Czym pomalować lub okleić plastiki we wnętrzu?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Golf4ista
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:14
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Golf4ista » pn kwie 19, 2010 10:45

Wiec, nadszedl czas i na moje plastiki :) , do sciagniecia gumy uzylem plastikowej szpachelki zeby jak najmniej porysowac powierzchnie plastików. Po ściągnięciu gumy pozostaje jeszcze taka warstwa szara ( chyba to jest jakis klej?) najlepiej uzyc do tego gąbki do naczyn tzn. tej włókniny ciernej + cif (bylo to opisane wczesniej), i na koniec polerka - pasta Tempo, od 3 do 4 razy powierzchnie zostaly wypolerowane na filcu, i tak wyglada efekt koncowy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


+

Awatar użytkownika
eBox
Emeryt COMPATTO
Emeryt COMPATTO
Posty: 69
Rejestracja: pn lut 15, 2010 22:49
Lokalizacja: Nowy świat

Post autor: eBox » pn kwie 26, 2010 11:37

manik01, czy to może taka farba ?

http://www.allegro.pl/item1000039595_ak ... _boll.html

chodzi mi o to że ja też starłem tą gumę i nałożyłem plak, jest bardzo ładnie, błyszczy się ale po kontakcie z palcem zostają takie jakby odciski palców :/ Dlatego pomyślałem o tym żeby pomalować je na trochę matowy kolor to wtedy ich nie będzie widać. Co o tym sądzicie ? czy ten BOLL jest w ogóle matowy czy jaki ?


paco1988 czym malowałeś ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 11:39 przez eBox, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kenzy17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 499
Rejestracja: pn lip 20, 2009 22:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kenzy17 » pn kwie 26, 2010 16:56

dzisiaj konsole przygotowuje do malowania , ostatnio na probe malowalem raczke to po nalozeniu podladu i farby po przejechaniu paznokciem byly straszne rysy ;/ czy podklad farba i cos jeszce trzeba na to klasc ?? :crazy:


Moje MK IV
viewtopic.php?t=281804" onclick="window.open(this.href);return false;
-1- Połączyła nas Pasja-upiększania naszego codziennego środka poruszania ...
-2- Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae ...

Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: manik01 » pn kwie 26, 2010 18:46

eBox, tak to jest ta farba



CZEKON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 07, 2009 19:51
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: CZEKON » śr kwie 28, 2010 21:05

ja to paznokciem zdrapałem :D a potem nabłyszczacz i nie widać różnicy :D


[img]http://forum.vwslask.pl/images/signatures/3379816764ab30152cb4d0.jpg[/img]

Toolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 20, 2009 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj

Pytanie

Post autor: Toolek » śr kwie 28, 2010 21:25

ghost2255 pisze:Gumę najlepiej zmyć rozpuszczalnikiem NITRO, potem lekko zmatować drobnym papierem i można malować. Ja użyłem farby do zderzaków firmy BOLL i wygląda prawie jak oryginał, bo jest matowy i ma fakturę zbliżoną do tej gumy, jak była fabrycznie. Gwarantuję, że laik nie pozna, że było malowane poza fabryką :grin:

P.S. Sposób testowałem w 2 autach: GOLF IV i BORA
Mam pytanie jak dokładnie stosowałeś to nitro? Dawałeś jakieś podkłady pod farbę. Opisz proszę dokładnie krok po kroku, bo chcę to zrobić dobrze. Dzięki. Pozdrawiam



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » czw maja 06, 2010 11:42

Witam,

Mam pytanie czy te elementy (zaznaczone na zdjeciu) tez da sie zdemontowac? W ETKA jest pokazane ze sa to elementy osobne ale nie moge tego zdjac. Czy to jest integralna czesc srodkowego kokpitu?

Obrazek



Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: manik01 » czw maja 06, 2010 12:05

NiCom - w tym wypadku co na zdjęciu nie da się. Jeśli wersja konsoli jest z dekorami, np drewniane, aluminiowe czy karbon to wtedy są to elementy demontowalne. Jeśli zwykłe czarne to jest to całość z konsolą



Awatar użytkownika
kenzy17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 499
Rejestracja: pn lip 20, 2009 22:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kenzy17 » czw maja 06, 2010 19:12

Po nie udanej próbie malowania przyszła pora na polerkę która wygląda tak :bigok: trochę pracy jest ale warto :bajer: [papier ścierny do pozbycia się gumy 400 raz na mokro raz na sucho tak na zmianę ryski likwidując 800 wodnym później polerka 2500 wodny wszystko ręcznie :goof: na koniec wiertarka z obrotami + FILC NA TRZPIENIU do tego pasta TEMPO kilka razy na przemian sucho mokro i końcowe przetrzeć bawełnianą szmatką i gotowe :grin: :grin:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 19:15 przez kenzy17, łącznie zmieniany 3 razy.


Moje MK IV
viewtopic.php?t=281804" onclick="window.open(this.href);return false;
-1- Połączyła nas Pasja-upiększania naszego codziennego środka poruszania ...
-2- Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae ...

NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » pt maja 07, 2010 00:15

manik01 - Dziekuje za odpowiedz.

kenzy17 - Piekna robota

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 9:03 pm ]
Mam jeszce pytanie.
1. Jak wyciagnac polke ze srodkowej konsoli. Trzeba zdemontowac do tego konsole?
2. Jak wyciagnac klapke od uchwytu do napojow?
3. Jak zmywaliscie gume nitro to plastik pod guma sie nie niszczyl? Mi udalo sie zedrzez gume z ramki od klimatronika pod ciepla woda i delikatnie szczoteczka. Wyglada dosyc dobrze bez polerki i malowania. Ale obawiam sie ze dalej juz tak dobrze nie pojdzie :-(



Awatar użytkownika
arturoo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 26, 2009 18:55
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: arturoo82 » sob maja 08, 2010 23:15

Kenzy 17 zajebiście Ci to wyszło i troszkę kasy można zaoszczędzić na takich drobnych elementach, gdyż kupienie samej konsoli w ASO kosztuje tylko 250 plnów, albo aż tylko, a gdzie reszta... Efekt super:)


alvaroo

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn maja 17, 2010 17:00

Heyooo,
Malowałem plastiki - wypolerowałem - odtłuściłem - napryskałem podkład i lipa wychodzi...
non stop jakieś wżery są i okropnie to wygląda, musiałem zmazać farbę już 2 raz tak mam.

Wydałem już kupę kasy na farby w sprey'u i ciągle coś nie halo jest...
Proszę o podpowiedź co robię nie tak...



Awatar użytkownika
JMdesign
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Płd. Wsch. PL

Post autor: JMdesign » pn maja 17, 2010 17:57

SATA, z tego co da się zaobserwować metody są różne. Jedni po zdrapaniu tej gumy matują i polerują, natomiast inni wolą polakierować (tym bardziej wtedy gdy chcą mieć w jakimś konkretnym kolorze. Oczywiście najlepiej byłoby to polakierować pistoletem w lakierni -wtedy powłoka jest bardziej trwała, ale można też i sprayem.
Przeanalizuj kolejność wykonywanych przez siebie czynności po oczyszczeniu powierzchni. Jeśli powierzchnię masz idealnie gładką, bez wżerów, rys itp, to powinieneś najpierw zmatować (np500-600-tką),odtłuścić, prysnąć podkładem, następnie po wyschnięciu delikatnie zmatować podkład (np 800-1000), odtłuścić i prysnąć cienko kilka warstw lakierem (w zależności jaki efekt chcesz uzyskać -możesz później prysnąć bezbarwnym). Jeśli powierzchnie będziesz miał idealnie "dopracowane" i gładkie (patrz pod światło) wówczas powinno być wszystko ok. Powodzenia :)

[ Dodano: 17 Maj 2010 18:03 ]
PS. Nie zapomnij o włożeniu wcześniej sprayów do ciepłej wody na kilka minut -po tym zabiegu po wstrząśnięciu będzie się lepiej lakierowało.
Ostatnio zmieniony pn maja 17, 2010 18:00 przez JMdesign, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Włodary88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 626
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Włodary88 » pn maja 17, 2010 18:39

malowałem czarną perłą w sprayu
wyszło tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek

guma zdarta papierem całość zmatowiona na to czarny mat + 3 warstwy lakieru + 3 warstwy clearu
może nie wszystkim się to spodoba ale jak dla mnie efekt jest super o niebo lepiej niż było dodam tylko że coś mi kolory na zdjęciach nie wychodzą wystarczy spojrzeć na bizę ...


Obrazek
Jesteś z Płocka lub okolic koniecznie zajrzyj!!
Sprzedam : SCHOWEK (BOX) CD FISCHER VW GOLF 4 BORA PASSAT B5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości