[mk2] Klamki PORSCHE

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
w0jta5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelenia Góra (DJE)
Kontakt:

[mk2] Klamki PORSCHE

Post autor: w0jta5 » sob wrz 20, 2008 00:21

Witka.

Ostatnio gdzieś na forum spotkałem się że do mk2 zakładają chłopaki klamki (zewnętrzne)
całe w chromie od Porsche, chyba 924. Pytanie, czy takie klameczki od prosiaka pasuja bez
przeróbek do mk2 ? Jeżeli trzeba coś przerabiać to co i jak?
Ostatnio zmieniony sob wrz 20, 2008 13:23 przez w0jta5, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » sob wrz 20, 2008 10:13

Jeśli dobrze pamiętam chromy były w 944 turbo, z wczesnych lat produkcji (80te lata). Jest to rarytas praktycznie nie do dostania w Polsce, próbuj na forum Porsche, ale wątpię...a może w ASO Porsche coś poradzą?
Ewentualna przeróbka może polegać na zastąpieniu oryginalnego bębenka zamka..swoim, tudzież jakimś podpiłowaniu, czy zrobienia patentu na mocowanie jednej ze stron.

Jeszcze masz jedną opcje - weź chromowaną klameczkę z MK1/Audi.. idź z nią do pierwszego lepszego jubilera i spytaj się o możliwość grawerki na niej. Najwyżej trzeba ją będzie ponownie poddać procesowi galwanizacji (chromowaniu, a może posrebrzenie od ręki zaproponuje jubiler, czy złocenie niewiele drożej).


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » czw sty 15, 2009 15:30

witam
wie ktoś juz cos na temat klamek od porsche, czy trzeba cos przerabiac zeby podeszły do mk2


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
w0jta5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelenia Góra (DJE)
Kontakt:

Post autor: w0jta5 » czw sty 15, 2009 17:55

ygd pisze:Ewentualna przeróbka może polegać na zastąpieniu oryginalnego bębenka zamka..swoim, tudzież jakimś podpiłowaniu, czy zrobienia patentu na mocowanie jednej ze stron.

:gora:


Obrazek

Awatar użytkownika
BazaMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: wt sie 28, 2007 21:26
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: BazaMKII » czw sty 15, 2009 20:22

fajnie dzieki ale mi chodziło cos dokładniej jak ten mechanizm z mk2 przerobic zeby podpasił do klamek porschaka. Ale dobry kolega mi powiedział mi co i jak pokoleji zeby klamka działała i pasowała


Mój MK2 GTI WOLFSBURG EDITION ONE & CORRADO USA zapraszam do oceny:
viewtopic.php?f=91&t=363063
Obrazek

Awatar użytkownika
rejden
Forum Master
Forum Master
Posty: 1202
Rejestracja: czw mar 22, 2007 00:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [mk2] Klamki PORSCHE

Post autor: rejden » ndz paź 03, 2010 23:04

No wiec po 1 to klamki sa z porsche 944 pasuja wymiarami idealnie do MK II i sa do zdobycia w pl ost puscilem komplet za 660 zl na allegro,nie sa chromowane ale malowane ori czarna farba,jesli ktos zabierze sie za polerke tak jak ja to zrobilem to trzeba robic to naprawde z wyczuciem.Klamki maja jedna warstwe cos ala aluminium pod farba i druga warstwe pod tym ala aluminium ktora ma inna barwe a dokladnie cos ala miedz,wiec jezeli przebijesz sie podczas polerki po zdjeciu farby przez ta 1 warstwe do drugiej bedzie wydawalo sie ze klamki maja plamy,a to juz nieladnie wyglada.Co do przerobek to tak naprawde trzeba wymienic tylko jedna rzecz jezyczek do otwierania drzwi ,ktory w porsche i mk II jest inny.Klamki tym sie roznia od chromow i zwyklych klamek od MK I i Mk II ze sa solidniej wykonane maja magiczny napis PORSCHE i sa jednoczesciowe .



Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Re: [mk2] Klamki PORSCHE

Post autor: lukas.g60 » pn paź 11, 2010 02:05

rejden pisze:No wiec po 1 to klamki sa z porsche 944 pasuja wymiarami idealnie do MK II i sa do zdobycia w pl ost puscilem komplet za 660 zl na allegro,nie sa chromowane ale malowane ori czarna farba,jesli ktos zabierze sie za polerke tak jak ja to zrobilem to trzeba robic to naprawde z wyczuciem.Klamki maja jedna warstwe cos ala aluminium pod farba i druga warstwe pod tym ala aluminium ktora ma inna barwe a dokladnie cos ala miedz,wiec jezeli przebijesz sie podczas polerki po zdjeciu farby przez ta 1 warstwe do drugiej bedzie wydawalo sie ze klamki maja plamy,a to juz nieladnie wyglada.Co do przerobek to tak naprawde trzeba wymienic tylko jedna rzecz jezyczek do otwierania drzwi ,ktory w porsche i mk II jest inny.Klamki tym sie roznia od chromow i zwyklych klamek od MK I i Mk II ze sa solidniej wykonane maja magiczny napis PORSCHE i sa jednoczesciowe .
zostalo napisane co i jak,a wygladaja tak jak nizej i sa na sprzedaz :jezor:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości