[MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: maj0nez » czw cze 30, 2022 12:23

Tak jak wyżej kolega napisał.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: Garrison » pt lip 01, 2022 14:51

Peran pisze:
czw cze 30, 2022 08:23
Zrób test licznika na vag. Tam wskazówka zatrzymuje sie na 90* jak. Będzie przesunięta przesuń ja na ośce
Tak zrobię.

Przy okazji drugie pytanie - czy otwarcie drzwi ma jakieś znaczenie dla edycji wsadu? Zgrałem wsad przy bodajże otwartych, potem chciałem powtórzyć operację, ale wyskakiwał błąd sum kontrolnych. Po zamknięciu drzwi ruszyło. Kwestia taka, że albo mikrostyk złośliwie padł, albo faktycznie drzwi mają coś do eepromu, bo po wgraniu licznika ze stagingiem przestało pokazywać otwarte drzwi kierowcy, a przed modyfikacją było ok.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1048
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: mat06 » pt lip 01, 2022 15:09

Garrison pisze:
pt lip 01, 2022 14:51
Peran pisze:
czw cze 30, 2022 08:23
Zrób test licznika na vag. Tam wskazówka zatrzymuje sie na 90* jak. Będzie przesunięta przesuń ja na ośce
Tak zrobię.

Przy okazji drugie pytanie - czy otwarcie drzwi ma jakieś znaczenie dla edycji wsadu? Zgrałem wsad przy bodajże otwartych, potem chciałem powtórzyć operację, ale wyskakiwał błąd sum kontrolnych. Po zamknięciu drzwi ruszyło. Kwestia taka, że albo mikrostyk złośliwie padł, albo faktycznie drzwi mają coś do eepromu, bo po wgraniu licznika ze stagingiem przestało pokazywać otwarte drzwi kierowcy, a przed modyfikacją było ok.
Trzeba odświeżyć kodowanie w CAN Gateway, wtedy wróci sygnalizacja drzwi i brzęczyk.


Obrazek

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: Garrison » pt lip 01, 2022 18:16

mat06 pisze:
pt lip 01, 2022 15:09
Garrison pisze:
pt lip 01, 2022 14:51
Peran pisze:
czw cze 30, 2022 08:23
Zrób test licznika na vag. Tam wskazówka zatrzymuje sie na 90* jak. Będzie przesunięta przesuń ja na ośce
Tak zrobię.

Przy okazji drugie pytanie - czy otwarcie drzwi ma jakieś znaczenie dla edycji wsadu? Zgrałem wsad przy bodajże otwartych, potem chciałem powtórzyć operację, ale wyskakiwał błąd sum kontrolnych. Po zamknięciu drzwi ruszyło. Kwestia taka, że albo mikrostyk złośliwie padł, albo faktycznie drzwi mają coś do eepromu, bo po wgraniu licznika ze stagingiem przestało pokazywać otwarte drzwi kierowcy, a przed modyfikacją było ok.
Trzeba odświeżyć kodowanie w CAN Gateway, wtedy wróci sygnalizacja drzwi i brzęczyk.
Dziękuję. Przypuszczam, że będzie to prosta operacja „test > save”? Dam znać jak już ogarnę temat.



Awatar użytkownika
erinias86r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: erinias86r » wt lip 19, 2022 22:07

Witam Panowie (i Panie) :pub:
Przymierzam się do wymiany zegarów w moim starym dobrym poczciwym VW MK4 Gti 1.8 Turbo w wersji Exclusive.
Moje aktualne zegary to: 1J0919860D KOMBI+WEGFAHRS MM0 V11 (czyli Motometer)
a nowo zakupione:
3B0920827 V08 01.10 z Passata B5 FL (VDO)
Czy taka zmiana jest możliwa? Wiem, że w moich starych mam IMMO 2, a w nowych po "xxx920xxx" jest IMMO 3 (o ile się orientuję).
Chciałem skorzystać z programu Dump Dash Edit, ale raczej nie uda mi się dokonać transferu? Pozostaje ręczna zmiana?
Czytając poradnik @bolo9823 chciałem pójść na skróty i wszystko załatwić kilkoma kliknięciami.
Czy da radę zmienić zegary ze starych MM0 na nowe VDO?
I czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która mi przerobić wsad na funkcje, które chciałbym aby tam były?
PIn ze starego licznika 1J0919860D oczywiście posiadam.

Do @bolo9823 Który wsad z Golfa muszę pobrać ze strony: https://golf4.org/Dumps/Kombiinstrument/ i wrzucić w nowe zegary?
Mam kilka wersji. Zakładam, że te z oznaczeniem xxx KOMBI WEGFAHRS RB8 xxxxx mam pominąć?

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :kwiatek:



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: Peran » ndz lip 24, 2022 21:21

erinias86r pisze:Witam Panowie (i Panie) :pub:
Przymierzam się do wymiany zegarów w moim starym dobrym poczciwym VW MK4 Gti 1.8 Turbo w wersji Exclusive.
Moje aktualne zegary to: 1J0919860D KOMBI+WEGFAHRS MM0 V11 (czyli Motometer)
a nowo zakupione:
3B0920827 V08 01.10 z Passata B5 FL (VDO)
Czy taka zmiana jest możliwa? Wiem, że w moich starych mam IMMO 2, a w nowych po "xxx920xxx" jest IMMO 3 (o ile się orientuję).
Chciałem skorzystać z programu Dump Dash Edit, ale raczej nie uda mi się dokonać transferu? Pozostaje ręczna zmiana?
Czytając poradnik @bolo9823 chciałem pójść na skróty i wszystko załatwić kilkoma kliknięciami.
Czy da radę zmienić zegary ze starych MM0 na nowe VDO?
I czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która mi przerobić wsad na funkcje, które chciałbym aby tam były?
PIn ze starego licznika 1J0919860D oczywiście posiadam.

Do @bolo9823 Który wsad z Golfa muszę pobrać ze strony: https://golf4.org/Dumps/Kombiinstrument/ i wrzucić w nowe zegary?
Mam kilka wersji. Zakładam, że te z oznaczeniem xxx KOMBI WEGFAHRS RB8 xxxxx mam pominąć?

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc :kwiatek:
A tam jest wogole Can stare zegary masz 919 a nowe 920.



Awatar użytkownika
erinias86r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: erinias86r » ndz lip 24, 2022 22:03

Dzięki za odzew 👍 Golf 1.8T 1999 bez CAN. I właśnie o to "się rozchodzi". Chce zamontować zegary z CAN z Passata B5 FL. Zegary mam, pinu jeszcze nie wyciągnąłem z nich. I właśnie nie wiem czy to podejdzie (widziałem kiedyś tematy z naszego formu typu "licznik z CAN do auta BEZ CAN", ale nie wiem od czego zacząć zabawę z podmiana. Nie wiem który wsad pobrać z tej listy od @Bolo9823. Pozycje 3,4,5 (patrząc od dołu) ze screena, którego zamieściłem. Rozumiem że muszę zmodyfikować ten nowy pobrany wsad od passata programem DashDumpEdit?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: Peran » ndz lip 24, 2022 23:03

erinias86r pisze:Dzięki za odzew Obrazek Golf 1.8T 1999 bez CAN. I właśnie o to "się rozchodzi". Chce zamontować zegary z CAN z Passata B5 FL. Zegary mam, pinu jeszcze nie wyciągnąłem z nich. I właśnie nie wiem czy to podejdzie (widziałem kiedyś tematy z naszego formu typu "licznik z CAN do auta BEZ CAN", ale nie wiem od czego zacząć zabawę z podmiana. Nie wiem który wsad pobrać z tej listy od @Bolo9823. Pozycje 3,4,5 (patrząc od dołu) ze screena, którego zamieściłem. Rozumiem że muszę zmodyfikować ten nowy pobrany wsad od passata programem DashDumpEdit?
Jeśli nie masz naprawdę Can to przecież bez sensu wkładać tam licznik z canem bo nie będzie pokazywał obrotów.
Czasem linia Can byla podciągnięta mimo że licznik jej nie obsługiwał.
Chyba najłatwiejsza opcja sprawdzenia to posdpiecie licznika z Can i próba odpalenia auta. Oczywiście, zadziała immo ale pokaze obroty to Can jest.
Wtedy można kontynuować zabawę.



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: maj0nez » ndz lip 24, 2022 23:25

Witaj
jak kupisz licznik to na odpalonym aucie podmień licznik, inaczej immo Ci nie pozwoli odpalić auta.
Pozdrawiam


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
erinias86r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: erinias86r » pn lip 25, 2022 10:10

maj0nez pisze:
ndz lip 24, 2022 23:25
Witaj
jak kupisz licznik to na odpalonym aucie podmień licznik, inaczej immo Ci nie pozwoli odpalić auta.
Pozdrawiam
Nie spale niczego jeśli podmienie licznik na odpalonym silniku?
Tak sobie pomyślałem, że mógłbym wyłączyć immo w tych nowych zegarach. Podpiąć nowe zegary, przekręcić zapłon, podpiąć się pod OBD2 kablem i w programie VagTacho wyłączyć immo w nowych zegarach z Passata. Teoretycznie powinien odpalić na wyłączonym immo?? Tak czy inaczej muszę jeszcze kupić manetki z obsługą mfa/fis i oczywiście zamontować MFA w moim Golfie.



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: Peran » pn lip 25, 2022 12:38

erinias86r pisze:
maj0nez pisze:
ndz lip 24, 2022 23:25
Witaj
jak kupisz licznik to na odpalonym aucie podmień licznik, inaczej immo Ci nie pozwoli odpalić auta.
Pozdrawiam
Nie spale niczego jeśli podmienie licznik na odpalonym silniku?
Tak sobie pomyślałem, że mógłbym wyłączyć immo w tych nowych zegarach. Podpiąć nowe zegary, przekręcić zapłon, podpiąć się pod OBD2 kablem i w programie VagTacho wyłączyć immo w nowych zegarach z Passata. Teoretycznie powinien odpalić na wyłączonym immo?? Tak czy inaczej muszę jeszcze kupić manetki z obsługą mfa/fis i oczywiście zamontować MFA w moim Golfie.
Nadal nie rozumiesz gdy włożysz licznik z Can i wyłączysz immo to dalej będziesz miał tylko zaślepkę w desce rozdzielczej.



Awatar użytkownika
erinias86r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: erinias86r » pn lip 25, 2022 13:33

Możesz troszkę jaśniej? Jaka zaślepkę? Nie chcę niczego spalić gdy podczas pracy silnika odepne licznik. A czy obudowa z motometer podejdzie aby włożyć w nią VDO?



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: Peran » pn lip 25, 2022 14:59

erinias86r pisze:Możesz troszkę jaśniej? Jaka zaślepkę? Nie chcę niczego spalić gdy podczas pracy silnika odepne licznik. A czy obudowa z motometer podejdzie aby włożyć w nią VDO?
Spalić nic nie spalisz. Z obudowa może być problem bo Motometer masz skręcany a VDO jest na zatrzaski.
Licznik 920 gdy w aucie nie ma can nie będzie Ci pokazywał obrotów silnika byc może prędkości, będą świecić poduchy. Możliwe ze czegoś więcej dlatego napisałem że to zaślepka żeby nie było dziury w desce
MO



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3224
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: [MK4] Modyfikacja liczników (Needle Staging), montaz nowych liczników.

Post autor: maj0nez » wt lip 26, 2022 20:19

Immo masz w ECU, nic nie spalisz na uruchomionym silniku. Immobilizer wykonuje sekwencje tylko podczas uruchamiania silnika. Założysz inny licznik to zobaczysz czy działa obrotomierz.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości