Ręczny "zamarzł" - co zanim wymienię zacisk?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

Ręczny "zamarzł" - co zanim wymienię zacisk?

Post autor: goralpm » ndz sty 28, 2024 21:59

Witam.
Streszczenie:
Samochód zostawiłem przez nieuwagę na ręcznym, przyszedł mróz, ok -6
Dwa tygodnie później odpalam, zwalniam ręczny i mam wrażenie, ze ręcznego nie ma, bo jakiś taki luźny.
Ruszam, a samochód ciężko się toczy, wracam po przejechaniu ok. 5km tylne koła gorące.
Domyślam się, że ręczny przymarzł. Więc zaciągam energicznie, zwalniam i tak kilka razy, ruszam przód, tył. I czuję, że hamulec odpuścił! Ta sama trasa - koła zimne.
Temp. od paru dni na plusie, zaciągam ręczny i bah! to samo. Tym razem, jak by mniej ale jednak jest odczucie, ze jadę na lekko zaciągniętym ręcznym.
Zjeżdżając z lekkiego nachylenia, samochód wytraca prędkość i się zatrzymuje (na luzie), tylne prawe koło bardzo ciepłe, lewe ciepłe ale nie aż tak.
Jak pogoda się poprawi, postawię go na lewarku i spróbuję ruszyć kołem (czy muszą być obydwa tylne koła w powietrzu?)
Ściągnę koło i? Tu moje pytanie:

Czy jest coś co mogę sprawdzić, stuknąć młotem, nasmarować, zanim wezmę się za wymianę ewentualnego zaciśniętego na amen zacisku? (muszę wymienić dwa naraz zaciski?)

Dzięki z góry wszystkim za pomoc.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 846
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Re: Ręczny "zamarzł" - co zanim wymienię zacisk?

Post autor: Bednarus » ndz sty 28, 2024 22:12

Spójrz na oba zaciski, czy po zwolnieniu hamulca ręcznego dźwignia, do której zamontowana jest linka wraca i opiera się o ogranicznik.



goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

Re: Ręczny "zamarzł" - co zanim wymienię zacisk?

Post autor: goralpm » ndz sty 28, 2024 23:09

Dzięki.
Tak zrobię, jak tylko pogoda mi da jakieś okienko:)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Ręczny "zamarzł" - co zanim wymienię zacisk?

Post autor: wesol » pn sty 29, 2024 07:14

Jeśli do linki od ręcznego nikt nie zaglądał to zapewne ona robi psikusa. Mam trzy Touran i ten sam problem. Linkę trzeba wymienić i się rozwiąże cała sytuacja.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości