziękuję za link. W takim razie biorę. Jak wypłowieje to można zawsze polerkę zrobić albo czarnym matem polecieć.



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: mk4tdi » wt wrz 08, 2015 14:24

A wycieraczka Ci nie skacze? Bo ja kupilem kiedys zamiennik i ta sprezyna jest za slaba, wycieraczka za slabo do szyby dociska i skacze


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2133
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: majster heniek » wt wrz 08, 2015 15:02

mk4tdi pisze:A wycieraczka Ci nie skacze? Bo ja kupilem kiedys zamiennik i ta sprezyna jest za slaba, wycieraczka za slabo do szyby dociska i skacze
wszystko jest OK


Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: deskjet » wt wrz 08, 2015 20:16

A od mk6 hb pasuje p&p do mk4 hb?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2133
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: majster heniek » wt wrz 08, 2015 20:27

deskjet pisze:A od mk6 hb pasuje p&p do mk4 hb?
tu jest odpowiedż , link do aukcji jest stary
Kamel pisze:Tu masz przykład kompletnej nówki, tyle, że do MK6, więc trzeba byłoby zmienić zaślepkę lub samemu ją zmodyfikować: http://allegro.pl/ramie-wycieraczki-wyc" onclick="window.open(this.href);return false; ... 12889.html


Obrazek

dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz wrz 30, 2012 10:09
Lokalizacja: Gdańsk/Chełm

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: dobkar » śr wrz 09, 2015 20:11

Zamontowałem właśnie w Variancie MK4 ramię z Tourana. Pasuje bez problemów.
Wskazówki dla tych, którzy będą walczyć z wyjęciem starej (ja nie miałem WD40 pod ręką więc użyłem metody komandosów):
- Po wykręceniu nakrętki 13 delikatnie ją wkręcamy, ale nie do końca.
- Jeżeli pociągniemy (prostopadle do szyby) za mocowanie ramienia zobaczymy, że sprężynuje jakby było na gumie zamontowane.
- Nakładamy końcówkę klucza nasadowy (miałem od klucza grzechotkowego) 13 na nakręconą wcześniej nakrętkę,
- Wkładamy 2 palce między trzpień, gdzie jest zamocowane ramię, a szybę i ciągniemy do siebie (ok 5mm na oko odchodzi)
- Teraz delikatnie pukamy na założony klucz nasadowy odsuwając od szyby palce, tak żeby nie przysunęło się do szyby, ponieważ jest szansa, że pęknie.
- Jak delikatnie nie da rady to z wyczuciem mocniej, u mnie puściło, a szyba cała.
Oczywiście nie biorę odpowiedzialności za uszkodzenia - co złego to nie ja :bigok:



Awatar użytkownika
rombinik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:11
Lokalizacja: Łódź

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: rombinik » pn wrz 14, 2015 09:57

deskjet pisze:A od mk6 hb pasuje p&p do mk4 hb?
W MK6 spryskiwacz jest w trzecim stopie, a tu masz za zaślepką, więc nie :) możliwe, że ramie jest takie samo i można do niego założy zaślepkę od MK5, ale po co kombinować. Najlepiej szukać Golf V albo Polo 6Q/9N (2002-2005)/ 9N3 (2005-2009).



Awatar użytkownika
_Michal_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 20, 2015 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: _Michal_ » pn wrz 14, 2015 18:03

Podłączę się do tematu - zamierzam w swoim MK4 założyć ramię + wycieraczkę z MK5... Sporo tutaj piszecie o słabej jakości zamiennikach :? Dotyczy to wszystkich producentów? Czy droższy zamiennik da radę?

Nie chodzi mi o zakup najtańszego zamiennika za 17 zł, gdzie wycieraczka bardziej będzie pełniła funkcję wizualną :jezor:

Z droższych zamienników znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/nowe-ramie-wycieraczk ... 64581.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub:

http://allegro.pl/n-ramie-na-tyl-wycier ... 20196.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co o tym myślicie? Nie wiem czy coś możecie stwierdzić na podstawie tych paru zdjęć... Ale może wypowiedzą się specjaliści :D

Przyznam, że na chwilę obecną ceny "używek" jak dla mnie są chore... Jeśli za taką "używkę" niewiadomego pochodzenia mam wydać około 80 - 100 zł z przesyłką to lekkie przegięcie :grin: Lepiej już chyba parę zł dołożyć i kupić nową ori z ASO...


My MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578325" onclick="window.open(this.href);return false;

Bikes: https://www.bikepics.com/members/michalk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
rombinik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:11
Lokalizacja: Łódź

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: rombinik » śr wrz 16, 2015 08:38

Ja za swoją oryginalną zapłaciłem 40 zł (była z zaślepką). Szukałem od Polo 6Q/9N jak dwa posty wyżej napisałem. Jak Ci się pali, to sobie kup zamiennik za 50zł+przesyłka. Dla mnie to niewarte zabawy jest. Cierpliwości, to coś się pojawi, dużo ludzi kupuje te wycieraczki, bo nie ma problemu z montażem - proste ;) tylko tak, jak mówie większość szuka tylko jako Golf V, a nie każdy wie, że w Polo jest to samo



KonMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lut 12, 2015 17:51
Lokalizacja: Sypniewo
Auto: Golf 4
Silnik: 1.9
Kontakt:

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: KonMan » śr wrz 16, 2015 13:23

a ja mam takie troche głupie pytanie, jak się nazywają te inne przednie "nowsze" wycieraczki ? słyszałem coś o teflonowych? bo chciałbym wymienić z tyłu od mkv a z przodu dać te nowsze żeby wygladem sie zbliżały tył i przód. Macie jakieś linki do tych wycieraczek ? I czy sa jakies oryginały a nie tylko zamienniki


Obrazek

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: deskjet » śr wrz 16, 2015 14:07

Ale chodzi Ci o same piora czy ramiona? Nowsze na przod to Aero.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
_Michal_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 20, 2015 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: _Michal_ » śr wrz 16, 2015 17:37

rombinik pisze:Ja za swoją oryginalną zapłaciłem 40 zł (była z zaślepką). Szukałem od Polo 6Q/9N jak dwa posty wyżej napisałem. Jak Ci się pali, to sobie kup zamiennik za 50zł+przesyłka. Dla mnie to niewarte zabawy jest. Cierpliwości, to coś się pojawi, dużo ludzi kupuje te wycieraczki, bo nie ma problemu z montażem - proste ;) tylko tak, jak mówie większość szuka tylko jako Golf V, a nie każdy wie, że w Polo jest to samo
Wielkie dzięki za trafną podpowiedź :pub: Dzisiaj odpaliłem allegro i znalazłem w pobliżu ze "szrotu" tylną wycieraczkę (oryginał) od Polo 9N ;) Podjechałem, zapłaciłem 40 zł za komplet (ramię + zaślepka + pióro) :D Muszę przyznać, że jak na używkę to nawet pióro w bdb stanie, ładnie czyści szybę :D

Wycieraczka już śmiga :pub: Tak jak sugerowaliście, wygląda o niebo lepiej niż oryginalna w MK4. Taka mała rzecz a cieszy :bigok:


My MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578325" onclick="window.open(this.href);return false;

Bikes: https://www.bikepics.com/members/michalk/" onclick="window.open(this.href);return false;

KonMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lut 12, 2015 17:51
Lokalizacja: Sypniewo
Auto: Golf 4
Silnik: 1.9
Kontakt:

Re: [mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: KonMan » czw wrz 17, 2015 08:39

deskjet pisze:Ale chodzi Ci o same piora czy ramiona? Nowsze na przod to Aero.
O piora i ramiona, ja mam valeo ramiona a piora to zwykle a widzialem w golfach takie inne "nowsze" jakby


Obrazek

Awatar użytkownika
rombinik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 12, 2011 18:11
Lokalizacja: Łódź

[mk4] Tylnia wycieraczka od V, VI?

Post autor: rombinik » czw wrz 17, 2015 18:18

KonMan, tak, jak Ci napisał kolega deskjet - oryginalnie w MK4 były dwa typy ramion z przodu. Na zwykłe pióra i na "takie inne nowsze jakby". Tych drugich należy szukać pod słowami aero. Ale można też kupić same pióra wyglądające tak samo i mające mocowanie pod tradycyjne ramiona (na wsuwki). Oryginalne ramiona aero mają po jednym bolcu, na który nakładasz pióro i blokade z wierzchu, żeby sie nie obracało.

Podaję przykładowe aukcje pierwsze z brzegu:

http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-v ... 09133.html" onclick="window.open(this.href);return false; to podepniesz pod standardowe ramiona na zwykłe pióra

http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-a ... 57914.html" onclick="window.open(this.href);return false; a to jest do ramion aero



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości