1.8 Turbo - Gotujący się płyn / odpowietrzanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xajer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 18, 2014 22:22

1.8 Turbo - Gotujący się płyn / odpowietrzanie

Post autor: xajer » pn wrz 05, 2022 21:50

Witam !
Z góry zaznaczę że szukałem na innych forach , google , lupka i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi ja już powoli rozkładam ręce...

Temat dotyczy silnika 1.8 turbo 150km , kod silnika AUM. Ostatnio w autku robiłem cały rozrząd ten na pasku , łańcuch na wałkach , pompa oleju i inne , ogólnie grubsza naprawa. Silnik był składany na częściach dobrej jakości jednakże sprawa dotyczy układu chłodzenia (pompa wody nowa INA).

Wszystko poskładałem , zbiornik wyrównawczy zalałem płynem do połowy , odpaliłem silnik i zacząłem odpowietrzać układ tzn. korek odkręcony , auto odpalone , nawiewy na max na ciepłe powietrze , no i czekam aż silnik osiągnie odpowiednią temperaturę i załączą się wiatraki w między czasie dolewałem płynu. Silnik się zagrzał , wiatraki poszły w ruch , płyn utrzymywał się na odpowiednim poziomie więc zakręciłem korek , auto pochodzilo jeszczę chwilę , zgasiłem i w między czasie poszedłem posprzątać warsztat. Za jakieś 20min siadam do auta i jade się przejechać , jazda wykonana , gaszę auto i słyszę bulgotanie patrzę a wiatrak chodzi a w zbiorniku gotuje się płyn....
Podłączyłem VCDSa i czujnik temp. pokazywał 120stopni !!!!!
i teraz tak wąż górny jak i dolny ciepłe , termostat jak otworzył było widać jak dużo płynu zeszło , wymieniałem korek zbiornika , zsuwałem węże tam gdzie wchodzą do nagrzewnicy bo niby doczytałem że tam jest jakaś dziurka pod wężem do odpowietrzania , nic takiego u mnie nie ma , pompę wody też chyba mogę wykluczyć bo płyn normalnie pompuje do zbiornika tym malutkim wężykiem , wentylator się uruchamia , robiłem test na co2 płynem reakcyjnym w zbiorniku wyszedł negatywny czyli brak co2 w układzie , olej z płynem się nie miesza , nawet przy zagotowaniu wody węże nie są jakieś specjalnie twarde jest normalnie , z nawiewów leci normalnie gorące powietrze.


Jakieś pomysły ? Czy to ja poprostu źle odpowietrzam układ bo już naprawdę nie wiem o co może chodzić....



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: 1.8 Turbo - Gotujący się płyn / odpowietrzanie

Post autor: wesol » wt wrz 06, 2022 06:00

Zapewne upg. Pewnie test robiłeś na postoju jak silnik sobie tylko lekko pyrkotal. Tak te korki od zbiorniczka to się rąk psują bo tam pewnie elektronika jest. Co tam mize sie w tym korku zepsuć? Nic,bo tam niewiele jest. A od kiedy to przy padnientej uszczelce to ma się mieszać olej z wodą. No szkoda ze nie z paliwem albo płynem do spryskiwaczy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

xajer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 18, 2014 22:22

Re: 1.8 Turbo - Gotujący się płyn / odpowietrzanie

Post autor: xajer » wt wrz 06, 2022 14:40

Dzięki za odpowiedź. Odpowietrzyłem układ zestawem podciśnieniowym z pomocą kompresora. Wszystko wróciło do normy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości