Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mcleee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 04, 2021 12:19

Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Post autor: mcleee » sob wrz 04, 2021 12:37

Siema, to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie ;)

Posiadam golfa 5 1.6 fsi 2004 r i w nim występuje problem, który robi problem mechanikom, ponieważ co mechanik daje inną diagnozę a mianowicie gdy przejadę jakąś trasę nawet 5minutowa i zgasze silnik i chcę od nowa odpalić to samochód odpala ale falują obroty, silnikiem trzęsie bardzo i następnie gaśnie, tak potrafię siedzieć 10min na parkingu próbując odpalić samochód. Wyskoczył check engine który najpierw pokazywał błąd sondy nox oznaczenie P2211, wymieniłem sondę na używkę ( nowa kosztuje ok 2 tys zł ) wyskakuje błąd P2202 oraz błąd odnośnie zaworów paliwa bodajże, pierwsza diagnoza była, że czujnik ciśnienia paliwa - wymieniłem i nic, potem było że błędy dawkowanie paliwa że auto zalewa zbyt duża dawka paliwa, teraz odebrałem samochód i mechanik stwierdził że błędy generuje luźny łańcuszek rozrządu i muszę wymienić rozrząd.
Auto jak jest odpalone to słychać nie równą pracę cylindra oraz czuć że samochód nie ma takiej mocy przy ruszaniu, jak przyspieszam to czuć jak auto zamula na 2 sek i dopiero przyspiesza.
Czy wymiana rozrządu pomoże w tej kwestii?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Post autor: marcin7x5 » sob wrz 04, 2021 21:49

Te silniki fsi to bubel wielki. Pewnie przyczyną tego zachowania jest wszechobecny nagar ...szczególnie na zaworach.



mcleee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 04, 2021 12:19

Re: Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Post autor: mcleee » ndz wrz 05, 2021 16:34

Czy da się to jakoś wyczyścić domowymi sposobami pod blokiem czy kolejna wizyta u mechanika mnie czeka ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Post autor: wesol » ndz wrz 05, 2021 19:34

i mechanik latwo nie bedzie mial. wtrysk bezposredni w benzynie to najwiejsza glupota. raz ze nie czysci kolektorow, zaworów to nawet sek w tym ze nie ma odparowania benzyny w powietrzu. silniki maja większą moc z racji tego ze sa robione coraz bardziej wysokoobrotowe. kuedys byly na 5200 obr czasem 5400 lub 5600 a teraz to 6000 a nawet wiecej. rozumiem ze np honda robila swoje vtec i mialy tez z 1.6 wycisniete 168 koni ale 7000 obr to normalna praca dla nich.
tu i gaz zalozyc to porazka i rozrzad to kibel i reszta nic nie lepsza bo pierscienie z papieru.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

mcleee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 04, 2021 12:19

Re: Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Post autor: mcleee » ndz wrz 05, 2021 19:50

Za tydzień w poniedziałek jadę na wymianę rozrządu, zobaczymy czy to coś pomoże.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Problem z obrotami pojazdu po odpaleniu

Post autor: marcin7x5 » ndz wrz 05, 2021 20:00

Silniki fsi to niełatwy temat jeżeli chodzi o nagar. Tu trzeba mechanicznie go usuwać z zaworów...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości