[inny] Układ chłodzenia VW Bora

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adrenius1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 05, 2018 21:17
Auto: Volkswagen Golf

[inny] Układ chłodzenia VW Bora

Post autor: adrenius1 » sob maja 05, 2018 21:38

Witam kolegów, mam problem z układem chłodzenia w mojej Borze. Na wstępie zaznaczę, że chodzi o silnik 1.9 TDI AJM 115 KM.
Kłopoty rozpoczęły się rok temu, kolor płynu był brązowy z czarnym osadem który pozostawał na dnie zbiornika wyrównawczego. Wielokrotnie płukałem układ za pomocą wody destylowanej i nie przynosiło to rezultatów. W grudniu ubiegłego roku wymieniłem zardzewiałą rurę wodną z której ciekł płyn i myślałem, że to była główna przyczyna, układ wypłukałem ponownie tym razem preparatem Liqui Moly kuhler reiniger i zalałem g12 w odpowiednich proporcjach jak na zimę, do dziś było dobrze i zaświeciła się kontrolka poziomu płynu, rzeczywiście trochę było, dolałem i było ok, jednak kolor płynu zmienił się na taki sam jak poprzednio, wypłukałem układ ponownie wodą destylowaną jednakże nie przyniosło to rezultatów. Ponadto zauważyłem, że wentylatory nie włączają się nawet gdy samochód stoi odpalony godzinę na biegu jałowym choć termostat otwiera się. Czy ktoś ma pomysł co robić? Nadmieniam, że samochód przechodził przez ręce kilku mechaników i nie było jednoznacznej diagnozy.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

[inny] Re: Układ chłodzenia VW Bora

Post autor: lwlw » śr maja 23, 2018 21:56

A ten płyn nie jest czasem tłusty? Może troszkę oleju się dostawać - wtedy uszczelka pod głowicą byłaby winna.
A wentylatory w dieslu niekoniecznie się włączą...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości