Termostat - jego działanie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

keram212
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 22:18

Termostat - jego działanie.

Post autor: keram212 » pt paź 21, 2022 00:17

Witam, przymierzam się do wymiany czujnika temp cieczy i termostatu. Mam pytanie odnośnie działania takiego termostatu silnik 1.6 BCB (taki w plastiku Meyle), ludzie każą sprawdzić termostat przed montażem co też uczyniłem no i wysunął się ten cypelek, tylko problem jest że jeśli go schłodze to cypelek chowa się sam dość słabo... I teraz pytanie, czy montując termostat do króćca który przykręcamy do tej obudowy, to rozumiem że jednocześnie cypelek termostatu jest dopychany i otwiera się dopiero pod wpływem temperatury? I jeśli ostygnie znów jest dopychany?

Pytam bo zastanawiam się czy on dobrze działa.. Jak ręcznie go domkne to otwiera się pod wpływem temperatury oczywiście. Pozdrawiam



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

Re: Termostat - jego działanie.

Post autor: Maszan » pt paź 21, 2022 10:17

Dopchnij z reki - dopiero zamontowany ma odpowiednie podparcie żeby się cofać. Oprócz samego termostatu załóż nowy króciec, bo to jest punkt podparcia tego trzpienia i jak stary plastik pęknie to ugotujesz silnik bo termostat się nie otworzy.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

keram212
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 22:18

Re: Termostat - jego działanie.

Post autor: keram212 » pt paź 21, 2022 13:01

Maszan pisze:
pt paź 21, 2022 10:17
Dopchnij z reki - dopiero zamontowany ma odpowiednie podparcie żeby się cofać. Oprócz samego termostatu załóż nowy króciec, bo to jest punkt podparcia tego trzpienia i jak stary plastik pęknie to ugotujesz silnik bo termostat się nie otworzy.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, tak myslalem ze to moze tak działac ale nie byłem pewny.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Termostat - jego działanie.

Post autor: wesol » śr paź 26, 2022 20:58

W termostatach nie sprawdzą Sue temperaturę w której się otwiera tylko temperaturę w której się zamyka. Zauważcie że problem z termustatem t to że silnik staje się niedogrzany. Czyli termostat się nie zamyka. To nie jest taki element że jak silnik rano zimny to termostat zamknięty a jak pojeździmy z 20 minutbto się termostat otwiera i już taki otwarty zostaje puki jeździmy. To jest mylę bo on się cały czas co chwilę zamyka i otwiera, zakeznie jak operujemy pedałem gazu, jak jeździmy i kilku okolicznosci.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości