Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: harvard » wt kwie 18, 2023 08:33

Mam prawdopodobnie mały problem z rozrusznikiem silnik 1.6 tdi. Daja za mało obrotów na silnik (czasem odpali normalnie a czasem dluższy rozruch obroty lewdo ponad 200rpm) U mnie siedzi rozrusznik Valeo. mechanik chce go rozebrac, i zobaczyc i zregenerowac. czytałem na innym forum, że są to słabe rozruszniki i nie warto ich robić bo się niby rozsypują. Cos podpowiecie na temat rozrusznika valeo czy warto go ruszac czy wywalić i kupić bosha (cholernie drogi).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: marcin7x5 » wt kwie 18, 2023 16:55

Każdy można pytanie tylko co będzie do regeneracji lub wymiany. Nieraz to tylko słaby styk na przewodzie a innym razem to tulejki i wirnik trzeba regenerować. Zrobisz porządnie to i pochodzi kilka lat.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: harvard » wt kwie 18, 2023 18:10

Bo chodzi o to, że pokazałem koesiowi na forum filmy na których podczas rozruchów (a pojawia się to sporadycznie zazwyczaj powyżej 12-14 stopni), pojawia się dłuższy rozruch tz. long crank. Poptrzyna na cisnienia paliwa i wsio ok. \kazał rozpiąć wtryski i kręci dość długo zanim osiągnie 270rpm i tyle. Przy podpiętych tryskach potrafi czasem kręcić 215rpm i pojawia się dłuższy rozruch oaż obroty wskocza około 300rpm i wówczas auto odpala. Dodał, że valeo robi kiepskiej jakości rozruszniki i aby tego nie regenerować i wstawić bosha. niestety to drogie rozwiązanie i stad pytanie do Was, bardzie mechanikowatych czy jak dam mechaniorowi to czy aby się nie może okazać, że będzie nieregenerowalny (wiadomo zależy co zauwazy i zaliczy do wymiany). Wspomniał, że w wielu golfach 7 które robił oprócz problemów z ciśnieniem paliwa, najczęstszą przyczyna long cranka jest właśnie rozrusznik valeo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: wesol » śr kwie 19, 2023 06:14

Raczej forum Tourana całe huczy od wielu lat że Valeo jest lepsze bo są z 11 zębami i 12 zębami a bosch jest 10 zębowy. W rozruszniku w środku za wiele rzeczy nie ma więc nie widzę problemu z regeneracja. Trzeba y sprawdzić ile kosztuje zestaw szczotkotrzymacza że szczotkami bo chyba już nikt nie wymienia samych szczotek. Pamiętać trzeba że rozrusznik to silnik podwójny, jakby dwa sniki w jednym dlatego na krzyż są są dwie pary szczotek czyli dwie plusowe i dwie minusowe. Wystarczy że jedna nie styka i mamy silnik z połowa mocy więc i obroty mniejsze.
Rozebrać rozrusznik, wymyć, nasmarować tulejki, przekładnie planetarna tylko nie rąk smarem nawalic tylko odrobinka smaru wymieszana z olejem i nie za dużo tego. Na szybkiego by sprawdzić to bym tylko po parę kropli oleju dał w tulejki i przekładnie. I przy testach bym kabel dał dodatkowy od plusa aku do śruby na rozruszniku taki nawet od rozruchu na kable.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 531
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: harvard » śr kwie 19, 2023 07:56

To mnie pocieszyłeś, bo już miałem mechanika odwołać. Z drugiej jednak strony te long cranki, pojawiające się znienacka motywują aby go przejrzeć. Przecież chyba szczotki nowe będą lepsze od tych które już najechały 180kkm? tak mi się wydaje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: wesol » czw kwie 20, 2023 07:37

Mają robić robotę. Czy nowe czy nie, to nieistotne jest. Poprostu się rozbiera rozrusznik i sprawdza. Czasem wystarczy go tylko przeserwisowac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: Piasek » pt kwie 28, 2023 21:24

Poczytaj gdzieś w moim temacie jest numer z rozrusznikiem i chyba pisałem jaki tam pasuje.
Valeo przynajmniej na tamten czas było nieregenerowalne. To co w poprzednich rozrusznikach było z plastiku w valcu zrobili z gumy która spuchła i się porwała. Mamy duży zakład regeneracji z którym współpracujemy. Zawiozłem, rozebrali i zakomunikowali że nie da się bo nie ma absolutnie żadnych części zamiennych do tego - nawet oryginalnych valeo. Założyłem jakiś zamiennik rozrusznika (gdzieś mam pudełko chyba jeszcze) i działa do dzisiaj.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Czy rozrusznik Valeo da sie zregenerowac?

Post autor: wesol » sob kwie 29, 2023 19:32

Kupić uzywke i zapomnieć o temacie. Tyle tego jest i ceny normalne.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości