[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

simof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: simof » pt kwie 30, 2010 20:27

Witam proszę o pomoc mam rozebrany licznik ale chce wywalić z wyświetlaczy zieloną folie nie wiem jak ją stamtąd wyciągnąć byłbym wdzięczny za opisanie krok po kroku licznik mam taki http://img227.imageshack.us/i/pdr0005vt3.jpg/
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 20:35 przez simof, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BuliQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob lip 26, 2008 15:05
Lokalizacja: Rzepin
Kontakt:

Post autor: BuliQ » pt kwie 30, 2010 21:47




simof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 18:04
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: simof » pt kwie 30, 2010 22:35

Dzięki wielkie :kufel:

[ Dodano: 01 Maj 2010 13:27 ]
A jeszcze jedno pytanie żeby zmienić podświetlenie wyświetlaczy wystarczy białe żarówki ledowe czy tą folie też białą zmienić bo zieloną usunąłem jak skończę wrzucę efekty mojej pracy pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Post autor: BlackDog » pn gru 12, 2016 14:24

Pozwolę sobie trochę odkopać temat.

Mam 3 liczniki:
- Motometer (diesel, czarne zegary, białe wskazówki, mfa) z golfa
- VDO (diesel, srebrne zegary, czerwone wskazówki, mfa) z ibizy
- TRW (diesel, czarne zegary, białe wskazówki, licznik w milach) z golfa

Chciał bym złożyć z tego jeden fajny licznik na bazie VDO, moja wizja jest taka. Z pierwszego licznika chce wyciągnąć tarcze oprócz prędkości, z TRW tarczę prędkości i wpakować to do VDO przy czym chce żeby wskazówki z niego zostały. Pytanie, czy jest to do zrobienia tak żeby nic nie uszkodzić?


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Post autor: Rydzu » pn gru 12, 2016 22:58

Z tego co napisałeś to wychodzi że tarcza prędkościomierza będzie czarna w milach a pozostałe srebrne - nie mnie to jednak oceniać.

Tarcze TRW są mocowane w zupełnie inny sposób niż wszystkie inne, będziesz musiał się z tym pobawić, żeby tarcza podeszła w obudowę i przymocować ją na podstawy licznika. W zależności od rocznika liczników (początek prędkościomierza od 20 lub od 0) VDO i Motometer też różniły się rodzajem tarcz. Wszystko jest wykonalne ale pytanie czy:
- masz tak samo wyskalowane prędkościomierze?
- czy dasz radę z każdego z liczników ściągnąć wskazówki a potem ponownie prawidłowo ustawić?
- no i wspomniany wyżej problem z mocowaniem tarcz.



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Post autor: BlackDog » śr gru 14, 2016 22:29

Rydzu pisze:Z tego co napisałeś to wychodzi że tarcza prędkościomierza będzie czarna w milach a pozostałe srebrne - nie mnie to jednak oceniać.
z motometera wyciągam tarczę obrotów, paliwa temp. z trw prędkości, wszystko wstawiam do VDO i daje do niego wskazówki czerwone czyli takie jak były.
Rydzu pisze:- masz tak samo wyskalowane prędkościomierze?
tak samo
Rydzu pisze:- czy dasz radę z każdego z liczników ściągnąć wskazówki a potem ponownie prawidłowo ustawić?
jeśli będę wiedział jak to zrobić to raczej nie będzie problemu
Rydzu pisze:- no i wspomniany wyżej problem z mocowaniem tarcz.
no właśnie, wstępnie rozebrałem te liczniki i stwierdzam iż VDO i TRW mają bardzo zbliżoną budowę, niestety tarcze w motometer są połączone w jedną całość.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

[mk3] Ściąganie wskazówek zegarów!

Post autor: Rydzu » śr gru 14, 2016 23:12

BlackDog pisze:jeśli będę wiedział jak to zrobić to raczej nie będzie problemu
Wskazówki na metalowych iglicach - przekręcasz do punktu maksymalnego (aż stanie) i dalej kręcisz na samej iglicy. Wskazówka musi zruszyć się na metalowym trzpieniu. Potem kręcisz dalej jednocześnie ciągnąć delikatnie do góry. Po zruszeniu możesz tez uzyć widelca do podważenia ale podłóż coś pod niego żeby nie zarysował tarcz.
W licznikach ze wskazówkami na plastikowych trzpieniach - po prostu ciągniesz do góry.
Motometer - wszystkie wskazówki na metalowych trzpieniach.
VDO i TRW - duże wskaźniki na metalowych trzpieniach. Małe wskaźniki na plastikowych (na pewno w VDO) w TRW już nie pamiętam. Jeśli mają zakres wychylenia tylko tyle ile zakresu ma wskaźnik - plastikowe trzpienie, jeśli więcej - metalowa iglica ze spiralą, jeśli kręcą się w kółko - silniczek.

Z silniczków najłatwiej zdemontować - mała szansa na uszkodzenie, podobnie z plastików. Najwięcej zabawy jest przy iglicach metalowych i sprężynce nawiniętej na iglicy, tutaj często jak za szybko zaczniesz ciągnąć wychodzi iglica z całą sprężynką - silniczek do wywalenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości