[mk7] 1.6TDI 110km - filtr paliwa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 30, 2020 14:05
Kontakt:

[mk7] 1.6TDI 110km - filtr paliwa

Post autor: karwal » czw lip 30, 2020 14:31

Witam wszystkich,
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i jak zły dział wybrałem proszę szanownego moderatora o przeinesienie.
Kilka dni temu kupiłem VW Golf mk. 7 i mam zamiar wymienić wszystkie filtry bo lubię sobie dziubać przy aucie (filtr oleju i wymianę oleju robię w warsztacie z przyczyn technicznych).
Filtr kabinowy i powietrza to prosta sprawa.
Mam pytanie dotyczące filtru paliwa.

Mianowicie chodzi mi o procedurę
1. odkręcam pokrywę pod którą znajduje się filtr paliwa
2. Wyjmuje stary filtr ( z tego co widziałem uszczelka jest zintegrowana z filtrem )
3. Pierwsze pytanie - wypompować stare paliwo czy zostawić
4. Jak wypompuje, przeczyścić zbiornik
5. Włożyć nowy filtr i zalać świeżym paliwem (ewentualnie włożyć filtr w paliwo które zostało)
6. Zamykamy i dokręcany

Tak więc dwa pytania .
1. Czy można nowy filtr paliwa włożyć bez wypompowania starego? (znaczy włożyć można ale czy zalecane to jest)
2. Czy po wymianie filtra trzeba się podpinać komputerem i coś odbijać w sterowniku ? (gdyż nie mam żadnego oprogramowania ani okablowania do tego)
3. Czy można to spi#!@ć ? xD ( wszystko można, ale czy jak np. nie dokręcę dokładnie pokrywy i będzie paliwo bokiem uciekać to czy np wtryski po dupie nie dostaną? )

Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: [mk7] 1.6TDI 110km - filtr paliwa

Post autor: wesol » czw lip 30, 2020 17:51

Dziwne pytania zadajesz. Nie wiem czy już społeczeństwo mimo fakultetów pokonczonych poprostu myśleć nie potrafi czy ci się z ludźmi dzieje. Na brudne nogi też zakładasz czyste skarpetki czy musisz mamę zapytać co masz zrobić?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

karwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 30, 2020 14:05
Kontakt:

Re: [mk7] 1.6TDI 110km - filtr paliwa

Post autor: karwal » pt lip 31, 2020 09:37

Szanowny Panie,
Dziwne to społeczeństwo mimo fakultetów pokończonych po prostu myśleć nie potrafi i zachować odrobinę kultury. Przy jednej krótkiej wypowiedzi 2 ataki ad persona, w tym wypowiedź o matce... Szczyt inteligencji (aż chciałoby się rzecz że potwierdza się mit że w golfach to wieśniaki jeżdżą, no ale zakładam że społeczność jest na tyle duża, że to wyjątki potwierdzające regułę).
Pytanie nie jest dziwne, jestem nowym posiadaczem nie miałem styczności z diesel nigdy. W poradnikach różnego rodzaju czy to na stronach czy YT są dwie szkoły. Zwłaszcza, że to nie jest stare paliwo tylko na bieżąco eksploatowane i to paliwo co zostanie i tak przejdzie przez nowy filtr. Nie sram do wlewu paliwa, więc nie będzie tak przykrego zapachy jak Szanowny Pan ma zapewne po ściągnięciu butów, więc więc nie wyciągajmy wniosków ze swojego własnego doświadczenia i domostwa.

Ponawiam pytanie, czy po wymianie filtrów trzeba coś odbić w sterowniku/komputerze? Bo na każdy filmiku na YT po wymianie filtra się podpinali i coś tam grzebali.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: [mk7] 1.6TDI 110km - filtr paliwa

Post autor: wesol » pt lip 31, 2020 13:01

Dużo oglądasz na YT dużo czytasz tylko mało myślisz i mało uważasz jak coś oglądasz. Trochę myślenia i można nawet sprzątaczkę wyszkolić i zrobi to bez zadawania pytań. Skoro filtr wyciągasz i syf ląduje na dnie to chyba wypadałoby wylać syf. Założyć nowy filtr i jak przekręcasz parę razy stacyjkę to pompka którą słychać przecie napompuje tego paliwa świeżego. Tu tylko myślenie jest potrzebne.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości